Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer v boxu Hifonics MR10BP

10", 400 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Hifonics MR10BP

Subwoofer v boxu Hifonics MR10BP

400 W RMS, bandpassová konstrukce, sexy design. Asi tak se dá charakterizovat tento skvělý box Hifonics MR 10 BP, který bude dělat radost jak vaším očím, tak uším. Elegantní prošívání Hifonics na horní a boční straně boxu.
Katalogové číslo:MR10BP
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 800 W
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 430 x 330 x 420 / 340 mm

Komentáře k produktu

5|Jakub , 23.07.2019, 03:30
Dobrý den,jak zapojím osvětlení SUBU ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.07.2019 13:12
Dobrý den Vážený zákazníku. Pomocí konektoru , dodávanému k subwooferu. Stačí napojit na spínané + a mínus na kostru.
4|Tomáš , 26.01.2016, 01:26
Dobrý den chcu se zeptat jaký zesilovač by využil 100% výkonu basaku?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.01.2016 10:02
Dobrý den Vážený zákazníku, například zesilovač CARPOWER HPB-1502.
3|Patrik , 12.01.2013, 18:29
Dobrý den mám zesilovač http://www.ahifi.cz/zesilovac-magnat-orange-ltd-4000.html#komentare a chtěl bych se zeptat,jestli by stačil na tenhle subwoofer + kaběláž a kapacitátor...díky za radu a ochotu
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.01.2013 19:47
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer můžete na 4 kanál od Magnat použít, ale nelze počítat, že zesilovač subwoofer vybudí na maximum. Na běžný i hodně hlasitý poslech bude ale zesilovač dostačovat.
2|Vašek , 05.12.2012, 22:43
Dobrý den,hodil by se k tomuhle subwooferu tenle zesilovač http://www.ahifi.cz/zesilovac-hifonics-tsi600-ii.html díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.12.2012 23:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ano tyto komponenty jsou k sobě vhodné, zesilovač je parametricky vhodný pro tento subwoofer v boxu.
1|Patrik , 09.11.2012, 16:51
Dobrý den,chtěl bych se zeptat co říkáte na tenhle subwoofer a jaky byste mi doporučil zesilovac k tomu, aby zahrál na plný výkon..díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.11.2012 17:51
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte nějaký subwoofer v boxu, který umí slušně zahrát a vypadá i dobře designově tak je tohle určitě dobrá koupě. K napájení subwooferu bych doporučil 2-kanálový zesilovač Carpower HPB-1502.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.