Můj účet

Reproduktory Gladen One 201 BMW Alpha

Ø 200 mm, 85/130 W, 4 Ω, speciální reproduktory pro vozy BMW
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen One 201 BMW Alpha
Aktualizováno
Lepší produkt je na dosah
Gladen One 201 BMW za 8 999 Kč

Reproduktory Gladen One 201 BMW Alpha

OEM 3pásmové reproduktory pro BMW - řada 1, 3 a 5.
Katalogové číslo:ONE 201 BMW ALPHA
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 3pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 85 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 130 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 100 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníSpeciální reproduktory pro vozy BMW E60, E61, E70, E71, E82, E83, E87, E88, E90, E91, E92 | F01, F02, F07, F10, F11, F12, F13, F20, F21, F25, F30, F31, F35
Český návod - Gladen One 201 BMW Alpha
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

2|Martin , 08.07.2020, 22:59
Dobrý den. Chtěl bych upgradeovat audio ve svém BMW E61. Mám obyčejný audio systém bez výšek. Chtěl jsem se zeptat, jestli si výrazně polepším, co se hlasitosti a hloubky basů týče, proti originálnímu repru. Rád bych jen vyměnil reproduktory. Popř. jestli existuje levnější varianta ozvučení a nebo v podobné cenové relaci něco lepšího. Přemýšlel jsem, že bych koupil mdf redukce a složil sestavu sám, popř bych si nechal poradit, ale levněji, to asi nevyjde. Budu rád za jakoukoliv radu. Jinak mám v autě jednotku CCC s velkým displejem, ale repro asi to nejzákladnější. Ještě jednou děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.07.2020 17:13
Dobrý den Vážený zákazníku, v podobné cenové relaci bude SET GLADEN pravděpodobně nejlepší volbou, těžko hledat lepší volbu v ceně pod 10 000,- Pokud není v plánu investovat více, je tak volba jasná a ano, určitě si polepšíte jak kvalitou zvuku, tak hloubkou basů.
1|Petr , 30.08.2017, 22:48
Dobrý den, jak se prosím kryje basový reproduktor, když není podle popisu mřížka součástí? Kvalitativně je to stejne jako verze extreme, jen nižší výkon?Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2017 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku, zde se využívá originální mřížky. Kvalitou je sestava opravdu prakticky stejná, jako řada EXTREME, liší se výkonem.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Mykola Nesplyak
4. 10. 2016

Hraje super, instaloval jsem to do e65

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.