Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer v boxu Gladen RS 12 VB

12", 400 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Gladen RS 12 VB
Zapojeno v demopanelu
Tip

Subwoofer v boxu Gladen RS 12 VB

Výborný box s 12" subwooferm z řady RS. Na kamenné prodejně se tento box prodává zákazníkům, kteří požadují vysoký výkon a příkladnou kvalitu basu. V dané ceně se jedná o TOP produkt!
Katalogové číslo:RS 12 VB
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 600 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 670 x 400 x 180/340 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu15,5 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 48 l
Český návod - Gladen RS 12 VB
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

5|Jiří , 25.02.2019, 21:54
Dobrý den, mám otázku. Přemýšlím o zlepšení basů v autě, momentálně mám v kufru set od Vás (ahifi set 3 - woofer Match a zesilovač Gladen). Jde mi o to,zda bude výrazný rozdíl při zachování zesilovače,ale vyměním woofer za tento. Děkuji Vám za odpověď. :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.02.2019 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku, rozdíl tam rozhodně bude, otázkou je, jak moc zásadní. Pokud se jedná o subwoofer MATCH MW 12 BR, pak rozdíl nebude až tak markantní a navíc RS 12 VB by si zasloužil o něco více výkonu, než má zesilovač RC 600c1.
4|Marián , 09.12.2015, 22:27
Zdravím. Dá sa od Vás objednať aj tovar zo zahraničia?? Konkrétne 18\" Ascendant Audio SMD. A chcem sa spýtať aký zosilňovač použiť na tento 2 cievkový sub. A Ako 2 cievkoví sub zapojiť?? Stačí na to monoblok?? Či aké sa na to používajú zosíky?? Ďakujem :-)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.12.2015 09:16
Dobrý den Vážený zákazníku, objednat lze to, co máme v Eshopu.
3|Martin , 13.08.2015, 18:42
Dobrý den,jaký byste k tomuto subwooferu doporučili zesilovač, tak aby se dal jeho potenciál využít naplno?Stačí na něj GLADEN M-LINE 125.2 nebo spíše MOSCONI GLADEN ONE 240.2?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.08.2015 12:28
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnější bude rozhodně zesilovač MOSCONI GLADEN ONE 240.2.
2|Damian , 06.05.2015, 20:40
Dobrý den, mám dotaz myslíte že tento subwoofer utáhne zesilovač JBL GTO3501 ? Popřípadě jaká by byla nejlepší volba subwooferu pro tento zesilovač. Díky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.05.2015 08:27
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoli, zesilovač disponuje výkonem pouze 225Watt RMS na 4Ohm. Lze zvolit variantu pouze s 10ti palcovým subwooferem, tedy GLADEN RS 10 VB, ale i zde nebude výkon na 100%.
1|Jirka , 02.12.2013, 21:09
Dobry den prosím vás chtěl jsem se zeptat na váš názor na RS 12 VB a GLADEN SQX 08 VB, který zahraje lépe?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.12.2013 22:38
Dobrý den Vážený zákazníku, ono nejde srovnávat 12" subwoofer s 8" subwooferem, oba jsou dobré, ale hrají jinak. Doporučuji přijít poslechnout k nám na prodejnu, aby jste si udělal představu jak rozdílný zvuk je. :o) Co se basů týče tak to člověk to názor na zvuk.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
4 zákazníci hodnotili
Filip Huťa
2. 2. 2019

Za mě úplně super subwoofer mám ho v autě už pár měsíců a nemůžu si stěžovat .

Martin Holan
17. 8. 2018

Výborný zvuk i zpracování.

Natálie Chovancová
28. 12. 2017

Skvělé produkty a hlavně lidé z Ahifi dovedou skvěle poradit, když si nevíte rady, mají je všechny vyzkoušené...takže to není jen nějaké zboží, které pouze přeprodávají a neví o tom. Co mohu opravdu pochválit, tak je velmi rychlé dodání, měla jsem strach, aby se mi s produktem něco nestalo, ale v Ahifi to zabalili, tak aby produkt poškozen nebyl. Tuto firmu mohu jen a jen doporučit. Komunikace byla velmi příjemná a zboží kvalitní.

Ověřený uživatel
27. 12. 2017

Při domácím testu basového reproduktoru GLADEN RS 12 VBnám prasklo sklo v lustru, urvaly se sádrokartonové podhledy, poklesly posuvné dveře - ale to nic, mají štelovací kování.Nádobí v kredenci se rozdrnčelo a s obrovským rámusem se samo srovnalo podle velikosti, voda v radiátorech žbluňkala.Šneci na zahradě se kutáleli v rytmu rocku z jednoho konce zahrady na druhý, protože tráva se zarazila zpátky do země.Z naší čtvrti ze dne na den zmizely všechny kočky.Sousedovic pes sklopil uši a zacouval do boudy, starý soused se tiskne ke chvějící se společné zdi a znovu prožívá již dlouho nepoznanou rozkoš.Basák jsme již dlouho potřebovali a pro mimořádný zážitek ho všem doporučuji.Dveře již nedrhnou a nosné zdi domu drží dobře. Jen okna se vyboulila směrem ven a ztratila těsnicí vlastnosti. Na jaře bude líp.P.S.Sháním lustrovou misku, nabídněte.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.