Můj účet

Reproduktory Gladen GA-130M-3 G2

středobasové reproduktory, Ø 130 mm, 75 W RMS, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 55 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Středobasové
Reproduktory Gladen GA-130M-3 G2
Prodej skončil

Středobasové reproduktory Gladen GA-130M-3 G2

Modelová řada M-Line těží z pokročilých technologií vyšších řad reproduktorů Gladen a rozsáhlých zkušeností s konstrukcí reproduktorů, což umožňuje skvělou reprodukci zvuku za dostupnou cenu. Druhá generace této modelové řady navazuje na úspěšný bestseller německého výrobce a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou a inovovaná membrána ze sklených vláken. Všechny reproduktory řady M-Line disponují vysokou úrovní účinnosti, které bylo dosaženo účinnou kombinací uložení a nízké hmotnosti membrány. Nadstandardní citlivost spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Úspěch těchto oblíbených reproduktorů spočívá nejen ve skvělém zvuku v dané cenové kategorii, ale i v jednoduchosti instalace a stoprocentní spolehlivosti. 

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen GA-130M-3 G2

  • Středobasové reproduktory řady M-Line.
  • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy.
  • Kmitací membrána modré barvy ze skelného vlákna.
  • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
  • Vrchlík kmitací membrány s nulovým výčnělkem pro lepší šíření horních frekvencí.
  • 70 mm magnet středobasu s gumovou ochranou.
  • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloGA-130M-3 G2
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 110 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen HG-130M-3
Stáhnout

Komentáře k produktu

4|Jurmen , 20.10.2017, 17:26
Dobry den. Chtel bych vymenit stare repro ve scenicu r. 2001 a chtel bych se zeptat :) jsou tyto tredobasy dobrou volbou? Dal bych je do zadnich sloupku v kufru a jestli vubec budou trosku basovat. Do prednich dveri bych volil alpha 130 komponentni. Je dobry napad volit takto? Stredobasy dozadu a komponenty dopredu? chci aby to aspon trosku basovalo a jestli ma cenu vubec resit ty stredobasy. Doporucujete jeste mac audio za nejakych 1500. Ty by byly spatnou volbou do prednich dveri a ty stredobasy dozadu? Diky za rady:)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 20.10.2017 17:49
Dobrý den, přední komponenty určitě schvaluji, ale dozadu bych spíše volil koaxiální reproduktory, například Gladen RC 130. Zvukově to bude lepší a z hlediska basové složky podobné.  
3|Peter Časný , 12.11.2015, 20:11
Dobrý večer mam R.Megane 3 chcel by som tieto repro do Predných dveri pričom mam v palubovke Bose vyšky ako alternativa by to bola dobrá voľba?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.11.2015 08:51
Dobrý den Vážený zákazníku, kombinace originálních výškových reproduktorů a aftermarket středobasů, nemusí být vždy správnou volbou. Doporučuji osadit komponentní sytém, kde jsou reproduktory ,,sladěny,, k sobě.
2|Petr Kuliš , 29.10.2015, 18:18
Dobrá, děkuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.10.2015 12:38
Dobrý den Vážený zákazníku, rádo se stalo :-)
1|Petr Kuliš , 29.10.2015, 09:55
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné tyto reproduktory zapojit pouze na rádio Kenwood KMM 121y které má 4 ohmy . Navíc nikde nevidím výkon. A v poslední řadě jestli by byli vhodné k sestavě:http://www.ahifi.cz/vyskove-reproduktory-mac-audio-mac-mobil-street-t19.htmlhttp://www.ahifi.cz/subwoofer-gladen-rs-08.html ¨Děkuji za odpověd.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.10.2015 11:57
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory je možné připojit k samotnému autorádiu, ohmáž reproduktorů není problém. Kombinace s výškovými reproduktory MAC AUDIO je třeba vyzkoušet. Subwoofer GLADEN RS 08 je velmi dobrou volbou.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
4 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.