Můj účet

Set tlumících materiálů na dveře Standard

set obsahuje 4x Comfortmat S2 + 1x Comfortmat Tsunami
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Set tlumících materiálů na dveře Standard
-15 %
Tip

Set tlumících materiálu na dveře Standard

Použití antivibračního materiálu na dveře vozidla je důležité nejen pro zlepšení akustiky reproduktorů, ale i k zamezení vibrací a rezonancí. Antivibrační materiály jsou také nezbytným základem pro odhlučnění vozidla. Vytlumené dveře poskytnou reproduktorům ideální podmínky pro reprodukci zvuku, výrazně se zlepší basová složka i zvuk středobasového reproduktoru. Náš set tlumících materiálů na dveře Standard je vhodný na jeden pár dveří a obsahuje:

Jak aplikovat set tlumících materiálů na dveře Standard

  1. Nejprve demontujte ze dveří plastové dveřní výplně.
  2. Následně dveře důkladně vyčistěte a odmaštěte.
  3. Pro snadnou aplikaci doporučujeme používat přitlačovací váleček Comfortmat Roller.
  4. Aplikujte 1 kus antivibračního materiálu Comfortmat Standard S2 na vnitřní plech dveří.
  5. Za reproduktor aplikujte 1/2 akustického materiálu Comfortmat Tsunami.
  6. Na vnější plech použijte opět 1 kusy materiálu Comfortmat Standard S2.
  7. Nasaďte zpět plastové dveřní výplně.

Antivibrační tlumící materiál Comfortmat Standard S2

Základní antivibrační tlumící materiál Comfortmat řady Standard se skládá ze samolepící butyl-pryžové vrstvy a hliníkové fólie s obdélníkovou lisovanou strukturou. Nová modelová řada Standard byla uvedena po mnoha letech vývoje v laboratořích Comfortmat s jedinečným složením S-Formula poskytující vstupním materiálům unikátní vlastnosti, které nabízí prémiové materiály konkurenčních výrobců. Díky použití účelově modifikovaného elastomeru disponuje tlumící materiál Comfortmat S2 vysokým koeficientem mechanických ztrát, vyniká vysokou přilnavostí na kov, je odolný vůči vodě, vlhkosti, olejům i extrémním teplotám, má antikorozní vlastnosti a ponechává si stejné vlastnosti v zimě i v létě.

Akustická pěna Comfortmat Tsunami

Comfortmat Tsunami je špičkový akustický materiál z nejvyšší řady Expert, který je určený prioritně do dveří automobilu. Tsunami využijete zejména k absorpci stojatého vlnění za reproduktorem, což má za následek výrazné zlepšení akustiky reproduktorů ve dveřích. Tsunami lze použít i díky vysoké schopnosti absorpce hluku pro celkové odhlučnění dveří a dalších ploch, nicméně k tomuto účelu se používají mnohem účinnější materiály, a proto doporučujeme Tsunami aplikovat pouze přímo za reproduktor. Tsunami disponuje nejnovější generací moderního montážního lepicího tmelu vyvinutého pro sezónu 2018/2019, který zaručuje stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů. Je tedy vyloučeno samovolné odlepení při extrémních teplotách a dokonce i pod vodou. Materiál je vyrobený speciálně pro svislé povrchy dveří, je 100% voděodolný, nenasává vodu ani vlhkost, nehnije a nerozkládá se.  

Náš tip pro aplikaci odhlučnění dveří

Tento set je vhodný pro zajištění ideálních akustických podmínek pro reproduktory ve dveřích vozidla. V případě, že byste chtěli dveře i odhlučnit, doporučujeme následující postup. Na vnitřní plech dveří použijte jako druhou vrstvu na antivibrační materiál Comfortmat Standard S2 třívrstvý protihlukový materiál Comfortmat Integra. Na dvoje dveře jsou potřeba dva kusy tohoto materiálu. Dále postupujte podle výše uvedeného návodu. Doporučujeme také odhlučnění plastových výplní dveří pomocí prémiové paměťové pěny Comfortmat Soft Wave. Ta plasty nejen dodatečně odhluční, ale zamezí také nežádoucím rezonancím. Na jednu plastovou výplň spotřebujete 1 kus tohoto flexibilního pěnového materiálu. 

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již přes 10 let a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a tlumících materiálů. Zejména v Rusku, tedy v zemi, ve které má samotné odhlučnění vozidel původ, jsou tlumící materiály Comfortmat™ momentálně nejvíce využívané pro profesionální odhlučnění vozidel, a to především z důvodu jejich excelentní účinnosti. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. To vše bylo možné dosáhnout pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat™ splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové číslo:SET TLUMENI DVERI

Komentáře k produktu

3|Jirka , 30.09.2022, 08:39
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli vystačí 2x tenhle set na fabia 2 combi ? děkuji předem za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.09.2022 11:51
Dobrý denj Vážený zákazníku, ano, pro přední a zadní dveře postačí 2x zmíněný SET.
2|Vojtěch Fryč , 11.07.2021, 10:48
Dobrý den,je tento materiál nehořlavý? Lze použít na odhlučneni motoru na kapotu?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.07.2021 12:00
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tlumení kapoty bych Vám doporučil použít antivibrační materiál + zvukově izolační
1|Tomáš , 03.06.2020, 09:33
Zdravím, na kolik dveří tento set vystačí? (má na mysli osobní auta střední třídy)
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.06.2020 12:45
Dobrý den Vážený zákazníku. Set je určen pro dvoje dveře.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
77 zákazníků hodnotilo
75×
Martin Růt
25. 6. 2021

pěkně se s nimi pracovalo, dokonce jsem se nepořezal :D

Zdeněk Mareček
27. 5. 2021

Dobře se s to aplikuje. Snadné a bezproblémové.

Roman Platoš
25. 8. 2020

Koupil jsem tuto sadu na Octavii 1. Rekl jsem si, ze jeste priobednam jeden kus navic, kdyby pochybelo. No a pochybelo i tak. Tlumil jsem opravdu poctive. Snazil jsem se dostat vsude. Takze pro priste objednat 2 ks navic.

Michael Kovařík
8. 8. 2020

Velice dobře se s materiálem pracuje.Měsíc po montáži tlumícího materiálu se mi pokazila stahovačka, takže vnější strana musela pryč. Vpohodě to šlo strhnout a zase zpátky nalepit :-)Akustický projev repro je znatelně lepší po instalaci tohoto setu !

Mira Hejl
20. 7. 2020

Super set na základní vytlumení. Jen pozor, měřte lépe než já :D neuvědomil jsem si, že na 3-dveř. Fiat PUNTO II 2004 by se 2 pláty S2-ky navíc docela hodily... (celková délka dveří na mém Puntíkovi je cca 100cm) ;)Ale i tak výrazné a slyšitelné zlepšení celkového zvuku a basového projevu (koaxialy Hertz DCX 170.3)K tomuto setu vytlumení jsem ještě přidal Neoprenovku na vnitřní stranu polstrování... https://www.ahifi.cz/comfortmat-neoprene.htmlVřele doporučuji, jsem na 100% spokojený!!! ;)

Jan Buřič
5. 7. 2020

Super věc nikdy bych nevěřil jak to změní zvuk v autě. Diky za typ

Jan Říhovský
11. 5. 2020

Má to smysl. Doporučuji

Ada Kor
18. 4. 2020

S materiálem se opravdu pěkně pracuje a kopíruje všechny prolisy a nerovnosti, po vytlumění dveří perfektně vynikly basy a omězil se hluh zvenčí, doporučuji

David Németh
2. 2. 2020

Vytlumeni jde poznat, je to super

Lukáš Kraus
30. 1. 2020

Použito na Fiat 500L k vytlumení 4 dveří. Zbylo ještě na přední dveře Fiat Panda. Perfektní, doporučuji všem, co chtějí opravdu zásadní zkvalitnění zvuku.

David Nghiem
12. 11. 2019

Super cena, snadná montáž a vysoká kvalita materiálů, spokojenost.

Ověřený uživatel
28. 10. 2019

Dobře se s nimi pracuje, objednal sem znovu...

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.