Můj účet

Reproduktory Hertz MPX 165.3 PRO

Ø 165 mm, 100/200 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 62,6 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz MPX 165.3 PRO
Zapojeno v demopanelu

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz MPX 165.3 PRO

Koaxiální systém reproduktorů MPX 165.3 byl navržen tak, že dokáže zahrát stejně dobře jako 2pásmové komponentní systémy. Zde však odpadá montáž výškového reproduktoru. Díky geometrii „Center Tuning Duct“ je rezonanční frekvence výškového reproduktoru obzvláště nízká. Akustická čočka optimalizuje svou odezvu mimo osu, což je typické u instalací koaxiálních reproduktorů do dveří automobilu. Cívka středobasu o průměru 36 mm generuje hluboké a řízné basy.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz MPX 165.3 PRO

 • Soustředný koaxiální výškový reproduktor zabudovaný ve středobasové hlasové cívce.
 • 20 mm hlasová cívka výškového reproduktoru z Tetolonu s funkcí „Center Tuning“.
 • 36 mm měděná cívka středobasu navinutá na polyamidovém výlisku pro vynikající výkon a dynamickou reprodukci bez komprese.
 • Kmitací membrána z lisované buničiny s bavlněnými vlákny kombinující tuhost a lehkost pro širokou frekvenční odezvu.
 • Profil membrány dokonale ladí s emisemi výškového reproduktoru zajišťující konzistenci fází v oblasti křížení.
 • Gumový závěs „Boundary Free“ pro lepší účinnost a širší záběr střední basové frekvence.
 • Nadměrný feritový magnet kombinovaný se železem s velmi nízkým obsahem uhlíku pro nízké zkreslení při vysokých výkonech.
 • Nízká montážní hloubka, akusticky průhledný koš z hliníkové slitiny s elegantním logem Hertz.
 • Antivibrační pryžový kryt magnetu pro tlumení rušivých vibrací.
Katalogové číslo:MPX 165.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 21500 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 62,6 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Kulový lis s bavlněnými vlákny
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 25 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 20 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

5|Valenta Michael , 27.05.2021, 23:12
Dobrý večer, prosím vás potřeboval bych poradit od profík a jako jste vy. Koupil jsem si od vás sadu reproduktorů značky Hertz K 165 na W-T5 do předních dveří. Mymochodem hrají skvěle. Mám v úmyslu jít do znovu do Hertz MPX 165.3 Pro plus aktivní zesilovač od JBL který se dá instalovat pod sedák ridiče. Je to dobrá volba a případně ano kam umístit Hertz 165.3 Pro + jaké komponenty bude potřeba k montáži. Předem děkuji za odpověď.S pozdravemValenta Michael
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 31.05.2021 15:20
Dobrý den Vážený zákazníku, MPX 165.3 Pro jsou reproduktory koaxiální, které je možné použít např. do zadní části tohoto vozidla, v přadní části rozhodně doporučuji zachova komponentní reproduktory. Tento set je pak možné doplnit o Vámi vybraný subwoofer JBL Bass Pro SL 2. 
4|Ondrej Klivan , 26.05.2021, 19:30
Dobrý den,už nějakou dobu vymýšlím výměnu repro v BMW E46 coupe, potřebuji 4x výškové repro, 2ks do předních dveří a 2ks do zadního plata. Je něco co by bylo plug&play? Nepotřebuju nějaký super výkon, ale původní sestava už má po 20. letech to nejlepší za sebou.Uvedené repro se mi líbí, ale také jsem četl Vaše doporučení na Hertz set 4 (CK 165 + CX 165), s tím že bych koupil rámečky na usazení, ale k tomu zase potřebuju ty 4 výškové a minimálně na přední opět rámečky.Nemluvě o úpravách na konektorech, napadlo mě, z originál repro, odebrat konektory a ty připájet na nové.Pokud Vás mohu požádat o radu co a jak, budu Vám vděčný, bohužel to mám ze Šumavy k Vám krapet z ruky.Díky mocOndřej Klivan
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.05.2021 15:44
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro výsledný zvuk je určitě nejlepší řešení výměna všech reproduktorů, stejně jak v naší montáži do totožného vozu. Pouze výměna výškových repro, není ideální řešení.
3|Michal Křižka , 21.05.2021, 20:04
Dobrý den, lze tyto reproduktory namontovat do Ford Mondeo kombi rv 2010? Přední dveře…děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.05.2021 09:59
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměr reproduktorů odpovídá nicméně typ ne. Ve Vašem vozidle jsou použity komponentní reproduktory tedy středobas a výška zvlášť a je nutné toto rozdělení zachovat . V takovém případě bych doporučil komponentní reproduktory jako např. Hertz CK 165 + podložky
2|Zdeněk Kroužek , 20.05.2021, 20:25
Zdravím,přemýšlím o změně reproduktorů v předních dveří...V tuto chvíli tam mám Gladen M 165 G2.Má smysl měnit ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.05.2021 13:11
Dobrý den Vážený zákazníku, rozhodně ne, nelze porovnávat komponentní repro (samostatný výškový reproduktor) a koaxiální repro - to se pro přední dveře nehodí.
1|Vasil Fridrich , 17.05.2021, 09:14
Zdravím mám malý dotaz. Jsou tyto reproduktory vhodné do mého vozu. Mitsubishi Pajero Sport 2004? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.05.2021 12:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít. Pro instalaci budou potřebné podložky.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
9 zákazníků hodnotilo
Martin Haas
10. 6. 2021

Skvělý poměr cena/výkon. Kvalitní repro, které velmi dobře hrají. Spokojenost, mohu doporučit.

Stepan Matek
17. 5. 2021

Ze začátku jakž takž, musí se nechat rozehrát, pak nemá chybuŠtěpán Marek

Oldřich Háva
6. 2. 2021

Velmi dobré zpracování,příjemný zvuk.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.