Můj účet

Subwoofer Hertz SS 12 D2

12", 1000 W RMS, 86 dB (SPL 2,83V/1m), 2 + 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Hertz SS 12 D2
Tip

Subwoofer Hertz SS 11 D2

Subwoofer SS 12 D2 s membránou o průměru 30 cm (12") umí nadchnout svojí obrovskou silou. Závěs, který je vyztužený progresivními dvouvrstvými švy, udržuje v průběhu času konstantní výkonnost. Použití robustní 75 mm (3") duální kmitací cívky (2 + 2 Ω), vyvinuté ve 4vrstvé konfiguraci na podpěře s odvzdušňovacími otvory, umožňuje SS 12 D2 řídit impozantní špičkový výkon 2000 W! Koš byl navržen pro optimální odvod tepla a vysokou mechanickou odolnost. Nestlačená papírová membrána s přídavkem bavlněného vlákna je ideálním kompromisem mezi tuhostí a lehkostí, který je nezbytný pro vysokou citlivost. Zavěšení a vodiče jsou předimenzovány tak, aby vydržely velmi vysoké výkyvy generované masivním feritovým magnetem. Konektory umožňují připojení kabelů s průřezem do 12 AWG.

Hlavní vlastnosti subwooferu Hertz SS 12 D2

  • 75 mm (3") duální cívka (2 + 2 Ω) vyvinutá ve 4vrstvé konfiguraci na podpěře s odvzdušňovacími otvory pro špičkový výkon 2000 W.
  • Dvojvrstvý spider s progresivním profilem pro maximální konzistenci výkonu v čase.
  • Působivá sestava feritových magnetů pro maximální kontrolu výkonu.
  • Nelisovaná papírová membrána s přidaným bavlněným vláknem pro maximální účinnost.
Katalogové číslo:SS 12 D2
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 1000 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 2000 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
86 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 + 2 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 161 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
36 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
24,52
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,70
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 7
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,64
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 75 mm

Komentáře k produktu

3|Tom , 04.05.2022, 20:27
Dobrý den přemýšlím už nějakou dobu nad koupí tohoto Subu.. Měl jsem předtím starší model Ground Zero GZRW30xspl a zajímá mě jakej je rozdíl mezi tím Hertzem a Ground zerem. Nebo byste mi doporučil jiný v této ceně?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 05.05.2022 11:27
Dobrý den Vážený zákazníku, dle papírových parametrů zvládne Váš GZ subwoofer větší zatížení, nicméně Hertz SS 12 D2 je rozhodně kvalitnější a osobně si myslím, že při výkonu 1000W RMS dokáže zahrát lépe než GZ . 
2|Jarda , 20.03.2022, 17:38
Dobrý den jaký zesilovač by se hodil děkuji Svoboda
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 22.03.2022 15:50
Dobrý den Vážený zákazníku, lze použít např. : Zapco ST-1000XM II
1|Tomáš , 12.07.2021, 10:37
Dobrý den, měl bych zájem o tento subwoofer ale potřeboval bych poradit s výběrem vhodné ozvučnice a kapacitorem. Popřípadě pokud neprodáváte vhodnou ozvučnici podle jakých hodnot se řídit při jejím výběru. Moc děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.07.2021 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento typ subwooferu bych Vám doporučil použít tuto ozvučnici + kapacitor

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.