Můj účet

Subwoofer v boxu Hifonics ATL12BPS

12", 500 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Hifonics ATL12BPS

Subwoofer v boxu Hifonics ATL12BPS

Designově vyladěný 12" subwoofer v proskleném boxu, 500 W RMS, modré podsvícení. Tento box je určen pro nadstandardní výkonové hraní v autě.
Katalogové číslo:ATL12BPS
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 500 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1000 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 400 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 600 x 380 x 440 / 310 mm

Komentáře k produktu

2|Jirka , 09.06.2020, 01:16
Dobrý den, chci u Vas objednat zesilovač a subwoofer hifonics a aby to mělo aspoň 500 watt rms co byste mi doporučil děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.06.2020 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku, zkuste nám napsat předpokládaný rozpočet, který je v plánu investovat, dle toho vybereme nejvhodnější řešení. Podmínkou je značka Hifonics? Vybrat lze rozhodně zajímavější řešení.
1|Pavel , 23.01.2020, 08:39
Dobrý den, bude pro subwoofer dostačující zesilovač Hifonics TRITON II (1x 350 W RMS/4ohm) ? Nebo jaký zesilovač by jste pro tento woofer doporučili? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.01.2020 14:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud má subwoofer výkon 500 Watt RMS, je velmi pravděpodobné, že výkon zesilovače 350 Watt RMS dostatečný nebude. Pokud se má subwoofer vybudit na 100% lze použít například zesilovač GROUND ZERO GZIA 2235HPX-II.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Eduard Ovdijenko
20. 8. 2019

Sub dorazil přesně na den, o který jsem poprosil, jelikož bych jindy nebyl doma.Poprosil jsem také o důkladné zabalení, kdy bylo zboží zaslané jako křehké a dorazilo bez sebemenšího poškození obalu.Ještě jsem řešil několik otázek ohledně repráku a byl jsem překvapen, i když u AHifi je výborné chování k zákazníkům standard, že na mail poslaný zhruba v 16:30 jsem dostal odpověď v ten den 15 minut před údajnou zavíračkou, kdy ostatní firmy obvykle dávno na nic neodpovídají. :)Až budu konečně vést vlastní servis, tak mám u AHifi příklad toho, jak se to má správně dělat.Není to poprvé, ani podruhé co objednávám - vždy jsem byl vyslyšen a to je pro mě důležité a těch 10 minut strávených recenzí a popisem co má hlavu a patu mluví za kvalitu obchodu.Děkuji,Eduard O.

Eduard Ovdijenko
22. 7. 2019

Bezchybné chování k zákazníkům a zaslání s péčí mluví za vše.Těším se na tlak po zahrání.Rozhodně se zatím při průměrné hlasitosti a zpracováním, který je skvělý (vybral jsem ho, jelikož jsem ho dřív viděl naživo - zrcadlo, plexisklo a hliníkový nátrubky mluví za vše), projevuje vůči mým potřebám - rap, dubstep, drum and bass, prostě tlak a nižší frekvence - lépe než předchozí dle papírů kilowattovej GZIB 3000 SPL zapojený na 1 ohm, který začal po 2 letech brnět, záleží na tom, co od toho člověk čeká a za jakou cenu.Je to bandpass a pouze 1 cívka na 4 ohmy, takže pozor na křivky a zesík :)...pořízení novýho nebazarovýho zesíku je trošku dražší pro pohon kvůli odporu. Bedna je podsvícená, s kabeláží pro montáž podsvícení do 12V zásuvky nebo přes nějakej spínač. Mělo by to svítít pouze při zhaslým motoru co jsem se dočetl v papírech k tomu, ale nemám to přizpůsobený, takže nemůžu otestovat. Auto to sice samozřejmě nerozloží, ale určitě to zní ve svej kategorii velmi dobře.Co se týče dopravy a jakýchkoliv rad, tak AHifi očekávaně jako vždy nezklamalo.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.