Můj účet

Reproduktory ESB Audio 2.6K2

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 120/240 W, 4 Ω, 89 dB (1W/1m), montážní hloubka 63 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory ESB Audio 2.6K2
Prodej skončil

Komponentní reproduktory ESB 2.6K2

Modelová řada 2000 (Duemila) obsahuje pokročilé technologie, které umožní poslech věrného a vysoce kvalitního zvuku v automobilu. Všechny znalosti a zkušenosti společnosti ESB R & D z ozvučení domácností byly přeneseny do těchto speciálních komponent, aby bylo dosaženo maximálního zvukového výkonu, šířky pásma, dynamické odezvy a věrnější reprodukce zvukových detailů. Řada 2000 vyniká zejména skvělým zvukem, vysokým výkonem, i snadnou instalací. Koš středobasového reproduktoru z ABS plastu má vysokou mechanickou odolnost a to mnohem vyšší než tradiční kovové koše. Lisovaná papírová membrána zajišťuje nejlepší rovnováhu mezi výkonem, odolností a stabilitou s vysokým vnitřním tlumícím faktorem, což umožňuje nízké zkreslení. Kalota výškového reproduktoru je vyrobena z hedvábné tkaniny impregnované fenolovými pryskyřicemi. Speciální magnetický olej pohlcuje případné nežádoucí vibrace a zároveň zlepšuje výměnu tepla mezi cívkou a kovovým tělem, což zajišťuje vynikající napájení reproduktoru. Reproduktory jsou zaměřené mimo jiné i na snadnou instalaci, proto výhybku najdete integrovanou na kabelu. Pro maximální využití reproduktorů doporučujeme zapojení na zesilovač.

Středobasový reproduktor ESB Audio 2.165

Membrány vyrobené z papíru jsou tím nejlepším spojením lehkosti, tuhosti a schopnosti membrány tlumit jakékoli nežádoucí vibrace. Perbunanová guma závěsu zajišťuje dvojí funkci vysokého tlumení a skvělé příčné stability. To znamená, že membrána je "nucená" pouze k vertikálnímu pohybu, čímž jsou eliminovány příčné pohyby, které by mohly způsobit kontakt s cívkou a magnetem. 25 mm kmitací cívka wooferu využívá hliníkový nosič a vinutí dvouvrstvou technologií měděného drátu s hliníkovým jádrem. Koš z ABS plastu vyztužený skelným vláknem byl navržen tak, aby získal maximální torzní tuhost, ale zároveň nabízel minimální odpor průchodu vzduchu vytlačovaného membránou ze zadního čela. Použitý materiál kromě toho, že není tak citlivý na tepelné změny, je také nerezonující. Rám ABS navíc umožňuje lepší točivý moment upínací síly než typické lisované ocelové rámy a zajišťuje, že kmitací cívka zůstane dobře vycentrovaná v magnetickém poli. Reproduktory jsou vybaveny motorem s feritovým magnetem třídy Y-35 s výrazně vyšším výkonem než klasické "standardní" feritové magnety, což zajišťuje snadnější řízení výkonu aplikovaného na reproduktor a také jeho vynikající účinnost. Kovové části motoru využívají nízkouhlíkovou ocel a byly navrženy tak, aby bylo dosaženo maximální magnetické saturace. To zaručuje nejlepší elektroakustické parametry, protože vířivé proudy vznikající pohybem membrány jsou z velké části potlačeny.

Výškové reproduktory ESB Audio 2.028

Výškové reproduktory řady 2000 využívají tenkou látkovou kupolovou membránu impregnovanou hedvábím pro velmi jemný a přirozený zvuk. Vnější zavěšení je ze stejného materiálu, ale je navíc pokryté vysokoztrátovým tlumícím materiálem pro eliminaci vibrací a rezonancí. Kopule má extrémně nízkou hmotnost a je mnohem méně náchylná k mechanické deformaci než jiné modely, přesto poskytuje hladkou, lineární a velmi rozšířenou odezvu. 28 mm kmitací cívka má hliníkovou podpěru a velmi lehký hliníkový drát potažený mědí. Cívka disponuje vynikajícím odvětráváním s antirezonančními komorami a je tlumená speciálním olejem na bázi tekutého železa. Speciální ventilační design SVS (Surround Vented System) poskytuje optimální chlazení, aby bylo možné zvládnout vysoký výkon a zamezilo se stlačování vzduchu v zadní části membrány s velkým omezením zkreslení. Vysoce kvalitní neodymové magnety, jako je N-42, jsou optimalizovány pomocí počítačových simulací pro dosažení lepší účinnosti a zlepšení linearity pro zajištění větší a lepší správy napájení a zvýšení šířky pásma a účinnosti.

O značce ESB Audio

Historie ESB Audio spadá až do roku 1972, kdy byla oficiálně tato italská značka založena. ESB audio patří mezi nejslavnější výrobce reproduktorových soustav druhé poloviny 19. století a během své bohaté historie uvedli na trh spoustu inovativních technologií a mnoho high-end produktů z oblasti domácí audio techniky, které dosáhly obrovského celosvětového úspěchu. Na základě získaných zkušeností se v roce 1984 začali inženýři ESB zabývat výzkumem zaměřeným na optimalizaci zvuku v automobilovém prostředí a o dva roky později zahájili vyrobu prvních reproduktorů do auta. Díky velkému úspěchu se v ESB začali čím dál více zaměřovat na automobilový průmysl a jeho náročné výzvy. Car Audio začíná být fenoménem tehdejší doby a v roce 2005 byla založena ve městě Aprilia, kde ESB sídlí, škola zaměřená výhradně na ozvučení vozidel. Tehdy padlo i definitivní rozhodnutí opustit svět domácího audia a věnovat se výhradně ozvučení vozidel. V současnosti ESB spadá spolu s americkým výrobcem audiofilních zesilovačů a DSP procesorů Zapco pod italskou společnost Apex Group. V nabídce najdete několik modelových řad reproduktorů v čele se super high-end třípásmovým systémem Diecimila, který představuje pravděpodobně nejkvalitnější a nejdražší reproduktory do auta na dnešním trhu. A to je i hlavním posláním ESB audio. Vyrábět reproduktory nejvyšší kvality zaměřené na věrný zvuk, který umožní uživateli takovou reprodukci, jakou při tvorbě intepret zamýšlel. Přesně podle sloganu firmy "Just like live".

Katalogové čísloESB 2.6K2
ZnačkaESB Audio
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
48 - 25000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 63 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Lisovaný papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (na kabelu)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

2|Adam Richter , 18.03.2023, 23:01
Dobrý den, budou vyhovovat mému vozu volkswagen Scirocco 2011? Díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 20.03.2023 17:23
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jej chcete připojit k externímu zesilovač pak je to opravdu dobrá volba, k zapojení na rádio bych je však nedoporučil . 
1|Petr , 31.10.2022, 15:35
Dobrý den, vylezou se mi do předních dveří fabia 1 s el. stahovačka?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.10.2022 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nikoliv, u Fabie první generace je montážní hloubka omezena na 59mm., pak se reproduktor opře o mechanismus stahování okna. Směrem ven pak také již nelze, to by se reproduktor zase dotýkal dveřní výlpně z vnitřní strany.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
6 zákazníků hodnotilo
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.