Můj účet

Subwoofer Hertz MP 250 D2.3 PRO

subwoofer, Ø 10" (250 mm), 600 W RMS, 83,5 dB (SPL 2,83V/1m), 2 + 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Hertz MP 250 D2.3 PRO

Vynikající výkon v kompaktních velikostech, to je cíl subwooferů Mille PRO. Membrána MP 250 D2.3 PRO se vyrábí lisováním papírové buničiny a vstřikováním minerálních prášků, což je stejná konstrukční technika, jaká se používá pro řadu Legend. Profil kmitací membrány V-cone® zvyšuje tuhost a umožňuje tak fungovat jako píst. Závěs je vyroben z vysoce čisté IIR-butylové gumy. Podobně jako ML 2000.3 a ML 2500.3 jsou subwoofery Mille PRO postaveny s technologií "Boundary Free Surround", která umožňuje větší plochu membrány s rovným průměrem a vytváří vyšší akustický tlak. Kompaktní 6paprskový hliníkový slitinový antirezonanční koš je stejný jako u špičkového modelu ML 2500.3 a přispívá k mechanickému tlumení subwooferu, který je naprosto transparentní pro zvuk. 65 mm 4vrstvá cívka je navinuta do TIL-P, což zajišťuje vysoký lineární posun. Impedance 2 + 2 Ω zlepšuje všestrannost, aby odpovídala každému systému zesilovačů. Vzduchový chladicí a dekompresní systém zabraňuje potřebě středového otvoru na spodní desce se třemi výhodami:
 • Lepší tepelná setrvačnost pro zajištění nízkých provozních teplot během hudebních přechodů.
 • Maximalizace magnetického pole indukovaného na cívce se stejnými celkovými rozměry magnetu. Díky většímu množství železa v pólu se pravděpodobnost magnetického nasycení snižuje s využitím maximální hustoty toku generované magnetem.
 • Možnost instalace subwooferu přímo na stěnu boxu s plným využitím jeho minimálních rozměrů. Tlumící gumový disk (dodávaný s výrobkem) chrání subwoofer před poškozením a umožňuje výměnu vzduchu pro 10 větracích otvorů na dně.
Otvory za vinutím cívky a 10 průduchů na spodní desce subwooferu zajišťují větší výměnu vzduchu do vnitřních vrstev cívky a pracují v součinnosti s inovativním montážním systémem. To nutí vzduch procházet vzduchovou mezerou, aby udržel nízkou provozní teplotu cívky, a to i při těch nejextrémnějších hudebních žánrech. Terminál používá pevné tlakové konektory s krytem, který umožňuje připojení kabelů do 8 AWG pro zajištění velmi nízkého odporu vedení v konfiguracích s nízkou impedancí (1Ω).

Hlavní vlastnosti subwooferu Hertz MP 250 D2.3 PRO

 • Ergonomický kompaktní design, speciálně vyvinutý pro uzavřené ozvučnice počínaje objemem 17 l.
 • CCAW, 65 mm (2,5") čtyřvrstvá hlasová cívka, schopná pracovat s hudbou 1200 W.
 • Impedance 2 + 2 Ω zlepšuje všestrannost.
 • Hlasová cívka navinutá na materiálu TIL-P s odvzdušňovacími otvory za vinutím.
 • Efektivní odvod tepla s vysokým faktorem Qms.
 • Exponenciální membrána V-cone® s optimalizovanou geometrií pro vysokou tuhost membrány a silnou odolnost proti deformaci i při maximálních výkmitech.
 • Minerálně vstřikovaná papírová membrána pro vynikající tuhost.
 • Koš z hliníkové slitiny.
 • 6paprsková konstrukce a vestavěné větrací otvory pod spiderem.
 • Připojovací svorkovnice pro kabely do 8 AWG pro zajištění velmi nízkého odporu v konfiguracích s nízkou impedancí.
 • Plastový kryt zabraňuje jakémukoliv náhodnému zkratování.
Katalogové číslo:MP 250 D2.3 PRO
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 600 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
83,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 + 2 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 141 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
30 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
25 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 17
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,6
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 5,92
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,54
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 65 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 8,2 kg
Hmotnost:3.000 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.