Můj účet

Subwoofer v boxu Hifonics TS300R

12", 400 W RMS, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer v boxu Hifonics TS300R

Cenově dostupný a na zvuk zaměřený 12" subwoofer v boxu, novinka roku 2018. Můžeme potvrdit, že se hodně povedl!
Katalogové číslo:TS300R
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 800 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 440 x 360 x 400 / 310 mm
OstatníPřední strana v carbon vzhledu, chromové ochranné tyče součástí balení

Komentáře k produktu

3|Stanislav , 13.06.2021, 15:37
Dobrý den, mám tento subwoofer a chci ještě jeden. Má otázka zní jaký typ zesilovače bych měl vybrat pro zapojení těchto dvou subwooferu? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 15.06.2021 14:31
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji použít zesilovač Hifonics X4-CRONOS.
2|Robert Gajdoš , 06.06.2021, 22:57
Dobrý den utáhne tenhle subwoofer zesilovač emphaser ea1300 https://www.amazon.co.uk/Emphaser-EA1300-Amplifier-1-x-300-Watts-RMS/dp/B00I6BYEZ2
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 08.06.2021 15:59
Dobrý den Vážený zákazníku, tento zesilovač má na vybuzení Vámi vybraného zesilovače opravdu málo výkonu . Doporučuji zvolit např. 

Nakamichi NKTD1000.1 .

1|Kubajs , 09.07.2019, 19:07
Dobrý den jaký zesilovač je lepší k tomuto subwooferu https://www.ahifi.cz/zesilovac-crunch-gpx1000-4.html#tab-description a nebo tento https://www.ahifi.cz/zesilovac-renegade-rxa1100.html předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 10.07.2019 11:23
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji použít jedno nebo dvou kanálový zesilovač. Doporučit mohu Crunch GPX600.2 nebo výborný Gladen RC 600c1.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Vladimír Zábranský
9. 1. 2021

Jsem spokojený z basovým projevem. I bez klasického kulatého Bass reflex je zvuk přijatelný. Díky menšímu objemu se mi konečně vejde i něco do kufru.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.