Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Hertz DCX 100.3

Ø 100 mm, 30/60 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 43 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 100.3
Zapojeno v demopanelu
Tip

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 100.3

100 mm koaxiální reproduktory Hertz DCX 100.3 jsou navrženy s maximální péčí tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné frekvenční výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi snadnou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 100.3

  • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
  • Papírová membrána odpuzující vodu.
  • Neodymový výškový reproduktor s PEI kupolí pro kompaktnost a výkon ve vysokých frekvencích.
  • Lakovaný koš.
  • Pocínované, vysokoproudé svorky.
  • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
  • Ochranný kryt magnetu z butylové gumy je odolný proti nárazům a otěru.
Katalogové číslo:DCX 100.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 30 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 60 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
70 - 21000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 43 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

6|Pavel , 05.02.2021, 07:10
Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda reproduktory pasují na peugeot 266 cc zadní čast
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.02.2021 15:59
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji ověřit rozměr přímo ve voze. Dle všech informací , můžou být na vašem voze osazeny i 130 mm reproduktory.
5|Daniel Koníček , 17.04.2020, 08:21
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jde oddělat ten plast pro uchycení šroubků, chtěl bych pužít tuhle podložku https://www.ahifi.cz/plastove-podlozky-pod-repro-alfa-romeo-citroen-fiat-ford-opel-peugeot.htmlDěkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.04.2020 11:46
Dobrý den, nejedná se o plast, ale plechovou část pro uchycení, která je i nosným prvkem tohoto reproduktoru a tak není možné jej oddělat pouze uříznout. 
4|Marek , 25.09.2019, 21:17
Dobrý den, odpovídá kvalita reproduktorů Hertz CX 100 rozdílu v ceně mezi reproduktory Hertz DCX 100.3?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 26.09.2019 08:52
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano odpovídá. CX 100 jsou na tom zvukově mnohem lépe.
3|Lukas , 26.12.2018, 17:19
Dobry den, zvazuji o vemene reproduktorů ve fabii 1 (kratka). Mam originalni radio symphony cd ktere nechci menit a chtel bych vylepsit zvuk v zadu. Utahlo by origo radio tyhle reproduktory ? Popripade nejakou nahradu kolem 1500kc ?
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.01.2019 09:49
Dobrý den, rádio tyto reproduktory s přehledem zvládne a v dané ceně bych je i doporučil.
2|Ondra , 19.09.2017, 15:33
Dobry den,půjdou repraky do palubky v Transportéru T4?Dekuju
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.09.2017 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.
1|Ladislav , 29.03.2012, 14:27
Dobrý den chtěl bych se zeptat zdali jsou tyto reproduktory dobrá volba a nebo jestli by jste mi doporučili jiné 2 pásmové repro.kolem 1000,-
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.03.2012 15:34
Dobrý den Vážený zákazníku, celá základní řada od Hertz hraje velmi slušně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
93 %
9 zákazníků hodnotilo
Radim Juřička
25. 5. 2020

Je to přesně to co jsem chtěl. Sice je to koax. ale když nemáte místo nemáte moc co řešit. Poměr cena výkon super. Společně s těmito reproduktory jsem ještě instaloval zesilovač Sony XM-N502 a taky Crunch GTS 200 a celé v kupě to hraje až mi skáčou ledviny :).

Vlastimil Říha
17. 5. 2020

Vynikající, vzhledem k velikosti hrají skvěle.

Libor
25. 3. 2020

Perfektní práce! Tady skončila hranice, mezi levným průměrným poslechem. Určitě si nechte poradit, od týmu ahifi. Perfektní domluva a skvěle rady. Tento výrobek překročil me hranice nadšeni. Skvělý zvuk při poslechu heavy metalu!

Ověřený uživatel
15. 10. 2016

Super zvuk, citlivost vysoká i na samotné rádio, kvalita zpracování...nevím zbytek lepidla u jednoho reproduktoru u cívky, po odstranění vše OK.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.