Můj účet

Reproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKII

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 94 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 63 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKII
Zapojeno v demopanelu
Tip

Komponentní reproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKII

Inovované reproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKII jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoce kvalitní zvuk s jednoduchou instalací. K tomu přispívá i integrovaná výhybka na kabelu, pro které jednoduše najdete umístění pro instalaci. Díky novému wooferu s vysoce účinným hybridním magnetem a vylepšenému zavěšení se reproduktory vyznačují výraznější basovou složkou s dynamičtějším středovým pásmem, přičemž výkon se oproti starší verzi zvýšil o 50%. Systém Maximo Ultra 602 HE MKII byl navržen tak, aby byl snadným a vysoce kvalitním upgradem za jakýkoli dvoupásmový systém. Reproduktory jsou díky vysoké citlivosti vhodné i pro zapojení přímo na autorádio, zároveň však disponují vysokým výkonem a instalace zesilovače dodá reproduktorům mnohem více energie k předvedení jejich kvalit.

Hybridní magnetový pohon středobasu

Systém hybridního pohonu používá feritový magnet spolu s velmi výkonným neodymovým magnetem. V kombinaci vytvářejí kompaktní a lehký systém, který je až čtyřikrát výkonnější, než běžné konstrukce stejné velikosti. S hybridním systémem se více zesíleného výkonu převádí na zvukovou energii pro bezchybný výkon, a to i v malém měniči.

Papírová membrána středobasu

Papír, který se používá již od prvních historických reproduktorů, je i nadále výjimečným materiálem pro přenos kvalitního zvuku. Nejnovější papírové kompozitní membrány společnosti Morel jsou ultralehké, díky čemuž mají reproduktory vyšší citlivost.

Katalogové čísloMAXIMO ULTRA 602 HE MKII
ZnačkaMorel
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
94 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 22000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 63 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Tomáš S. , 28.05.2024, 14:19
Dobrý den, zvažuji výměnu předních Hertz CK 165 za jiné. Doporučíte tyto Morel nebo Hertz MPK 165P.3 PRO? Vůbec se nemůžu rozhodnout, ale s Hertz jsem hodně spokojen. Zapojeno na tovární rádio, dveře vytlumeny. Děkuji za ochotu a radu.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 29.05.2024 08:15
Dobrý den, jednoznačně doporučím Morel, zvukově jsou na tom lépe a mají i vyšší citlivost, která je důležitá při uzapojení na tovární autorádio. 
3|Jiří Folprecht , 12.05.2024, 19:40
Dobrý den, uvažuji o výměně továrních reproduktorů ve voze Citroen C4 grand picasso 2015. Do předních dvěří přemýšlím nad těmito reproduktory a do zadích dveří Reproduktory Morel Maximo Ultra Coax 602 MKII. Dveře smozřejmě vytlumím a později uvažuji nad zapojením na zesilovač. Je tato volba repro vhodná a dokážete poradit jaký zesilovač? Nebo by jste volili něco úplně jiného? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 14.05.2024 09:09
Dobrý den Vážený zákazníku. Určitě tuto kombinaci mohu doporučit. Velice dobrá volba. Pouze Morel Maximo Ultra Coax 602 MKII bez zesilovače moc dobře hrát nebudou. Doporučil bych zesilovač Zapco ST-4X SQ III.
2|Dominik , 20.11.2023, 23:17
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné na výměnu za aktuální Rockford Fosgate PUNCH P165-SE ? Momentálně ve vozidle autorádio Pioneer SPH-DA160DAB společně se zesilovačem Focal Impulse 4.320. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.11.2023 11:20
Dobrý den Vážený zákazníku. Určitě mohu výměnu doporučit. Na daný zesilovač bude Morel tou nejlepší volbou. 
1|Mirra P. , 20.10.2023, 14:35
Dobrý den, rozhoduji se mezi těmito repro a Focal PS 165 V1. Repro budou napojeny na tovární rádio comand NTG 4.5 v MB w212. Jde mi primárně o kvalitu přednesu. Které repro je dle vás lepší a proč? Poslouchám starší heavy metal a rock. Dekuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 20.10.2023 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, jednoznačně bych Vám doporučil Morel Ultra 602 HE a to pro jejich lepší citlivost a řekl bych i celkový lepší výsledný zvuk . 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
12 zákazníků hodnotilo
12×
Luděk
12. 4. 2023

Tyto reproduktory jsem si nechal namontovat přímo v AHIFI a nechal jsem si udělat i odhlučnění dveří. Výsledek je dechberoucí... Opravdu vřele doporučuji!!!

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Comfortmat GhostAntivibrační materiál Comfortmat GhostTipRychlý náhled (335 hodnocení)antivibrační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 2,5 mm, MLF 0,27, hmotnost 3,71 kg/m²159 KčSklademComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRychlý náhled (131 hodnocení)materiál pohlcující zvuk, 700 x 500 mm, tloušťka 15 mm, hmotnost 0,51 kg/m² 249 KčSklademComfortmat VisionZvukově izolační materiál Comfortmat VisionRychlý náhled (89 hodnocení)zvukově izolační materiál, 700 x 500 mm, tloušťka 6 mm, izolace 15 dB, hmotnost 0,44 kg/m² 239 KčSklademComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRychlý náhled (198 hodnocení)akustický materiál pohlcující zvuk, 500 x 350 mm, tloušťka 18 mm, hmotnost 1,22 kg/m² 249 KčSklademMorel Maximo Ultra 502 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra 502 MKIIRychlý náhledkomponentní reproduktory, Ø 135 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56 mm5.990 KčSklademMorel Maximo Ultra 602 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra 602 MKIITipRychlý náhled (6 hodnocení)komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 63 mm6.490 KčSklademMorel Maximo Ultra 603 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra 603 MKIIRychlý náhled3pásmové komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 63 mm9.990 KčSklademMorel Maximo Ultra 603A MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra 603A MKIIRychlý náhledkomponentní reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 90,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 63 mm9.490 KčSklademMorel Maximo Ultra Coax 402 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 402 MKIITipRychlý náhled (4 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 100 mm, 45 W RMS, 4 Ω, 87,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 52 mm3.990 KčSklademMorel Maximo Ultra Coax 502 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 502 MKIIRychlý náhled (1 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 135 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 89,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56 mm4.490 KčSklademMorel Maximo Ultra Coax 602 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 602 MKIIRychlý náhled (1 hodnocení)koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 63 mm4.490 KčSklademMorel Maximo Ultra Coax 692 MKII Doprava zdarmaReproduktory Morel Maximo Ultra Coax 692 MKIIRychlý náhledkoaxiální reproduktory, 6 x 9", 100 W RMS, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 81 mm4.490 KčSklademMorel Maximo Ultra Tweeter Doprava zdarmaVýškové reproduktory Morel Maximo Ultra TweeterRychlý náhled (2 hodnocení)výškové reproduktory, Ø kaloty 28 mm, 4 Ω2.990 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.