Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 2.16F

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 60 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 42 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 2.16F
Prodej skončil

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 2.16F

Reproduktory Mac Mobil Street 2.16F byly navrženy pro snadnou výměnu za originální reproduktory v místech s velmi nízkou montážní hloubkou 42 mm. Tento 2pásmový komponentní systém přináší slušný dynamický výkon díky použití kvalitních součástek a materiálů. Speciálně lisovaná a lakovaná papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost. Systémem Klippel optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru zaručují čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Výškový reproduktor titanového vzhledu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio.
Katalogové číslo:STREET 2.16F
ZnačkaMac Audio
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 42 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 19 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Hmotnost:5.000 kg
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 2.16F
Stáhnout

Komentáře k produktu

7|Marek , 14.03.2021, 20:25
Dobrý den, chtěl bych vybrat nějaké komponentní repro do předních dveří jedničkovéFábie. Chtěl bych něco co hraje slušně i v nízkých kmitočtech. Nevím, zda se dá věřit údajům výrobce o frekvenčním rozsahu a tak bych vás chtěl požádat o radu. Zkuste mi prosím dát dva nebo tři tipy na repro řekněme do 2000, něco si vyberu. Mám připravený zesilovač 2x60W RMS. Instalace SW v kufru nepřipadá v úvahu vzhledem k častému využití kufru. Hledám rozumný kompromis. Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.03.2021 16:20
Dobrý den Vážený zákazníku. Do vašeho vozu je nutno osadit reproduktory s nízkou montážní hloubkou. V dané cenové relaci toho na výběr moc není. Doporučit mohu Hertz K 170 , případně trošku přes rozpočet Hertz DSK 170.3
6|MB , 03.06.2020, 17:30
Dobry den aky je rozdiel oproti MAC AUDIO APM FIRE 2.16 ktore je lepsia volba?Radsej uz vyssiu radu Mac Audio Power Star??
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.06.2020 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, nelze porovnávat FLAT reproduktory (Mac Mobil Street 2.16F), které jsou konstrukčně řešeny tak, aby měly co nejmenší montážní hloubku, s klasickým provedením. FLAT repro je vždy kompromis. Pokud nejsme limitováni montážní hloubkou, pak bych v levnější relaci volil HERTZ K 165, což je nejlepší řešení.
5|David , 03.11.2018, 20:10
Dobrý den, chtěl bych se zeptat je potřeba koupit k těmto reproduktorům zesilovač?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.11.2018 13:21
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, tyto reproduktory jsou konstrukčně řešeny pro zapojení na samotné autorádio.
4|Dani , 10.09.2017, 23:05
Dobrý den, koupil jsem u vás dvakrát tyto reproduktory, zapojil je v platu na svůj Peugeot 306, poprvé zhruba po týdnu odešel jeden reproduktor (v místě u konektorů), když jsem přidržel konektory hrál bez problémů, jakmile jsem však pustil, začalo to při bassových frekvencích bzučet, druhá sada udělala to samé, teďka zhruba po necelém půl roce to začal dělat i reproduktor na druhé straně plata, ve chvíli, kdy jsem přitlačil konektory, opět začal hrát normálně. Nějak nevím, kde by mohl být problém a už si s tím vážně nevím rady.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.09.2017 12:43
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se sice o levnější cenovou kategorii, ale mnoho případů reklamace jsme s těmito reproduktory neřešili, je to tedy poněkud zvláštní. Zkuste nám zaslat reproduktory zpět, na adresu prodejny, kouknem na to, případně zašleme na reklmaci, ať se vyjádří výrobce. 
3|Viktor , 07.04.2016, 21:39
Dobrý deň, chcel by som namontovať tieto reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 2.16 F do Fabie 2 na originál radio Skoda Dance, k tomu dokúpiť MDF podložky pro Škoda s výškou 30mm, ďalej by som rád použiť za reproduktory tlmiaci materiál GLADEN AERO FOAM a ešte dokúpil zosilovač Mac Audio APM 2.0, samozrejme aj High/Low převodník Hollywood HLC 2 kvôli originálnému autorádiu Dance. Moja otázka znie: vybral som si správnu kombináciu audio zariadení, resp. pôjde mi všetko zapojiť a bude to hrať pekne? prípade ak by ste mi vedeli poradiť s najvhodnejším riešením pre môj prípad budem rád. Ďakujem pekne. S pozdravom Viktor.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.04.2016 10:57
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji volit spíše reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16 a za reproduktory umístit materiál GLADEN AERO WAVE. Zbytek je v pořádku. Dveře by bylo dobré vytlumit komplet, zvuk pak bude o poznání lepší. Více info zde.
2|Marcel , 27.10.2015, 20:38
Dobry den dnes mi prislo nove pioneer mvh-x560 bt do fabia 1 a k tomu jsem zapojil do prednich dveri mac audio mac mobil street 2.16. A vysledek repro horsi nez original papirove. Polarizace je v poradku nastaveni eq taky. Nijak vyhonene basy nemam a uz volume 35 se da rict ze skoro nestihaji basovat. Jsou nejake repro co by mi opravdu udelali radost
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.10.2015 19:21
Dobrý den Vážený zákazníku, bylo by dobré dveře vytlumit. Pokud hledáte zvukově zajímavější reproduktory, doporučuji například EXCURSION SX 6C.
1|Fábia , 23.05.2015, 21:48
Zdravím, mělo by cenu dávat tyto repro do jedničkové fabky místo předních originálů, při zapojení na rádio? Bohužel vlastním fábii s manuálním stahováním oken, proto se musím poohlížet po velmi malé montážní hloubce. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.05.2015 10:23
Dobrý den Vážený zákazníku, zvukově na tom budou reproduktory o něco lépe. doporučuji také při montáži dveře vytlumit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
89 %
15 zákazníků hodnotilo
10×
Petr Kuráň
6. 3. 2023

Co jsem objednal to jsem dostal a podle recenzí vše souhlasí. Repro jsem vyměnil za origoš už ppotrhané na Fabii 1, takkže po prvním spuštění jsem byl mile překvapen jak hrajou. Basy i mluvené slovo jsou pro mne dostačující, stejně to nikdy nepouštím na Full volume jenom, když hrajou Iron Maiden. :)

Dani
26. 9. 2018

Dvakrát ta samá chyba, koupil jsem a namontoval do originálních krytek v platu svého Peugeota a dvakrát začaly neskutečně bzučet při basových tónech, ze začátku hrály moc hezky, ale po krátké době se rozvibrovaly drátky na membránách a zvuk stál za houby...

Pavel Mazanec
8. 7. 2018

Tato komponetní repra,za tu cenu hraji dosti dobře.Za málo pěněz,dost muziky.Mohu jen doporučit pro majitele Fábií s mechan.stahováním oken,výborná mont.hloubka reproduktorů.

Pavel Starinský
18. 6. 2017

super repro fabie 1.

Tomáš Bálek
16. 5. 2016

S reproduktory naprostá spokojenost. Na tu cenu hrají moc dobře. Největší plus u mě měla malá montážní hloubka.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.