Můj účet

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 10.2

Ø 100 mm, 45/180 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 46 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio APM FIRE 10.2
-40 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 10.2

Vybrané materiály, úchvatný dynamický zvuk a dobře promyšlený design. To jsou reproduktory Mac Audio z nejoblíbenější řady APM FIRE. Membránu tvoří vrstvený, lakovaný a speciálně lisovaný papír, který společně s lehkým pěnovým závěsem zajišťuje vynikající účinnost. Robustní ocelový koš s přídavnou ventilací kmitací cívky zase zaručuje maximální odolnost. Použitím systému měření Klippel se Mac Audiu podařilo dosáhnout optimálního výkonu, stejně jako homogenního a přesného magnetického pole. Robustní mřížka s gravírovaným hliníkovým logem chrání 10 cm reproduktor a eloxovaný výškový reproduktor. Tento reproduktor do auta je výbornou volbou v dané cenové kategorii.
Katalogové číslo:APM FIRE 10.2
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 46 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Mac Audio APM FIRE 10.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

4|Lukáš Duras , 11.06.2020, 22:20
Dobrý den můžete mi prosím doporučit reproduktory přední a zadní do Chevrolet Matiz? Popřípadě autoradio co by to utáhlo, děkuji Vám za případnou odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.06.2020 16:18
Dobrý den Vážený zákazníku, přední repro je dle dostupných informací v rozměru 100mm. vhodnou volbou jsou například reproduktory Hertz DCX 100.3. Zadní repro by pak mělo být v rozměru 4x6 palce a volit tak lze například Hertz DCX 460.3. Autorádio pak lze volit libovolné, v rozměru I DIN, pokud mám doporučit, pak Kenwood KMM-BT306.
3|Milan Kolář , 08.04.2020, 16:50
Dobrý den mám dotaz , jedna se mi o to použit tyto reproduktory do VW Transporter T4 jako náhrada místo originálních . Průměr sedí , hloubka je o 6mm vyšší ale prostoru mám dostatek . Jdou úchyty oddělit , jelikož originál je na třech sponách bez šroubu . Nebo poprosím o relativní náhradu . Předem děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 09.04.2020 07:14
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Doporučuji nadbytečné úchyty odstranit třeba nůžky na plech. Tuto úpravu budete muset použít u každého reproduktoru.
2| Jiří Stohr , 25.09.2018, 11:27
Dobrý den, umí 10 cm reproduktor aspoň nějaké basy, popřípadě který 10 cm je na tom nejlépe? Je vhodnější středobas a výškový zvlášt? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 25.09.2018 13:00
Dobrý den, vždy je lepší zakoupit komponentní reproduktory s oddělenými výškovými reproduktory, pokud je to možné. Každopádně od membrány o velikosti 10 cm nečekejte zázraky. Doporučil bych například Gladen Alpha 100.
1|Pavel , 01.06.2017, 13:44
Dobry den,vcera jsem koupil tyhle repro ale po zapojeni hraji dost potichu,byla by rada,kde se stala chyba?Zesilovac v aute nemam.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2017 17:28
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel na základě těchto informací takto na dálku moc neporadím. Reproduktory mají relativně vysokou citlivost a vhodný výkon, je tedy zvláštní, že by hrálo potichu. Zkuste mi do mailu napat, k čemu jsou připojeny a jak je zapojeno, třeba na něco příjdeme.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
36 zákazníků hodnotilo
29×
radiscirrus
15. 2. 2022

Rozumný výkon. Poslouchám klasickou hudbu (náročnější posluchač) a jsem celkem překvapen rozsahem těchto maličkých reproduktorů. V rámci možností velmi dobrý zvuk na středních pásmech, což oceňuji u jednotlivých hudebních nástrojů jako fagot, flétna, viloncello, klavír...

Pavel Zamazal
14. 10. 2021

Velmi rychlé dodání a zboží řádně zabaleno. Doporučuji.

Milan Kolář
18. 5. 2020

Maximální spokojenost , použito v Transportéru T4. Po odstranění držáků pasuji téměř jako originál a mají i dostatečný výkon za tuto cenu .

Jiří Toman
8. 11. 2019

Oproti Seriovce jsou tyto reproduktory citlivější a hrají o poznání lépe..zvuk je dynamický, svižný, s náznaky basu a velmi vysokými piezo výška i.. Spokojený..

Petr Bobčík
8. 9. 2018

Cena vs. Výkon a kvalita. I při malých rozměrech se v sestavě neztratí.

Václav Kolín
19. 8. 2018

V dané cenové kategorii nelze jen doporučit.

Šárka Brázdová
20. 4. 2018

Fungují velmi dobře na tuto cenovou třídu

Ověřený uživatel
28. 8. 2017

S jednáním obchodu jsem spokojen. Nákup proběhl svižně a bez problému. Dokonce byla sjednána lepší cena.Sám produkt mne bohužel nenatchnul.Výškové reproduktory zkreslují jíž při slabém vybuzení.

Ověřený uživatel
1. 5. 2017

Na to jak jsou malé hrají parádně.

Ověřený uživatel
21. 10. 2016

sice mají průměr 10 cm přesto výborný zvuk ,avšak basový fundament od nich nečekejte

Vlastimil Zapletal
3. 8. 2016

Slouží k naprosté spokojenosti a podle mého očekávání. Velmi rychlé doručení a férové jednání. Vřele doporučuji.

Leoš Mlček
13. 5. 2016

Velká spokojenost nejlepší cena výkon!

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.