Můj účet

Dvojitý subwoofer v boxu Hifonics MR10DUAL

dvojitý subwoofer v boxu, Ø 10" (250 mm), 800 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Dvojitý subwoofer v boxu Hifonics MR10DUAL

Dvojitý subwoofer v boxu Hifonics MR10DUAL

Série Mercury patří k silné generaci subwooferů značky Hifonics. A to hlavně ve smyslu designu a rozměrů. Subwoofery byly navrženy tak, aby celkově nezabíraly příliš mnoho místa, ale i přesto hrály přesné a čisté basy. Jak je tomu u značky Hifonics zvykem, ozvučnice jsou vždy vyrobeny s důrazem na dokonalost. Koš subwooferů je nasvícen (modře nebo bíle) a detailně doladěn do chromového designu. Stále je zde kladen největší důraz na výkon, proto jsou tyto subwoofery schopny výkonu až 800 reálných Wattů v duální ozvučnici. 

Hlavní vlastnosti

  • Dual Bandpass Box s plexisklem.
  • 2 x 250 mm subwoofer s 50 mm kmitací cívkou.
  • Přepínatelné LED osvětlení interiéru (modrá/bílá).
  • Rozměry: 82 x 33 x 43/35 cm.
Katalogové čísloMR10DUAL
ZnačkaHifonics
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 800 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1600 W
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 + 4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 820 x 330 x 430 / 350 mm

Komentáře k produktu

5|Petr , 03.12.2021, 12:19
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jaký zesilovač by byl dobrý k tomuto subwoofru ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.12.2021 14:23
Dobrý den Vážený zákazníku, velice dobrou volbou je například zesilovač Audison SR 1.500, ten bych doporučil.
4|Leoš , 02.09.2018, 20:44
Dobry den, chtel bych se zeptat? Chtěl bych kvalitni dvouj box slusne basy se zesilovacem tak do 15000kc.Mam octavii I kratkou a poslech vetsinou tanecni hudba.. Je ten to dvouj box to nej? do cenove vyse..Prosim co by ste doporucil kdyz tak za zesilovac? Dekuji:)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.09.2018 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě se přímo nabízí použití sestavy AHIFI SET 10. SET s velmi zajímavou slevou a stejně tak výkonem. V daném cenovém rozpočtu rozhodně doporučuji.
3|Frančesko , 10.01.2018, 13:07
zdravím mám tento subwoofer a chtěl bych k tomu 4 kanalový zesilovač nejlépe od hifonics aby to ladilo spolu jaký by jste mi doporučil ? chci k tomu ještě napojit reproduktory z plata v kufru děkuji .
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.01.2018 14:38
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel žádný 4-kanálový zesilovač nebude mít tolik výkonu, aby dostatečně vybudil subwoofer, nedoporučuji volit 4-kanálový, ale ideálně monoblok a pro reproduktory pak sólo například 2-kanálový zesilovač.
2|Andrej , 31.07.2017, 01:42
Dobrý deň zaujímalo by ma či by podľa vás bol tento subwoofer dobrá voľba na ohlučenie vozidla bmw 320d e46 a že či ten tlak bude aj cítiť aj cez zaklopené sedačky vo vozidle :) ďakujem za odpoveď :)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 31.07.2017 16:11
Dobrý den, pokud Vám jde především o tlak, tak je tento subwoofer vhodný, určitě to ucítíte :) Samozřejmě za předpokladu, že budete mít vhodný zesilovač. 
1|Franta , 19.01.2017, 18:02
zdravím chtěl bych se zeptat jestly by ste mi poradil ideální kabeláž k tomu to produktu a k tomu to zesilovači https://www.ahifi.cz/zesilovac-crunch-gtx-2600.html nejsem odborník tak se ptám děkuju za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.01.2017 15:13
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou kabelovou sadou je CRUNCH CR 25WK. Dle popisu však tento zesilovač není vhodný, pro napájení zmíněného subwooferu. Subwoofer lze zapojit na výslednou impedanci 2 nebo 8 OHMů. Zesilovač však na můstek není stabilní do 2Ohm a při zapojení na 8OHM zase nemá zdaleka dostatečný výkon. Vhodným zesilovačem je například CRUNCH GPX 2200.1D.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.