Můj účet

Reproduktory Gladen One 201 BMW Alpha

3pásmové komponentní reproduktory do BMW, Ø 200 / 100 / 25 mm, 85 W RMS, 3 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen One 201 BMW Alpha

Modelová řada One od společnosti Gladen zahrnuje reproduktorové systémy, které jsou svým designem i zvukovým laděním přizpůsobeny konkrétním vozidlům. Posláním řady One je dosáhnout dokonalé souhry jednotlivých komponentů s továrním systémem vozidla. Reproduktory mají stejný tvar, rozměr i konektory jako tovární reproduktory, což umožní velmi snadnou a rychlou instalaci. Všechny reproduktory řady One byly testovány a optimálně vyladěny nejen v interní laboratoři společnosti Gladen, ale i v reálných podmínkách jednotlivých modelů vozidel. Na konci vývoje prošly všechny reproduktory četnými testy parametrů a frekvenční odezvy a byly finálně doladěny zvukovými inženýry společnosti Gladen. A to s jediným cílem, poskytnout optimální zvukový zážitek s důrazem na vysoce kvalitní zvuk, detail a snadnou instalaci v duchu Plug & Play.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen One 201 BMW Alpha

 • 3pásmové komponentní reproduktory do automobilů BMW.
 • Stejný tvar, rozměr i konektory jako tovární reproduktory pro snadnou instalaci.
 • Instalace bez zásahu do tovární kabeláže díky specifickým konektorům.
 • Vysoká citlivost a impedance 3 ohmy umožní zapojení na tovární systém. 
 • Pro optimální výkon subwooferů doporučujeme instalovat 2kanálový zesilovač.
 • Membrána středových reproduktorů o průměru 100 mm z tvrzeného papíru, feritový magnet.
 • Výškové reproduktory s hedvábnou kalotou o průměru 25 mm, neodymový magnet.
 • Subwoofery s papírovou membránou o průměru 200 mm, neodymový magnet.
 • SLIM koš subwooferu pro montáž pod sedadlo.
 • V balení najdete 1 pár výškových, středových a basových reproduktorů a frekvenční výhybky.
 • Kompatibilní vozy BMW najdete v následujcím odkazu.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloONE 201 BMW ALPHA
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 3pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 85 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 130 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 200 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Tvrzený papír
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 100 mm
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Tvrzený papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen One 201 BMW Alpha
Stáhnout

Komentáře k produktu

2|Martin , 08.07.2020, 22:59
Dobrý den. Chtěl bych upgradeovat audio ve svém BMW E61. Mám obyčejný audio systém bez výšek. Chtěl jsem se zeptat, jestli si výrazně polepším, co se hlasitosti a hloubky basů týče, proti originálnímu repru. Rád bych jen vyměnil reproduktory. Popř. jestli existuje levnější varianta ozvučení a nebo v podobné cenové relaci něco lepšího. Přemýšlel jsem, že bych koupil mdf redukce a složil sestavu sám, popř bych si nechal poradit, ale levněji, to asi nevyjde. Budu rád za jakoukoliv radu. Jinak mám v autě jednotku CCC s velkým displejem, ale repro asi to nejzákladnější. Ještě jednou děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.07.2020 17:13
Dobrý den Vážený zákazníku, v podobné cenové relaci bude SET GLADEN pravděpodobně nejlepší volbou, těžko hledat lepší volbu v ceně pod 10 000,- Pokud není v plánu investovat více, je tak volba jasná a ano, určitě si polepšíte jak kvalitou zvuku, tak hloubkou basů.
1|Petr , 30.08.2017, 22:48
Dobrý den, jak se prosím kryje basový reproduktor, když není podle popisu mřížka součástí? Kvalitativně je to stejne jako verze extreme, jen nižší výkon?Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.08.2017 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku, zde se využívá originální mřížky. Kvalitou je sestava opravdu prakticky stejná, jako řada EXTREME, liší se výkonem.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Mykola Nesplyak
4. 10. 2016

Hraje super, instaloval jsem to do e65

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.