Můj účet

Reproduktory Hertz DSK 170.3

komponentní reproduktory, Ø 170 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DSK 170.3

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz DSK 170.3

Reproduktory Hertz DSK 170.3 vám umožní poslouchat ve vašem voze kvalitní audio systém s maximální jednoduchostí montáže, a to díky snížené montážní hloubce. Reproduktory využívají exkluzivní profil membrány V-cone® pro špičkovou odezvu a detailní rozsah středních hodnot. Obvod TPU (termoplastický polyuretan) zajišťuje linearitu a redukci nežádoucích rezonancí i při vysokém zatížení. Vysoce výkonné materiály, jako je například neodymový magnet a membrána PEI, zajišťují rozšířený rozsah vysokých frekvencí. Pasivní filtry jsou umístěny přímo na dodaných propojovacích kabelech spolu s bohatým příslušenstvím, které zjednodušuje instalaci.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz DT 24.3

 • Ø kaloty 24 mm.
 • Vysoce účinná prstencová akustická membrána.
 • Vysoce energetický neodymový magnet.
 • Montážní příslušenství pro povrchovou nebo vestavnou montáž v balení.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz DV 170.3

 • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
 • V-cone® membrána pro nejlepší odezvu mimo osu, jasný detail střední frekvence a silné basy.
 • Koš velikosti DIN chráněný lakováním.
 • Pocínované vysokoproudé svorky.
 • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
Katalogové čísloDSK 170.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 23000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 45 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 34 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 24 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

6|Tomáš , 18.04.2021, 20:10
Dobrý deň, mám tieto reproduktory a kúpil som komplet tlmenie dverí u vás (veľká spokojnosť). Myslel som, že vďaka vyššej citlivosti budú hrať super aj zapojené na staršie autorádio Kenwood KDC 414u, ale bohužiaľ už pri hlasitosti 22 z 35 začínajú výrazne skresľovať (hlavne basy). Viete mi prosím odporučiť minimálny zosilňovač, ktorý ich naozaj dokáže naplno vybudiť bez skreslenia (rád počúvam hudbu čo možno najhlasnejšie)? Existuje nejaký zosilňovač malých rozmerov, ktorý by sa dal len jednoducho napojiť medzi stávajúce rádio a repro? Je takým vo vašej ponuke Excursion SXA 20? Prípadne aký iný zosilňovač z vašej ponuky by ste zvolili? Veľmi pekne ďakujem za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.04.2021 11:09
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač Excursion SXA-20 je vhodnou volbou a lze použít. Pokud hledáme zesilovač malých rozměrů s jednoduchou instalací, je to ideální řešení. Nabízí se i menší zesilovač, například Mosconi Pico 2.0, ale zde se již dost připlácí za miniaturní velikost. Excursion SXA-20 vybudí reproduktory na 100% výkonu.
5|Vlčák , 02.11.2020, 09:35
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, po jaké době je možno použít reproduktor na plný výkon. Slyšel jsem že je zapotřebí alespoň 100hodin aby se rozehrál, to znamená hrát na nulových frekvenci, co je na tom pravdy, děkuji Jirka
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.11.2020 13:35
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory je opravdu třeba nechat rozehrát a doba rozehrání je velmi individuální, každé repro má tuto dobu jinou. 100 hodin je ale dle mého názoru u těchto reproduktorů opravdu zbytečné, 10 hodin postačí.
4|Jan Radvanovský , 02.08.2020, 13:44
Dobrý den,šly by tyto reproduktory použít do vw transporter T4 caravelle rok 90 do předních dveří a na palubku (vejšák) místo původních ?Zadní jsem nedávno osadil reproduktory Hertz CX 100 a musím to kvalitativně vyrovnat :-) .Děkuji Radvanovský
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.08.2020 13:17
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, k CX 100 ideální volba.
3|Filip , 08.05.2020, 21:34
Dobrý den, mám v autě rádio kenwood KMM-BT206. Zajímá mě jestli bude velký rozdíl pokud budou hrát tyto repro jen s rádiem, nebo pokud budou hrát se zesilovačem. Díky za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 11.05.2020 09:59
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud tyto reproduktory zapojíte na rádio, budou hrát díky vysoké citlivosti velice dobře. Ale pokud chcete využít jejich plný potencionál , je vždy potřebný externí zesilovač. 
2|Jarda , 28.02.2019, 21:56
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, pokud bych tyto reproduktory použil do předních dveří Octavia 1, kde jsou zapojené originál repro i s výškovým reproduktorem, budu muset použít pro zapojení vyhýbku co je v sadě, nebo mužu použít pouze redukci na Octavii a použít originální rozvod kabelů jak kreproduktoru, tak i k výškovému? A budou pasovat do Oct 1 s použitím MDF podložky? Děkuji za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.03.2019 15:55
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory budou pasovat, s použitím redukce pro připojení a MDF podložky. Frekvenční vyhýbku je třeba použít, bez ní dojde k poškození výškového reproduktoru.
1|Karlos , 06.05.2016, 11:31
Dobrý den, dotaz zní, do Fabie 1, 2003 sednou ? .) Díky za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.05.2016 15:39
Dobrý den Vážený zákazníku, odpověď zní ano, sednou :) Vše co bude třeba, najdete v sekci PORADNA.

Hodnocení

Celkové hodnocení
93 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.