Můj účet

Reproduktory Hertz MLK 1650.3

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 150 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz MLK 1650.3

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz MLK 1650.3

Systém reproduktorů Hertz MLK 1650.3 Legend je dvoupásmový set, jehož cílem je dosáhnout maximální konzistence v kombinaci s velmi vysokou dynamikou a extrémně širokou frekvenční odezvou. Výhybky Hertz MLCX 2 TW.3 poskytují schopnost připojit dva oddělené kanály, takže je možné řídit středobasový reproduktor a výškový reproduktor samostatně. Kromě toho, díky ovládacím prvkům Mid-Contour a Hi-Contour, které jsou určeny pro řízení mezní frekvence středobasu a mezní frekvence výškového reproduktoru, lze bod křížení měnit. Díky tomu může být frekvenční odezva jemně doladěna, přizpůsobena podle různých akustických vlastností vozů a různých umístění reproduktorů.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů ML 280.3 Legend

 • Neodymový magnet optimalizovaný s FEA simulací magnetického toku na maximum.
 • Extrémně čistá měděná cívka.
 • Tlaková litá hliníková čelní deska s profilem optimalizovaným pomocí simulací FEA pro zlepšení frekvenční odezvy a vyzařování.
 • Rámová konstrukce a zadní zátěžová komora - vyrobené na CNC z pevnostního hliníku.
 • Zadní komora dimenzovaná pouze na 900 Hz Fs - nízká Fs zajišťuje široké rozšíření při nízké frekvenci.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů ML 1650.3 Legend

 • Neodymový magnet optimalizovaný se simulacemi FEA pro skutečnou dynamiku a maximální kontrolu.
 • Dvouvrstvá kmitací cívka 36 mm navinutá na polyamidovém výlisku pro mimořádný výkon.
 • Exponenciální membrána V-cone® s optimalizovanou geometrií pro maximální linearitu a rozptyl na střední frekvenční rozsah.
 • “Boundary Free” pryžový závěs IIR pro lepší efektivitu a širší frekvenci basů.
 • Membrána z lisované buničiny s bavlněnými vlákny kombinující tuhost a lehkost.
 • Tříramenný koš z hliníkové slitiny s větracími otvory.
 • Elegantní hrana s logem Hertz obráběná na CNC.
 • Hliníková mřížka s logem Hertz je součástí balení.

Hlavní vlastnosti výhybek Hertz MLCX 2 TW.3

 • Mid-Contour dvoupolohové nastavení pro lineární středofrekvenční odezvu podle polohy basů v autě a oblíbeného zvuku posluchače.
 • Dvoupolohové ovládání Hi-Contour pro nastavení výškového reproduktoru podle polohy / úhlu výškového reproduktoru vůči posluchači.
 • Mid-Contour ve spojení s Hi-Contour poskytuje možnost použít MLCX 2 TW.3 k vytvoření dvoupásmového systému.
 • Třípolohový přepínač pro nastavení úrovně výškového reproduktoru ve 2 dB krocích pro jemné doladění.
 • Regulace Hi-Boost, volitelná pomocí vhodného spínače, poskytuje lepší linearitu emise výškového reproduktoru nad 10000 Hz, když není umístěna na ose s posluchačem.
 • Extrémně kvalitní bimetalizované 160 V polyesterové filmové kondenzátory s ultranízkým DF pro maximální průhlednost zvuku a elegantní střední / vysoké frekvence.
 • Indukční cívka z čistého měděného drátu s průměrem do 1 mm pro vysokou prahovou hodnotu saturace magnetického toku a nízké ztráty na části wooferu, kde jsou požadovány vysoké přechodové proudy.
 • Vysoký výkon rezistoru s drátovým vinutím, které zajišťují stabilitu výkonu i při vysoké provozní teplotě.
Katalogové čísloMLK 1650.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 28000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Lisovaná buničina s bavlněnými vlákny
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 35 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.