Můj účet

Reproduktory Hertz C 165 L

Ø 165 mm, 70/210 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz C 165 L

Středobasové reproduktory Hertz C 165 L

Hodně času Hertz investoval do výzkumu dokonalého materiálu membrány pro středobasové reproduktory Hertz Cento 165 L. Sériové produkci předcházel dlouhý vývoj a neustálé testování materiálů. Nakonec byl vybrán SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), který zachovává přirozený zvuk pololisovaného papíru a prášek Mica ze slídy, který zlepšuje tuhost. Výsledkem je vynikající rovnováha mezi lehkostí a pevností, která je nezbytná pro výkon a kvalitní zvuk. Velký feritový magnet poskytuje vynikající kontrolu i při vysokých výkonech. Tyto středobasy můžete použít jako full range, bez výhybky.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz C 165 L

  • 165 mm (6,5") pololisovaná papírová membrána SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), která je obohacena práškem ze slídy pro dosažení vynikající rovnováhy mezi lehkostí a pevností.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • 25 mm kmitací cívka s hliníkovým prvkem pro zajištění dokonalé kontroly nad výkonem.
  • Kompaktní a transparentní tříramenný koš akusticky kombinovaný s gumovým krytem magnetu pro úplné tlumení rušivých vibrací.
  • Laděno pro pohon bez výhybky, full range.
Katalogové číslo:C 165 L
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 210 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 4000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

4|Dominik Pospíšil , 10.01.2022, 10:37
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné pro octavii 1 s originálním soud systémem?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 11.01.2022 14:52
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě výměny reproduktorů doporučujeme měnit vždy jako komponentní set tedy jak středobas tak i výškový reproduktor a v takovém případě Vám mohu doporučit jeden z našich setů sestavených přímo pro tento typ vozidla. 
3|Luboš , 03.04.2021, 16:15
Dobrý den,rád bych se Vás zeptal,jestli se dají nainstalovat na automobil JEEP Grand Cherokee Laredo 2.5 TDI,spolu s výměnou vhodného rádia?Děkuji M.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.04.2021 11:19
Dobrý den  Vážený zákazníku, mohu poprosit o rok výroby Vašeho vozidla ? 
2|Robert Pumer , 24.03.2021, 22:27
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné do golf 5 s origo sound systemem? Pod sedačkou řidiče mám zesilovač s číslem dílu 1k6 035 456 A, podařilo se mi dohledat že by měl mít výkon 300w rms.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.03.2021 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je v plánu měnit pouze středobasové reproduktory, pak ano, lze nahradit, doporučuji však před výměnou ověřit parametry továrních reproduktorů, především impedanci. Dle čísla zesilovače bohužel impedanci reproduktorů nezjistíme.
1|Stanislav , 02.11.2020, 16:35
Rád bych se vás zeptal,jestli se dají nainstalovat do škoda fabia combi1?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.11.2020 13:23
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nejsou pro vaše vozidlo určené. Je nutno volit repro s nízkou montážní hloubkou. Ideální jsou CK 165 F + redukční podložky.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
7 zákazníků hodnotilo
Petr Tomek
25. 3. 2022

Hraje dobře

Daniel Jirák
20. 5. 2021

Příjemně hrajicí středobasové reproduktory, za rozumnou cenu, není potřeba výhybka, výkon dostačující i pro použití na zesilovač. Jen škoda ze nebyli součástí krycí mřížky.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.