Můj účet

Výkonný subwoofer v boxu Hifonics MXZ12DUAL

12", 2000 W RMS, 2 x 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Výkonný subwoofer v boxu Hifonics MXZ12DUAL
Lepší produkt je na dosah
Kicker DS12L72 za 9 996 Kč

Výkonný subwoofer v boxu Hifonics MXZ12DUAL

Nekompromisní 12" subwoofery jsou vybaveny obrovskými cívkami umožňující pohyb membrány (Xmax) až 20 mm oběma směry. V této třídě jsou povinné velké magnetové měniče, lité hliníkové koše a robustní mechanika. Vše je dokonale vybalancováno odpovídajícím chlazením a zpracováním. Subwoofery MXZ jsou dále nabízeny i v osazených ozvučnicích MXZ12BP a MXZ12R. Design boxů je opravdu skvostný! Prošívané logo v potahu ozvučnice, tvarované plexisklo, přepínatelné LED osvětlení (modrá/bílá), zrcadlová vnitřní komora, pevné MDF stěny - to vše dělá dokonalý výsledek. Pokud toužíte po nekompromisním výkonu ve špičkovém designu, je tento dvojitý box pro vás stvořený. Navíc díky ambientnímu podsvícení i večer udělá hodně "parády".
Katalogové číslo:MXZ12DUAL
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 2000 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 4000 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 x 4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bandpass
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 880 x 390 x 550 / 390 mm

Komentáře k produktu

6|Frančesko , 25.10.2019, 10:00
Zdravím mám tuto bednu a ve dveřích reproduktory Gladen bohužel tak velký výkon nepobírají bude stačit když je zapojím na zvlášť zesilovač? Popřípadě jaké jiné by jste doporučili? A nebo jestli to může být i rádiem mám columbus 4x45W myslím děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.10.2019 10:54
Dobrý den Vážený zákazníku, hlavním problémem bude výkon autorádia. 4x45 Watt MAX znamená, že máme pro repro výkon zhruba 4x15 Watt RMS, což je bohužel málo. Řešením je tedy zapojení reproduktorů na externí zesilovač, což velmi pomůže. Je však třeba počítat, že subwoofer s výkonem 2000 Watt RMS bude vždy dominantní.
5|Josef , 21.10.2019, 21:25
Dobrý večer, chci se zeptat, koupil jsem před časem zesilovač Hifonics BRX3000D, mohl by stačit na tento subbox? 2x4 ohmy znamená , že když je připojím za sebou, bude výsledná impedance 2ohm? Ještě mě zajímá když má samostatný subwoofer dvě kmitací cívky např. Subwoofer Hifonics MXZ12D4 2 x 4 Ω, tak ho připojím z jednoho vývodu rovnou na druhý a bude teda výsledná impedance 2ohm? Děkuji moc
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.10.2019 13:01
Dobrý den Vážený zákazníku, 2x4 Ohm impedance znamená, že dle propojení lze zapojit na výslednou hodnotu 8 nebo 2 Ohm. To stejné platí u samostatného subwooferu, pokud má dvě cívky, můžeme dle propojení cívek mezi sebou zapojit na násobek nebo podíl impedance jedné cívky. Pokud chceme podíl impedance, je třeba propojit + a + / - a - a následně vést signál do zesilovače. Pro násobek se propojí + a - / + a - . Pro napájení subwooferu Hifonics MXZ12DUAL lze použít zesilovač Hifonics BRX3000D, ale je třeba počítat, že zesilovač vybudí subwoofer na zhruba 50 %.
4|Karlos , 15.03.2019, 16:54
Dobrý den chci se zeptat jestli bude stačit na tento subwofer dostačující tenhle zesilovač gladen spl 1000c1 díky za info
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 18.03.2019 10:11
Dobrý den, tento zesilovač bohužel stačit nebude, má cca poloviční výkon, než jaký by si subwoofer zasloužil. Hrát to samozřejmě bude, ale nedostanete z něj maximum. Doporučil bych minimálně Gladen SPL 1800c1, ideálně například Hifonics X4-Hercules.
3|petr , 18.04.2018, 17:08
Dobrý den ,mám tento subwoofer a k němu mám zesilovač Hifonics bxi 6000d chtěl bych se zeptat jaké kabely bys te mi doporučil jak k subwooferu tak i k zesilovačiděkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.04.2018 15:21
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zapojení zesilovače bych doporučil kabelovou sadu Hollywood. Pro připojení subwooferu pak repro kabel SINUS LIVE.
2|AnonyM , 04.02.2018, 21:54
Dobrý den chtěl bych se zeptat zda-li rozměry 880 x 390 x 550 / 390 mm jsou šířka x délka x výška ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.02.2018 22:12
Dobrý den, viz níže ->
šířka:880 mm
výška:390 mm
horní hloubka:390 mm
spodní hloubka:550 mm
1|patrik , 20.02.2016, 05:33
Na tento box muzu zapojit zesilovac,ktery mam Hifonics BRX 6000D s posdravem Princ
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.02.2016 09:01
Dobrý den Vážený zákzaníku, ano, lze použít.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Milhaus
16. 7. 2022

Opravdu tohle hraje šíleně tak silné a hluboké dunění no to je něco bojím se o zdraví automobilu a uši

Petr Samek
23. 6. 2017

Se subwooferem jsem spokojen,velmi sylne bassy :-) coz mi vyhovuje :-) .

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.