Můj účet

Subwoofer Gladen M-Line 10

subwoofer, Ø 10" (250 mm), 200 W RMS, 92,1 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Gladen M-Line M10

Subwoofery z řady Gladen M-Line nabízejí fenomenální reprodukci basů při nízkých až středních úrovních výkonu. Lehká papírová membrána a speciální spider design umožňují vysokou účinnost ve spojení s dynamickou odezvou. Optimalizace výkonu subwooferu poskytuje působivou basovou odezvu a je jedinečná ve své cenové kategorii. Slušný výkon, vysoká citlivost, příkladné zpracovaní a příjemný zvuk, to jsou přednosti 10" subwooferu Gladen z řady M-Line. Subwoofer disponuje papírovou membránou a vrchlíkem z uhlíkových vláken. Pro napájení doporučujeme použít například 2kanálový zesilovač Hertz HCP 2.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen M-Line M10

  • 250 mm subwoofer s vysokou účinností.
  • Černá středicí membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Papírová membrána a vrchlík ze skelného vlákna.
  • Vysoká reálná citlivost 92,1 dB.
  • Jednoduchá a spolehlivá konstrukce.
  • Lakovaný plechový koš.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloM-LINE 10
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 200 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
92,1 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 112 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
20 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
29 l
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
31,3 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
63,6
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,40
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 5,51
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,37
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 50 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Tvrzený papír
Český návod - Gladen M-Line 10
Stáhnout

Komentáře k produktu

4|Jakub Procházka , 14.04.2021, 17:14
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je suwoofer vhodné zapojit na zesilovač Carpower HPB-1502?Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.04.2021 08:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač je vhodný pro daný subwoofer.
3|Jaroslav Buchtela , 05.01.2021, 22:41
Dobrý den, bude to dobrá kombinace se zesilovačem Hertz HCP 2? Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 06.01.2021 09:50
Dobrý den Vážený zákazníku. Zapojení SW na zesilovač Hertz HCP 2 je dobrá volba.
2|Honza , 16.01.2017, 20:57
Dobrý den, mám Octavii I (liftback/sedan) a 5.kanálový zesilovax Axton A470-170. Rozhoduji se mezi subwoofery: GLADEN M-LINE 10 a GLADEN M-LINE 12. Moje otázka zní. Mohu očekávat velké rozdíly mezi 10\" a 12\" verzí? Citlivost mají papírově téměř totožnou, ale reálně mohou hrát jinak. Jde mi to jestli se větší ozvučnice s větším měničem v mém případě vyplatí nebo mezi výsledným projevem 10\" a 12\" moc velký rozdíl není. Případně si nechám doporučit i jiný Subwoofer jiné značky v podobné cenové relaci. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.01.2017 16:44
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci je to velmi dobrá volba, doporučuji. Rozdíl bude především v akustickém tlaku, kterého desetipalcový subwoofer vyprodukuju méně, ale zase bude přesnější. Záleží tedy, jaké jsou požadavky. 10palců přesnější a kvalitnější bas, ale méně tlaku.
1|Michal , 30.12.2015, 23:13
Dobrý den,bude tento subwoofer stačit do této ozvučnice?http://www.ahifi.cz/prazdna-ozvucnice-4carmedia-seat-leon.html#popis-produktuJak si tento subwoofer vede zvukově? Chtěl bych jenom dokreslit basy, nepotřebuji, aby se třásla okna, a zároveň co zachovat co nejvíc místa v kufru, proto ta ozvučnice.A jaký zesilovač byste k tomu doporučili? Zesilovač bude jenom na subwoofer, takže cenově co nejnižší, ale ne úkor kvality a aby sub uživil.Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.01.2016 15:06
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer lze použít. V této cenové relaci je to velmi dobrá volba. Zesilovač bych doporučil MAC AUDIO MPE 2.0xl.

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
9 zákazníků hodnotilo
Venca
15. 1. 2017

Spolu se zesilovačem Mac Audio MPExclusive 2.0 XL skvělá volba,vysoká citlivost.

Miroslav Foltyn
5. 9. 2016

Vypadá to,že výrobek odpovídá popisu a slíbené parametry splňuje,bez měření není možno objektivně zhodnotit,subjektivně bez výrobních vad,zvukově,přesný a čistý zvuk.Ano za mně OK.Čtyři hvězdy jen proto,že je vždy co zlepšovat.

Pavel Dolejší
14. 8. 2016

kvalitní a cenově dostupný, v předních dveřích mám gladeny -repro, tak v kufru musí být taky.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.