Můj účet

Zesilovač Pioneer GM-D1004

4kanálový zesilovač, 4 x 45 / 2 x 90 W RMS (4 Ω), třída D
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Pioneer GM-D1004
-12 %

Zesilovač Pioneer GM-D1004

Zesilovač by neměl zabírat příliš mnoho místa, a to zejména v autě. To je důvod, proč je zesilovač třídy D přesně ten, který hledáte. GM-D1004 je kompaktní zesilovač, který lze snadno nainstalovat za palubní desku vašeho automobilu - kabely jsou součástí! Napájení může být odebíráno z konzoly panelu díky řídicímu systému ochrany, který potlačuje přebytek proudu při velkém výkonu. Kromě toho zabraňuje extrémnímu přehřátí dílů a udržuje stabilní provoz. 

4 kanály

Tento zesilovač disponuje kapacitorem o velkém výkonu, který poskytuje stabilní výkon a čistý a silný zvuk, dokonce i při vysoké hlasitosti. Nabízí více než 100 wattů x 4 kanály v kompaktním provedení.

Senzor vstupu reproduktorové linky

Tento zesilovač automaticky detekuje vstupní signály a zvolí režim vstupního signálu, buď na úrovni RCA nebo na úrovni vodičů reproduktorů. A pokud je tento zesilovač připojen k přijímači bez RCA vstupů pomocí vodičů reproduktorů, současně se s ním také zapne.

Úplná kontrola vibrací 

Na spodní straně šasi zesilovače jsou drážky, které potlačují nežádoucí vibrace, způsobené při jízdě. Díky této celkové kontrole vibrace - TVC koncept - si můžete vychutnat zvuk ve vysokém rozlišení i za jízdy v autě.

Třída D

Vychutnejte si prvotřídní zvuk a silnou hlasitost na všestranném systému s poloviční velikostí oproti jiným jednotkám.

Katalogové čísloGM-D1004
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 45 / 2 x 90 W
Max. (maximální) výkon na 4 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 4 x 100 / 2 x 200 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
80 Hz (-12 dB/oct)
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
80 Hz (-12 dB / oct)
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 40000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,05 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 90 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,2 - 6,5 V
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ne
Rozměry zesilovače181 x 38 x 64 mm
Hmotnost0,55 kg

Komentáře k produktu

3|Josef , 13.04.2022, 21:47
lze k tomu koupit dodatečně kabeláž jak vstup a výstup? Předem děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.04.2022 12:59
Dobrý den Vážený zákazníku, v balení tohoto zesilvoače je kabeláž zakončená volnými vodiči . Dodatečně koupit bohužel nelze . 
2|Jiří Hoffman , 16.03.2022, 10:19
Dobrý den můžete mi prosím k tomuto zesilovači doporučit repro komponentní 165 , dva páry a vše co potřebuji pro výměnu za OEM repro ?Jedná se o vůz Tourneo Custom 2016 .Mnohokrát děkuji .
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.03.2022 15:23
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojení tohoto zesilovače je velice specifické a pro připojení na originální rádio je nutné kabeláž od zesilovače napájet na originální kabeláž od rádia. Z reproduktorů Vám mohu doporučit např. APK 165P  k jejichž instalaci budete potřebovat : podložky , dále také doporučujeme použít tlumení dveří . Pro více informací nás prosím kontaktujte na mail dotazy@ahifi.cz  . 
1|Andrej Vanat , 14.11.2015, 18:15
Dobry den. Potreboval bych poradit. Chci zlepsit zvuk ve svem aute. Jezdim Kia Rio 2012. Myslite ze by tento zesilovac a sada nejakych komponentu (do 5000kc) by mohla resit tuto otazku? Pokud ano, jaky iso adapter bych potreboval na pripojen zesilovacei ke standartnimu radiu. Pokud ne, co byste nabidnul? Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.11.2015 20:51
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji použít dvoukanálový zesilovač a zapojit na něj přední komponentní reproduktory. Pro připojení zesilovače, na originální autorádio, lze použít HIGH/LOW adaptér Sinus Live HL-406. Dveře doporučuji vytlumit, pro zlepšení akustiky. Zadní repro bych ponechal zapojené na autorádio.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.