Můj účet

Reproduktory Gladen Alpha 130 G2

Ø 130 mm, 65/95 W, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 55 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen Alpha 130 G2
Lepší produkt je na dosah
Gladen M 130 G2 za 3 290 Kč

Reproduktory Gladen Alpha 130 G2

Vynikající 130 mm komponentní reproduktory ze základní řady Alpha, které vás potěší svojí vysokou reálnou citlivostí a dlouhodobou výdrží. Materiál membrány je ze specifického sklolaminátu a frekvenční výhybka se vejde skutečně všude, je miniaturní. Reproduktory jsou ideální pro zapojení na samotné autorádio.

Klíčové vlastnosti reproduktorů Gladen Alpha 130 G2

 • Průměr středobasu 130 mm.
 • RMS výkon 2 x 65/95 wattů.
 • Impedance 3 ohmy.
 • Kmitací membrána ze skelného vlákna - typická modrá barva, tkanina GFP 432.
 • Středící membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • 25 mm vysoce účinný výškový reproduktor s hedvábnou kalotou.
 • Frekvenční výhybka na kabelu s možností útlumu - 3dB na výškovém reproduktoru.
 • Nová twistovaná kabeláž, měděný drát.
 • Odolný gumový závěs kmitací membrány.
 • Plastové domečky pro povrchovou montáž nebo na zavrtání.
Katalogové číslo:ALPHA 130 G2
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 2 x 65 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 2 x 95 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. GFP 432 sklolaminát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Hedvábí
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 22 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (na kabelu)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 2 možnosti
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Český návod - Gladen Alpha 130
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

11|Honza , 23.05.2020, 23:06
Dobrý den sháním repro do mitsubishi l200 r.v.2004 budou zapojeny přes zesilovač můžete mi něco doporučit.diky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 26.05.2020 08:24
Dobrý den Vážený zákazníku. Možností je opravdu hodně. Napište nám prosím vaši cenovou představu a rádi Vám s výběrem pomůžeme.
10|Jirka , 24.03.2020, 19:05
Dobrý den, zajímalo by mne, jaká je hloubka těchto reproduktorů. Rád bych je zasadil do Renault Thalia II. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.03.2020 09:06
Dobrý den Vážený zákazníku, montážní hloubka reproduktorů je 55mm, viz popis.
9|Michal Kondáš , 14.11.2019, 08:39
Dobrý den, prosím Vás zvažuji výměnu reproduktorů v Laguna 2 r.2006. Vybral jsem Gladen alpha 130 nebo hertz K130. Nevím co si vybrat. Poradíte mi? DěkujiDám radši na názor odborníka
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.11.2019 09:29
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil HERTZ K 130 které budou zvukově přeci jen o něco zajímavější.
8|Petr , 19.12.2018, 18:53
Dobry den chci se zeptat pasujou repraky do skoda superb rok 2006
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.12.2018 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, pro Superb je správný rozměr 165mm.
7|Pavel , 09.03.2017, 09:09
Dobrý den,je vhodné tyto reproduktory napojit na zesilovač, nebo je zvládne i samotné rádio?Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.03.2017 16:17
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory mají velmi dobrou citlivost, zapojit je tedy možné i na samotné autorádio, není problém.
6|Georgios Grigoriadis , 25.09.2016, 18:37
Moc vam pane Karle děkuji za odpověd,ani jsem nečekal že se jí dočkám už v neděli,to mě utvrzuje v tom,co už jsem psal a to že jste fakt třída!!! S AHIFI jsem maximalně spokojen,jinde než u vás už nakupovat nebudu! Takže ve své skvělé práci pokračujte a nenechte se odradit zakazníky,kteří vůbec neví o co jde... mluvím z vlastní zkušenosti!!!! Přeji krásný den. Georgios Grigoriadis.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.09.2016 15:33
Dobrý den Vážený zákazníku, zcela běžně pracuji i o víkendu, jelikož chci, aby firma fungovala. Jsem rád, že Vám to pomohlo. Ještě jednou moc moc děkuji, že jste nám věrný a fandíte nám, krásný den přeji.
5|Georgios Grigoriadis , 24.09.2016, 22:46
Dobrý den.Ještě než se zeptám,tak bych vam chtěl poděkovat za to že vúbec jste a za to jak to děláte! A ted k otazce: před nedávnem jsem si u vás koupil repro Helix esprit E 52C(130mm) Bylo potřeba vyměnit i radio,tak jsem si u vas objednal autoradio Kenwood KDC-X5000BT.A ted bych si u vas rád koupil ještě repro do zadních dveří(také 130mm) a tady vlastně potřebuju od vás radu ktery mě doporučujete,aby se to slučovalo s těmi co mám v předních dveřích(helix)a s radiem.Děkuji za odpověd.Georgios
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.09.2016 13:56
Dobrý den Vážený zákazníku, opravdu moc děkuji za ty slova pochvaly, za každou chválu jsme rádi, jelikož se často setkáváme se zákazníky, kteří si vůbec neváží, že se snažíme dělat kvalitní práci. Každopádně k Vaší otázce, 130 mm repro do zadních dveří se dá použít k Helixům např. Match: http://www.ahifi.cz/reproduktory-match-ms-5x.html
4|Tomáš Halva , 20.08.2016, 23:03
Dobrý den,Chtěl bych tyto repro porídit do BMW Z3.Pujdou namontovat dopředu?Jeké repro by jste zvolil za sedečky?Popřípadě jakou jinou variantu by jste mi doporučil v cenové relaci 3000 Kč
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.08.2016 14:31
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory Gladen Alpha 130 jsou velmi dobrou volbou. V zadu by mělo být již osazeno pouze 100mm repro, pokud se nepletu. Vhodné repro by pak bylo například MATCH MS 4X.
3|Tomas , 29.07.2016, 19:20
PS: Radio mam Pioneer DEH-3300UB
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.08.2016 15:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, není problém.
2|Tomas , 29.07.2016, 19:16
Dobry den, chci se zeptat jestli se mi toto repro vejde do Skoda Felicia, chtel bych je dat dopředu, bohuzel jsem jen laik, a krom rozměru nevim jak je to s montazni hloubkou. A jeste bych rad znal vas nazor co si o techto repro myslite v poměru cena/vykon. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.08.2016 15:53
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit a v dané cenové relaci jsou velice dobrou volbou - doporučuji.
1|Jan , 03.02.2016, 14:28
Dobrý den,budou sedět tyto bedny do zadních dveří v autě Opel Astra G 1.6 16v Hatchback r.v. 1999??Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.02.2016 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, jedná se o správný rozměr, tedy 130mm.

Hodnocení

Celkové hodnocení
92 %
12 zákazníků hodnotilo
Kateřina Buchálková
13. 10. 2019

Výborný zvuk, jsem spokojená

Pavel Novák
20. 10. 2017

Zvuk konkrétní, čisté výšky, ale basy jsou naprostým zklamáním... :(

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.