Můj účet

Reproduktory ESB Audio 9.4M

středové reproduktory, Ø 100 mm, 120 W RMS, 87,6 dB 1W/1m, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory ESB Audio řady 9000

Reproduktory ESB řady 9000 (Novemila) se hrdě hlásí do high-end segmentu a patří k technologicky nejvyspělejším reproduktorům do auta, jaké byly kdy vyrobeny. A také k těm nejelegantnějším! Technologie a design se spojují v nové a neobvyklé estetice a to díky výjimečnému květinovému tvaru kolem membrány výškového reproduktoru a také na koších basového a středového reproduktoru. Tento luxusní design však nevznikl pouze z estetického hlediska. Je výrazem inovace, která umožní, aby akustický lom na okrajích výškových reproduktorů byl méně výrazný a přizpůsobí se designu reproduktorů. Analogii můžete nalézt v nových motorech Rolls-Royce pro nejmodernější letouny, které disponují stejným tvarem na zadní hraně. Přesně tam, kde vychází vzduch a tvoří se hlavní turbulence. S novou konstrukcí tyto motory dosáhly velkých výhod jako je snížení hluku v kabině o 10 dB a zároveň snížení spotřeby paliva o 10 %. Nejedná se však jen o náhodnou podobnost. Konstrukce high-end reproduktorů ESB i motorů Rolls-Royce vycházejí ze stejného předpokladu a to snížit nežádoucí vlastnosti zvuku na okraji reproduktorů, respektive motorů, a efektivně směřovat proudění vzduchu ven. To je však jen jedna z mnoha exkluzivních technologií, které najdete v modelové řadě 9000. Ta zahrnuje celkem šest špičkových samostatných komponentů, dva 2pásmové komponentní systémy a tři 3pásmové systémy, jenž ohromí nejen svým zvukem, ale i netradičním luxusním designem a výjimečnými materiály.

Středové reproduktory ESB Audio 9.4M

ESB Audio 9.4M představují pokročilejší ze dvou variant středových reproduktorů řady 9000. Jednotlivé modely se liší průměrem membrány a několika dalšími parametry i technologiemi, na druhou stranu mají spoustu technologických i designových řešení společných. Na první pohled vás zaujme design středového reproduktoru v čele s karbonovou membránou, nádherným košem v květinovém designu a volitelnou mřížkou z hliníku opracovaného na CNC. Membrána je vyrobena z vakuově a autoklávově lisovaného vysokopevnostního karbonu. Snad neexistuje ideálnější kombinace lehkosti a tuhosti pro vyvážení výchylek membrány při nízkých a velmi vysokých frekvencích. Tato technologie se v reproduktorech kvůli své ceně používá jen zřídka, přináší však obrovské výhody co se týče přirozenosti reprodukce a vysoké dynamiky při přechodových jevech. Součástí membrány je laminovaná hliníková prachovka, která pomáhá rozšířit frekvenční odezvu tohoto středobasového reproduktoru směrem nahoru a její tvar a velikost pomáhají vyrovnávat a linearizovat frekvenční odezvu. Závěs z NBL gumy má tvar navržený tak, aby zajišťoval velmi plynulý pohyb s nízkým vybočením, který se s blížícím se limitem stává stále kontrolovanějším. I to přispívá k tomu, že je tento reproduktor mimořádně dynamický a schopen zvládnout velké výkony. Za zmínku stojí i práškově lakovaný koš reproduktoru z hliníkového odlitku, který klade velmi malý odpor při průchodu vzduchu a jeho tvar snižuje vibrace a rezonance. Dvojice velkých neodymových magnetů je odolná vůči vysokým teplotám a představuje jeden z nejvýkonnějších magnetových systémů pro středotónový reproduktor této velikosti. Magnety zajišťují enormní magnetickou sílu i po hodinách hraní a generuje neuvěřitelnou hnací sílu pro dokonalé ovládání cívky, vysokou rychlost přechodové odezvy a umožňuje výrazně zmenšit velikost a objem magnetického motoru. Mezi exkluzivní technologie reproduktorů řady 9000 patří TCA systém. Ten řídí proudění vzduchu pohybujícího se membránou a vytváří aperiodický tlumicí odpor. To znamená, že uvolňování energie nahromaděné při pohybu membrány probíhá kontrolovaně a rychle, aniž by vznikaly trvalé oscilace. To přispívá k přesnější a věrnější odezvě na zdroj zvuku a k přesnosti a celkové kvalitě prožitku. Měděný kroužek umístěný ve vzduchové mezeře pomáhá snižovat indukčnost kmitací cívky, takže při vysokých frekvencích klade minimální odpor. To znamená lepší vysokofrekvenční odezvu, která reproduktoru umožňuje přesněji reprodukovat vysokofrekvenční zvuky. Snížení indukčnosti přispívá k lepšímu zvládání rychlých přechodů zvukových signálů, což může zlepšit schopnost reproduktoru přesněji reprodukovat přechodné zvukové impulsy.

Hlavní vlastnosti středových reproduktorů ESB Audio 9.4M

 • Membrána o průměru 100 mm z vakuově lisovaného vysokopevnostního karbonu.
 • Laminovaná hliníková prachovka, která pomáhá rozšířit frekvenční odezvu tohoto středobasového reproduktoru směrem nahoru. Její tvar a velikost pomáhají vyrovnávat a linearizovat frekvenční odezvu.
 • Závěs z NBL gumy má tvar navržený tak, aby zajišťoval velmi plynulý pohyb s nízkým vybočením, který se s blížícím se limitem stává stále kontrolovanějším.
 • Na CNC obráběný hliníkový kroužek zajišťuje dokonalé upevnění a vycentrování gumového zavěšení membrány na okraji.
 • Objímka pro spojení kmitací cívky a membrány, která rozkládá tlak na membránu na velkou plochu, aby se snížila deformace a zkreslení.
 • Velký Conex™ spider zajišťuje lineární exkurzi v obou směrech, čímž se snižuje zkreslení.
 • Velmi lehká kmitací cívka Nomex s hliníkovým vinutím významně přispívá k rozšíření šířky pásma.
 • Práškově lakovaný koš reproduktoru z hliníkového odlitku klade velmi malý odpor při průchodu vzduchu a jeho tvar snižuje vibrace a rezonance.
 • Na CNC obráběná pólová deska z oceli s extrémně nízkým obsahem uhlíku.
 • Hned dvojice velkých neodymových magnetů zajišťuje enormní magnetickou sílu i po hodinách hraní a generuje neuvěřitelnou hnací sílu pro dokonalé ovládání cívky a vysokou rychlost přechodové odezvy.
 • Systém TCA pro regulaci zpětného proudění vzduchu snižuje turbulence a hluk a řídí tlumení kaloty dávkováním průtoku vzduchu.
 • Pozlacené svorky pomáhají šetřit místo a zabraňují ztrátám drahocenného výkonu generovaného zesilovačem.
 • Magnetická deska navržená pomocí softwaru pro analýzu magnetického toku umožňuje dosáhnout dokonalého a homogenního nasycení magnetické mezery ve prospěch zdvihu cívky, snížení zkreslení a zvýšení dynamiky.
 • Mřížka reproduktoru je volitelné příslušenství a není součástí balení.

O značce ESB Audio

Historie ESB Audio spadá až do roku 1972, kdy byla oficiálně tato italská značka založena. ESB audio patří mezi nejslavnější výrobce reproduktorových soustav druhé poloviny 19. století a během své bohaté historie uvedli na trh spoustu inovativních technologií a mnoho high-end produktů z oblasti domácí audio techniky, které dosáhly obrovského celosvětového úspěchu. Na základě získaných zkušeností se v roce 1984 začali inženýři ESB zabývat výzkumem zaměřeným na optimalizaci zvuku v automobilovém prostředí a o dva roky později zahájili vyrobu prvních reproduktorů do auta. Díky velkému úspěchu se v ESB začali čím dál více zaměřovat na automobilový průmysl a jeho náročné výzvy. Car Audio začíná být fenoménem tehdejší doby a v roce 2005 byla založena ve městě Aprilia, kde ESB sídlí, škola zaměřená výhradně na ozvučení vozidel. Tehdy padlo i definitivní rozhodnutí opustit svět domácího audia a věnovat se výhradně ozvučení vozidel. V současnosti ESB spadá spolu s americkým výrobcem audiofilních zesilovačů a DSP procesorů Zapco pod italskou společnost Apex Group. V nabídce najdete několik modelových řad reproduktorů v čele se super high-end třípásmovým systémem Diecimila, který představuje pravděpodobně nejkvalitnější a nejdražší reproduktory do auta na dnešním trhu. A to je i hlavním posláním ESB audio. Vyrábět reproduktory nejvyšší kvality zaměřené na věrný zvuk, který umožní uživateli takovou reprodukci, jakou při tvorbě intepret zamýšlel. Přesně podle sloganu firmy "Just like live".

Katalogové čísloESB 9.4M
ZnačkaESB Audio
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
87,6 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
85 - 20000 Hz
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 100 mm (4")
Montážní hloubka středového reproduktoruMontážní hloubka středového reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru. 42 mm
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Karbon
Rezonanční frekvence středového reproduktoru
Rezonanční frekvence výškového reproduktoru135 Hz
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne (lze dokoupit)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.