Můj účet

Subwoofer v boxu JL Audio CLS112RG-W7AE

12", 1000 W RMS, 3 Ω, 86,2 dB, uzavřená ozvučnice
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu JL Audio CLS112RG-W7AE
Tip

Subwoofer v boxu JL Audio CLS112RG-W7AE

Subwooferový systém s JL Audio 12W7AE-3 subwooferem o výkonu 1000 W RMS v uzavřené ozvučnici. Systém ProWedge™ je určen všem, kteří hledají maximální věrnost basové složky v kompaktním provedení. Ručně sestavená ozvučnice pro subwoofer JL Audio W7 Anniversary Edition umožňuje produkovat basové tóny s působivou hloubkou, čistotou, přesností a plynulou odezvou. Tento všestranný subwoofer vytvářející prvotřídní basy pomocí šesti patentovaných funkcí a počítačem optimalizovaného designu sestavy motoru má nepředstavitelný dopad na jakoukoliv hudbu, od jemného tlukotu stand-up baskytary v jazzovém souboru až po uspokojující údery kopáku rockové kapely. Perfektní volba pro ozvučení vozidel s ohledem na maximální kvalitu zvuku i vysoký výkon.

Ruční výroba v USA

JL Audio používá nejmodernější automatizované dřevoobráběcí zařízení k výrobě vysoce kvalitní MDF skříně s odolným automobilovým kobercem, mřížkou z ocelové sítě, pětisměrnými spojovacími sloupky a pevnou vnitřní kabeláží. Ozvučnice je vyrobena a kontrolována ručně ve výrobním závodě na Floridě, aby bylo zajištěno, že dostanete basy, které od JL Audio očekáváte. W7AE ProWedge™ se vyznačuje neuvěřitelně pevnou ozvučnicí vyrobenou z 1" silné dřevovláknité desky střední hustoty. Lesklá černá laminátová čelná plocha s vyraženými logy dodává nádech extratřídy, zatímco odolný černý koberec chrání ozvučnici před poškozením. Tři stylové tyče z kartáčovaného hliníku chrání basový reproduktor. Pozlacené pětisměrné spojky umožňují pohodlné a bezpečné připojení.

O značce JL Audio

JL Audio je americký výrobce spotřební audio techniky, který se specializuje na ozvučení domácností, vozidel a také lodí. Patří mezi hlavní průkopníky ozvučení vozidel a nejznámější je bezesporu díky svým high-endovým subwooferům. Společnost byla založena již v roce 1975 a patří tedy mezi nejstarší výrobce v tomto oboru. Původní zaměření bylo na ozvučení domácností, ale již na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se začali zabývat i car audio segmentem, jehož popularita v tehdejší době prudce rostla. Během své bohaté historie vyrobili v JL Audio spoustu zcela unikátních a patentovaných subwooferů, které neměly v dané době téměř žádnou konkurenci. A podobné je to i v současnosti. Subwoofery tohoto výrobce ohromují svým výkonem a zároveň naprosto špičkovou kvalitou zvuku, unikátními patenty a excelentním zpracováním. Zejména nejvyšší řady W6 a W7 patří dlouhodobě k těm nejzajímavějším produktům na dnešním trhu. Zaujmou však i revoluční ploché subwoofery série TW1 a TW3, i dokonale vyladěné subwooferové ozvučnice. Stejnou kvalitu můžete očekávat i u zesilovačů a za zmínku stojí i špičkové produkty určené pro integraci na tovární audio systémy. S produkty JL Audio zkrátka neuděláte chybu a můžete se vždy spolehnout na jejich vysokou kvalitou a unikátnost.

Katalogové čísloCLS112RG-W7AE
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 1000 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
86,2 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
3 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Uzavřená
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 540 x 419 x 432 / 286 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu37,1 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano

Komentáře k produktu

1|Pavol , 02.08.2015, 22:46
Zdravím, chcel by som nejaký woofer zameraný na čo najväčšie tlaky. Rád by som vedel aký máte názor na značku JL Audio. Ďakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.08.2015 11:17
Dobrý den Vážený zákazníku, zančka JL Audio rozhodně nebude špatná. Pokud však hledáte opravdu silný box s co největším akustickým tlakem, doporučuji KICKER DS12L72.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.