Můj účet

Reproduktory German Maestro Concept CS 6508 IV

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 61,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory German Maestro Concept CS 6508 IV
Tip

Reproduktory German Maestro Concept CS 6508 IV

Díky dálkově ovladatelnému demopanelu máme možnost na naší kamenné prodejně testovat a porovnávat nejrůznější značky a modely reproduktorů do auta. Komponentní reproduktrory German Maestro z řady Concept s označením CS 6508 IV jsme s očekáváním zapojili do demopanelu. Titanové kaloty o průměru 30 mm nás okouzlily detailním a prostorovým zvukem, středy jsou přirozené a příjemné s plnou dávkou dynamiky. Řada reproduktorů German Maestro Concept je zaměřená na dynamický zvuk, výtečný poměr cena/kvalita zvuku, navíc ručně vyráběné v Německu. Řada Concept je nejprodávanější řadou od German Maestro v naší prodejně. Nabízí perfektní zvuk pro širokou škálu zákazníků díky své cenové dostupnosti, ale kde už není třeba dělat žádné větší kompromisy. U řady Concept byla již použita technologie MegaSphere u výškových reproduktorů.
Katalogové číslo:CS 6508 IV
ZnačkaGerman Maestro
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
38 - 28.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 61,5 mm
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 30 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Titan
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Hmotnost:5.000 kg

Komentáře k produktu

13|Petr , 17.09.2022, 20:07
Dobry den chtěl sem se zeptat na tyto reproduktory-tedka mam ve předu Hertz CK 165 krmeny zesilovačem Hertz HCP 2-všechny dveře vytlumeny-posunul bych se ve zvuku k lepšímu?-diky Petr
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 21.09.2022 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano s German Maestro Concept CS 6508 IV je možné očekávat, detailnější zvuk než u Hertz CK 165 , tento typ reproduktorů je vhodný např. pro rockovou hudbu  . 
12|Martin , 04.04.2021, 17:15
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s výberom reproduktorov pre Peugeot 308 SW 2016. Chcem to pripojiť na pôvodné rádio SMEG+, ktoré má výkon na kanál len 16W RMS (1% THD, 4 Ohm). Uvažujem nad týmito repro German Maestro, prípadne Hertz CK 165, alebo Audison APK 165P. Dvere plánujem samozrejme vytlmiť. Počúvam výhradne rock a metal. Nie som \"Basshead\", chcem hlavne aby to v rámci možností hralo čisto, s minimálnym skreslením a bolo to do 5000 Kč. Ďakujem.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.04.2021 11:52
Dobrý den Vážný zákazníku, dle parametrů, které jste uvedl bych Vám doporučil Vámi zvolené reproduktory German Maestro Concept CS 6508 IV a to právě skrze jejich celkový zvuk, který je pro tento typ žánru velice dobrou volbou . 
11|Radim , 13.11.2020, 19:16
Dobrý den chtěl bych tyto reproduktory pro zlepšení ozvučení vozu vw caddy 4 jen přední dveře zapojené na originální rádio které má ale výstupní výkon pouze 2 X 20W. Jaký je Váš názor na tak malý výkon rádia? Bude to k něčemu? Nebo je použití zesilovače nutností - pokud ano jaký 4kanál ( pro pozdější použití SW) by jste k těmto repro doporučil v ceně tak do +- 3 až 4 tis. Tlumení dveří planuju taky. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.11.2020 15:40
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory můžete do vašeho vozu osadit a zapojit je na samotné rádio. Externí zesilovač není nejnutnější. Pokud by jste chtěl následně osadit repro na zesilovač. Můžete použít jakýkoliv 4 kanálový zesilovač , záleží na potřebném výkonu pro SW.
10|Adrián Vereb , 02.10.2020, 21:07
Dobrý deň ,chcem sa opýtať či je možné tieto reproduktory použiť v Octavia 3 kde mám soundsystem.Canton . Pôvodne repro majú impedanciu 8 Ohm , respektíve ktoré reproduktory by ste mi odporučili . Ďakujem
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 06.10.2020 14:37
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze použít, ale bez frekvenční výhybky.
9|Jakub trefný , 02.08.2019, 11:05
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli půjdou do Audi a4 b5.Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.08.2019 12:38
Dobrý den Vážený zákazníku, Audi A4 B5 má v předních dveřích pouze 130mm repro, zmíněné German Maestro Concept CS 6508 IV tedy pro přední pozice osadit nelze.
8|Bullitt , 15.03.2018, 19:37
Uvažuji o výměně oem repro v Subaru Forester SJ, jak máte v montáži, ale aspoň zatím bez SW, chci se ale zeptat, když zvolím dopředu German Maestro,jak se zadními repro, zda nechat tovární či vyměnit,popř. za jaký typ, spíše v nějaké ekonomické verzi.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 16.03.2018 09:56
Dobrý den, můžete použít náš zvýhodněný set German Maestro set 1, který by byl nejvhodnější volbou pro Vás. 
7|Martin , 12.02.2018, 11:12
Dobrý den prosím o radu nechal jsem namontovat do předních dveří mtx audio bohužel zvuk je katastrofální mohu se spolehnout že german maestro concept 6508 budou hrát lépe než originál repro škoda děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.02.2018 17:28
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud budou dveře vytlumeny a repro správně zapojeno, bude hrát reproduktory GERMAN MAESTRO rozhodně lépe, než originální repro, ano.
6|Petr , 19.09.2017, 20:06
Dobrý den, mohu tyto reproduktory napojit na zesilovač Renegade RXA1100?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.09.2017 12:36
Dobrý den Vážený zákazníku, no, můžete, osobně si však myslím, že by si reproduktory zasloužily lepší zesilovač.
5|Jan , 18.09.2017, 21:41
Dobry den prajem,podla kvality zvuku (skor vyrovnany priebeh-flat,charakter basu skor makky, lepsi sounstage a vacsie rozlisenie nastrojov na pocuvanie akustickej hudby napr.jazz a pod.), ako by ste zoradili nasledovne komponentne repro:German Maestro Concept CS 6508 IV, Rockford Fosgate Punch P165 SE a Gladen RS 165 Speed.Vitaz bude napojeny priamo na radio, bez zosilnovacu.Dakujem vopred za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.09.2017 16:18
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych seřadil takto - CS 6508 IV, RF P165 SE, GLADEN RS 165 V2.
4|Libor , 05.06.2017, 16:27
dobrý denbyly by vhodné do WV T5 kombi ? mohu i bez zesilovače, radio je Pioneer DEH-8400BT
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.06.2017 16:43
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou velmi dobrou volbou a to i pro zapojení, na samotné autorádio.
3|vlk , 07.04.2017, 15:10
Dobry den,rozmyslam nad tymito reproduktormi ako vymenu za tovarenske na Superb3 napojenim na autoradio Columbus. Podla Vasich skusenosti su tieto reproduktory nato vhodne? Resp. ake je Vase odporucanie, vhodnejsia alternativa? Cenovy strop 6000Kc. Dakujem za Vase rady.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.04.2017 17:00
Dobrý den Vážený zákazníku, oobně bych doporučil právě tyto reproduktory, je to nejlepší volba, v uvedené cenové relaci.
2|Daniel , 13.02.2017, 15:11
Dobrý den.Koupil jsem si nedávno VW Golf 6 s oem audio systémem Dynaudio (rádio RNS-510, 4x komponent, dsp 300w zesilovač). V předchozím autě jsem měl nainstalované 2 páry Reproduktoru U-DIMENSION EL COMP 6 V2 hnané stařičkým zesilovačem Pioneer GM-x404. Plus lowend subwoofer Magnat Edition BS 30 250w rms se zesilovačem MAC AUDIO MPX 2500. Auto bylo konstrukcí mpv a nevytlumené(dodávkový zvuk). To jen pro představu co jsem poslouchal do teď. Zvuk v Golfu je znatelně o dost lepší (nepočítám prozatím chybějící basy kvůli absenci subwooferu) ale i tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že mi u něj \"něco\" chybí. Chtěl bych zvuk ještě kvalitnější, silnější, prokreslenější, čistší a prostorovější. V autě plánuji vytlumit všechny čtvery dveře a nainstalovat Aktivní subwoofer JBL BASSPRO SL do interiéru popř. do kufru. A dále si pohrávám s myšlenkou výměny Dynaudio reproduktorů... A s tímto bych od Vás potřeboval poradit. Mám reproduktory nechat nebo vyměnit za již koupené U-dimension el-comp 6? Nevýjde to na stejno nebo dokonce nebude to krok dozadu? Bude po výměně znát rozdíl? Nebo mám zakoupit jedny z těchto reproduktorů pro výrazné zlepšení zvuku? Gladen M 165 V2 / German Maestro Concept CS 6508 IV. Nebo nemáte nějaký jiný tip? Zesilovač bych nejraději ponechal originální, ale pokud by měl zvuku výrazně pomoci nějaký jiný jsem ochoten ho vyměnit.Přeji hezký den.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.02.2017 15:06
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil osadit aktivní subwoofer. JBL BASSPRO SL je dobrou volbou, doporučuji. Ohledně reproduktorů doporučuji počkat, vytlumit dveře, což zvuku také velmi pomůže a následně řešit teprve případnou výměnu. Bohužel výměna za U-DIMENSION moc zlepšení pravděpodobně nepřinese, zde by bylo dobré volit zajímavější repro. GERMAN MAESTRO není špatnou volbou, možná bych se podíval také na ROCKFORD FOSGATE, který má skvělé produkty.
1|Filip , 09.01.2017, 10:45
Dobrý den, poprosil bych o jednu radu. Tyto reproduktory mám v autě Opel Corsa C, kde hrají velice hezky. Jenže přemýšlím o tom, že bych také něčím vyplnil prostor za mnou. Vše je, bude živeno autorádiem Alpine CDA-117Ri. Jenže zde je problém. Netuším, jaké repro bych tam měl koupit, a hlavně taky kam. Sice za sedačkama jsou reproduktory, ale co jsem našel, dávají se tam jen 130mm. Což je na mě málo, radši bych chtěl nějaké větší. Tudíž co s tím teď. Vytvořit prostor pro další reproduktory v zadních dveřích, kde sám ani nevím, zda tam bude dost místa, a nebo koupit nějaké ovály do zadního plata. Co by dle Vás byla nejlepší volba? A hlavně jaké repro k těmto reproduktorům koupit? Např. ovály? Nemám o tom bohužel žádnou představu. Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.01.2017 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, upravovat dveře a osazovat větší repro je běh na dlouhou trať, s nejistým výsledkem a i finančně bude náročný. Osobně bych osadil oválné reproduktory, do zadního plata. Vhodnou volbou jsou například JBL GTO939.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
10 zákazníků hodnotilo
10×
Ladislav Chládek
7. 8. 2021

Po několika hodinách hraní se rozehrály a jsou absolutní TOP!!!

Vladimír Herman
8. 7. 2019

Hraji dobře, zatim zabořuji, dynamičtější zvuk oproti sériově montovaným do Š. Rapid, basy uz teď pevné a silnější, nez v základu, lehce míň středů, ale nechybí....super.

Marek
30. 5. 2019

Namontovali sa dva pary namiesto OEM co boli v aute a rozdiel ohromny, vyvazeny zvuk, pekny priestor, detaily a basy. Treba ich ale nechat rozohrat minimalne dva mesiace, potom ukazu co dokazu. Pripojene na OEM radio v aute, cez externy zosilovac by ukazali urcite este viac, odporucam.

Ověřený uživatel
15. 10. 2018

Po výměně za originál repro Škoda Karoq opravdu výrazná změna k lepšímu. Doporučuji

Peter
20. 2. 2017

Ked som pocul ako hraju tieto repro v panely na predajni, tak som si ich nechal namontovať namiesto pôvodne vybratých Gladen M165 V2.Dvere som nechal vytlmiť a repro napojiť na original headunit cez mini zosik Kenwood.Ako pán vyššie napísal, aj mne sa najprv zdalo že nehrajú nejak basy, ale tiež som sa mýlil.Hrajú parádne, úplna pecka, basy sú super. Ak chcete systém bez SW, tak jednoznačne tieto repro k tomu zosík a vytlmiť dvere.

Viktor
6. 2. 2017

Reproduktory mají za tuhle cenu velmi nadprůměrný zvuk, doporučuji.

Filip
18. 12. 2016

Po telefonické domluvě s odborníkem z Ahifi jsem si nechal poslat tyto reproduktory. Měl jsem jich na výběr více, ale cesta do Brna pro mě byla v tuto dobu trochu časové nereálná. Sám se nepovažuji za žádného amatéra co se týče přednesu muziky. Mám rád čistý, vyrovnaný přednes. Ze žánrů poslouchám skoro vše, na co si vzpomenete. Po instalaci mi reproduktory připadali, že skoro vůbec nehrají \"basy\" (výšky ano, a moc čistě), to mě trochu zklamalo. Jenže po asi po 3 dnech jsem si uvědomil, že jsem se hodně mýlil. Buď jsem to na začátku z nějaké důvodu neslyšel, ale po nějaké době rozehrání začali hrát i basy. A musím uznat, že mě to velice překvapilo. Hrají opravdu dobře. Pokud máte dobré nahrávky (v mém případě jen FLAC), tak se nemusíte těchto repro bát, že by jste byly zklamaní. Ba naopak, v písničkách slyším nástroje, které předtím byly někdy hodně někde v pozadí. Opravdu hrají čistě, středy i výšky jsou vynikající. Basová složka pro mladší určitě málo, ale i tak cítím vibrace sedačky v zad, když jsou nahlas. Opravdu nelituji utracených peněz. Reproduktory mě nakolik ohromili, že přemýšlím o dalším páru do zadních dveřích :) Snad to někomu pomůže při výběru.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.