Můj účet

Reproduktory Hertz CK 165 F

Ø 165 mm, 100/300 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka středobasu 43,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz CK 165 F
-20 %
Aktualizováno

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz CK 165 F

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz Cento CK 165 F disponují ultra slim středobasy, které jsou ideálním řešením do montáží, kde je problém s montážní hloubkou ve dveřích. Hertz CK 165 F nabízí nový výškový reproduktor Hertz C 26 s 26 mm kalotou a 20 mm kmitací cívkou pro detailní a přirozenou reprodukci středně vysokých frekvencí. Tým výzkumu a vývoje dlouho pracoval na optimalizaci charakteristik rozptylu výškového měniče C 26, aby maximalizoval výkon a přirozené zabarvení zvuku, které podporuje frekvenční linearitu. Hodně času bylo investováno i do výzkumu dokonalého materiálu pro membránu středobasu C 165 F - dlouhým procesem byl vybrán SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), který zachovává přirozený zvuk pololisovaného papíru, a prášek Mica ze slídy zlepšuje tuhost. Výsledkem je vynikající rovnováha mezi lehkostí a tlumením, která je nezbytná pro výkonný a přesný zvuk. Feritový magnet poskytuje vynikající kontrolu i při vysokých výkonech. Ultrakompaktní frekvenční výhybky CCX 2 s možností nastavení výškového reproduktoru (0, +3 dB) využívají vybrané komponenty pro plný a poutavý zvuk. Mřížky CG 165 obsažené v balení rozjasní interiér vozu svým sofistikovaným designem. Jsou vyrobeny z vysoce odolného ABS plastu s kovovým pletivem a nabízejí vysoký stupeň ochrany v kompaktní velikosti.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz C 26

  • Měkká kalota Tetolon® 26 mm a 20 mm kmitací cívka pro přirozenou a podrobnou reprodukci hudby.
  • Neodymový magnet s magnetickým tokem s vysokou hustotou, optimalizovaný pro maximální regulaci během vysokoenergetických dynamických přechodů ve středním vysokofrekvenčním rozsahu.
  • Geometrie membrány je optimalizovaná metodou FEM (Finite Element Modeling) pro lineární frekvenční odezvu v instalacích mimo osu nebo ve špatném úhlu vyzařování zvuku.
  • Široká nabídka příslušenství pro snadnou instalaci je součástí balení.

  Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz C 165 F

  • 165 mm (6,5") pololisovaná papírová membrána SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), která je obohacena práškem ze slídy pro dosažení vynikající rovnováhy mezi lehkostí a pevností.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s nízkouhlíkovými polárními deskami pro snížení zkreslení při vysokých výkonech.
  • 25 mm kmitací cívka s hliníkovým prvkem.
  • Nízká montážní hloubka 43,5 mm.
  • Dodává se s elegantní mřížkou z vysoce odolného plastu ABS.

  Hlavní vlastnosti výhybek Hertz CCX 2

  • Nastavení úrovně výškového reproduktoru pomocí dvoupolohového spínače (0, +3 dB).
  • Kondenzátory s nízkými ztrátami a nízkoodporové cívky vyrobené z čisté mědi pro maximální průzračnost zvuku a čisté vysoké frekvence.
  • Kompaktní design s kovovou povrchovou úpravou pro snadnou instalaci a s větracími otvory pro efektivní odvod tepla.
  Katalogové číslo:CK 165 F
  ZnačkaHertz
  Odkazy:Oficiální webová prezentace
  Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
  Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

  Komponentní reproduktory:
  Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
  Komponentní 2 pásmové
  Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 W
  Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 270 W
  Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

  Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

  Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
  93 dB
  ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

  Příklad:
  2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
  4 Ω
  Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

  Odborně:
  V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

  Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

  Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
  65 - 22500 Hz
  Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
  Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 43,5 mm
  Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Lisovaný papír - slída
  Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 26 mm
  Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
  Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

  Komponentní reproduktory:
  Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

  Koaxiální reproduktory:
  U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
  Ano (plnohodnotná)
  Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
  Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
  Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

  Komentáře k produktu

  2|Marek , 07.12.2021, 19:21
  Dobrý den, děkuji za odpověď.Protože máme T4 Caravellu long, je nasnadě pořízení ještě jednoho páru a nejlépe i subwoofer.V tomto případě byste mi co doporučili?Podotýkám, že ani druhá, ani třetí řada nemá vůbec žádnou přípravu pro repro.Děkuji za odpověď.
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.12.2021 10:25
  Dobrý den Vážený zákazníku, poprosím tento dotaz již směřovat do emailu - dotazy@ahifi.cz .
  1|Marek , 30.11.2021, 19:39
  Dobrý den, mám jen laický dotaz ohledně vhodného zesilovače k těmto reproduktorům. Autorádio mám Pioneer MVH-S520DAB. Díky za odpověď.
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.12.2021 09:31
  Dobrý den Vážený zákazníku, velmi zajímavou volbou bude například zesilovač Zapco ST-2B.

  Hodnocení

  Celkové hodnocení
  100 %
  1 zákazník hodnotil
  15. 3. 2021

  Pořízeno do Fabia 1 z důvodu malé montážní hloubky jako náhrada za nedostupné reprodutkory Gladen M 165 slim.Reproduktory mohu jedině doporučit. I na samotné aftermarket rádio s vytlumenými dveřmi hrají velice pěkně.Po zapojení na 60W RMS zesilovač velice předčili moje očekávání. Hezký projev hlubokých basů a čisté středy i výšky. Velice příjemný poslech.Nechají se vypražit na dost hlasitý poslech a zvuk nezkreslují.Pěkná a robustní Frekvenční Výhybka.Vzhledem k malé montážní hloubce velice slušné reproduktory.

  Ohodnoťte produkt:
  Zeptejte se nás
  Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.