Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 100.3

koaxiální reproduktory, Ø 100 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 43 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 100.3
Tip

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 100.3

100 mm koaxiální reproduktory Hertz DCX 100.3 jsou navrženy s maximální péčí tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné frekvenční výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi snadnou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 100.3

  • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
  • Papírová membrána odpuzující vodu.
  • Neodymový výškový reproduktor s PEI kupolí pro kompaktnost a výkon ve vysokých frekvencích.
  • Lakovaný koš.
  • Pocínované, vysokoproudé svorky.
  • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
  • Ochranný kryt magnetu z butylové gumy je odolný proti nárazům a otěru.
Katalogové čísloDCX 100.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 30 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 60 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
70 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 43 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

11|Focea Dragos , 06.12.2023, 17:51
Dobry den mužů zeptat prodává se čelí set chci montovat na BMW e91 a tam potribuju jaký kryt na 3 suruby
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 07.12.2023 08:42
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro montáž reproduktorů do vašeho vozu je nutné použít redukční podložky.
10|Josef Kolek , 21.07.2023, 18:07
Budou pasovat do zední části stropu BMW E-36 touring 320 z roku 1997 ? děkuji , nebo poprosím o doporučení
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 24.07.2023 11:05
Dobrý den Vážený zákazníku, Vámi vybrané reproduktory jsou správná volba.
9|Petr , 27.02.2023, 17:57
Zdravím, půjdou mi do palubky mercedes viano w638 ? Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.02.2023 14:55
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do palubní desky vašeho vozu použít. 
8|Matěj , 06.11.2022, 22:33
Zdravím, vejdou se tyto repro do krátké fábie r.v. 03 ?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 08.11.2022 11:33
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít, k jejich snažšímu připojení pak doporučuji dokoupit také kabelové redukce
7|Ondřej Pešek , 27.08.2022, 15:31
Dobrý den, Jaká je prosím rozteč děr na montáž? Mám starší Toyotu Yaris 2002 a reproduktory v palubce jsou uchyceny uhlopříčně a na středy šroubů mi to vychází +- 127mm případně doporučit jiné. Moc děkuji přdem za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.08.2022 10:53
Dobrý den Vážený zákazníku. Veškeré rozměry neleznete na oficiálních stránkách Hertz.
6|Jaroslav Král , 13.06.2022, 09:36
Dobrý den,Rád bych tyto reproduktory umístil do VW LT 2001, pasují tam? Nějaké zkušenosti?Díky Jarda
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.06.2022 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít, stačí jen v rámci instalace upravit uchycení reprouktoru a napájet kabeláž přímo na reproduktor . 
5|Pavel , 05.02.2021, 07:10
Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda reproduktory pasují na peugeot 266 cc zadní čast
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.02.2021 15:59
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji ověřit rozměr přímo ve voze. Dle všech informací , můžou být na vašem voze osazeny i 130 mm reproduktory.
4|Daniel Koníček , 17.04.2020, 08:21
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jde oddělat ten plast pro uchycení šroubků, chtěl bych pužít tuhle podložku https://www.ahifi.cz/plastove-podlozky-pod-repro-alfa-romeo-citroen-fiat-ford-opel-peugeot.htmlDěkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.04.2020 11:46
Dobrý den, nejedná se o plast, ale plechovou část pro uchycení, která je i nosným prvkem tohoto reproduktoru a tak není možné jej oddělat pouze uříznout. 
3|Marek , 25.09.2019, 21:17
Dobrý den, odpovídá kvalita reproduktorů Hertz CX 100 rozdílu v ceně mezi reproduktory Hertz DCX 100.3?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 26.09.2019 08:52
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano odpovídá. CX 100 jsou na tom zvukově mnohem lépe.
2|Lukas , 26.12.2018, 17:19
Dobry den, zvazuji o vemene reproduktorů ve fabii 1 (kratka). Mam originalni radio symphony cd ktere nechci menit a chtel bych vylepsit zvuk v zadu. Utahlo by origo radio tyhle reproduktory ? Popripade nejakou nahradu kolem 1500kc ?
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.01.2019 09:49
Dobrý den, rádio tyto reproduktory s přehledem zvládne a v dané ceně bych je i doporučil.
1|Ondra , 19.09.2017, 15:33
Dobry den,půjdou repraky do palubky v Transportéru T4?Dekuju
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.09.2017 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
18 zákazníků hodnotilo
13×
Ladislav Horáček
19. 2. 2024

Komunikace s obchodem perfektní.

Tomáš Černý
13. 2. 2023

Mám je v zadních dveřích namísto původních - mercedes w124. Hrajou slušně za ty peníze.

Jiří Otisk
2. 5. 2022

Splnuje pozadavky jako stredobas.

¨Martin
19. 12. 2021

Reproduktory jsem po konzultaci a doporučení koupil jako náhradu starých na motorce Honda Goldwing a s výsledkem jsem maximálně spokojen. Reproduktory hrají o něco hlasitěji, naprosto čistě i při vyšší hlasitosti, a ještě lépe basují než staré větší originály. Detaily a popis výměny pro zájemce je na stránce http://martyho.net/index.php/2021/12/13/upgrade-reproduktoru-na-goldwingovi/

Radim Juřička
25. 5. 2020

Je to přesně to co jsem chtěl. Sice je to koax. ale když nemáte místo nemáte moc co řešit. Poměr cena výkon super. Společně s těmito reproduktory jsem ještě instaloval zesilovač Sony XM-N502 a taky Crunch GTS 200 a celé v kupě to hraje až mi skáčou ledviny :).

Vlastimil Říha
17. 5. 2020

Vynikající, vzhledem k velikosti hrají skvěle.

Libor
25. 3. 2020

Perfektní práce! Tady skončila hranice, mezi levným průměrným poslechem. Určitě si nechte poradit, od týmu ahifi. Perfektní domluva a skvěle rady. Tento výrobek překročil me hranice nadšeni. Skvělý zvuk při poslechu heavy metalu!

Ověřený uživatel
15. 10. 2016

Super zvuk, citlivost vysoká i na samotné rádio, kvalita zpracování...nevím zbytek lepidla u jednoho reproduktoru u cívky, po odstranění vše OK.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.