Můj účet

Reproduktory Hertz DT 24.3

výškové reproduktory, Ø kaloty 24 mm, 80 W, 93 dB (2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DT 24.3
Tip

Výškové reproduktory Hertz DT 24.3

Optimalizovaná struktura neodymového výškového reproduktoru nabízí vysokou účinnost a lineární rozšířenou frekvenční odezvu. Hertz DT 24.3 se může pochlubit výkonnou, vysoce lineární prstencovou akustickou čočkou spolu s membránou PEI, která je vybrána pro svou vysokou tuhost a tepelnou odolnost. Tato konstrukční řešení poskytují vysokou pevnost s detailním lineárním zvukem i při vysokých úrovních volume. Možnost instalace je univerzální díky dodávaným redukcím, umožňující jak povrchovou, tak i vestavěnou montáž.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz DT 24.3

  • Ø kaloty 24 mm.
  • Vysoce účinná prstencová akustická čočka.
  • Vysoce energetický neodymový magnet.
  • Montážní příslušenství pro povrchovou nebo vestavěnou montáž je součástí balení.
Katalogové čísloDT 24.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 80 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
94 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
3000 - 23000 Hz
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 34 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 24 mm
Montážní hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 13 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
OstatníNeodymový magnet
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

8|Tomáš , 10.06.2022, 09:47
Dobrý den, předpokládám, že výhybka je řešena jen kondenzátorem. Lze prosím zjistit jeho hodnoty? Děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 10.06.2022 10:00
Dobrý den Vážený zákazníku, ano výhybka je řešena pouze kondenzátorem, avšak jeho hodnoty výrobce neuvádí.  
7|Karel , 04.09.2021, 14:28
Dobry den, tyto budou tyto výškáče pasovat do VW PAssat CC 2008? Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2021 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, pouze bude třeba doupravit uchycení výškových reproduktorů, například s pomocí tavné pistole.
6|Josef Horak , 09.05.2021, 19:21
Dobry den,chci se zeptat,jaky mate nazor na tyto vyskace,jeto dobra volba a hraji opravdu krasne ciste jak jsem se docetl?Diky za radu.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 11.05.2021 13:39
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory mohu doporučit. V dané cenové relaci je to velice dobrá volba.
5|Dominik , 09.01.2021, 17:09
Zdravím,je možno reproduktory použít i bez výhybky napojené na originální kabeláž,nebo jim to může nějak uškodit? Za odpověď předem děkuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.01.2021 11:51
Dbrý den Vážený zákazníku, zapojení výškových reproduktorů bez vyhýbek bude mít za následek jejich nevratné poškození - rozhodně nedoporučuji.
4|Libor , 23.02.2020, 20:56
Dobrý den. Budou tyto výškáče pasovat do VWt5 2009? Montáž do palubní desky. Můžete mi případně doporučit jiné vhodné reproduktory? A případně i vhodné středobasy. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.02.2020 12:27
Dobrý den Vážený zákazníku, uchycení neoriginálních výškových reproduktorů je třeba vždy malinko doupravit, ale nejedná se o složitou úpravu. Pokud se mají měnit i středobasové reproduktory, doporučil bych zakoupit jako sestavu komponentních reproduktorů, v tomto případě ideálně HERTZ CK 165 L. Pro osazení budou potřebné MDF podložky VW.
3|Rob , 20.09.2019, 22:24
dobrá den,chtěl bych se zeptat,jestly by pasovaly do zadních dveří seat toledo 2.děkují
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.09.2019 08:47
Dobrý den Vážený zákazníku. Výškové reproduktory lze osadit.
2| Michal , 30.09.2016, 12:53
Dobrý den,prosím o radu jaké dokoupit k těmto výškám středobasy do Fabie 2 dozadu,vpředu mám AUDIO SYSTEM MX 165 PLUS V2 které již nenabízíte, a vzadu jsem nechal OEM repro a u nich vyměnil výšky za tyto HERTZ DT 24.3 ..jde o to aby to tak nějak celkově pasovalo...rádio mám Alpine s výkonem 4x50W..díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.09.2016 13:22
Dobrý den Vážený zákazníku, můj Tip na vhodné středobasy: http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-ev-165-5.html
1|wizz , 26.03.2015, 18:23
Dobry den,len si chcem overit ci sa reproduktory predavaju ako par?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.03.2015 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory se prodávají v páru.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
17 zákazníků hodnotilo
14×
Rastislav Neupauer
6. 9. 2023

Strašné píšťalky, nedá se to poslouchat i když mám výšky stažené na minimum tak mi to trhá uši, takže reproduktory jdou do koše a objednavam Audison AP1. Holt vyhozené peníze...

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 08.09.2023 14:38
Dobrý den Vážený zákazníku, při zapojení těchto výškových reproduktorů je nutné použít dodané výhybky, které pak upravý frekvenční rozsah. 
Ověřený uživatel
16. 4. 2020

Hrajou dobře

Pavel Kuřátko
8. 8. 2019

Skvělí zvuk žádostem peníze

Filip Horák
16. 5. 2017

Hrajou fakt libove nemuzu nic vitknout

Zdena Bodlakova
27. 8. 2016

Hrají slusne , určité doporučuji !

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.