Můj účet

Reproduktory Pioneer TS-G170C

Ø 170 mm, 45/300 W, 4 Ω, 94 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 49,7 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Pioneer TS-G170C
-18 %
Aktualizováno
Lepší produkt je na dosah
Katalogové číslo:TS-G170C
ZnačkaPioneer
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
36 - 26000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 49,7 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. IMPP Composite
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

10|Jan Podlaha , 20.03.2022, 20:54
Dobrý den, hledám reproduktory, hloubka do 50mm, které budou pasovat do dveří (původní chroptí) VW T4 Multivan 2002 a případně bych vyměnil i ty originální co jsou v palubce, myslím že jsou tam výškové. Jsou tyto vhodné a co vše ještě k tomu potřebuji (redukce https://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-citroen-fiat-opel-dacia-renault-rover-seat-skoda-volvo-vw.html ). Nebo máte v nabídce jiné v cenovém rozpětí do cca 1500,-. Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 22.03.2022 15:59
Dobrý den Vážený zákazníku, jak jsem psal k předešlému dotazu, pro Vaše vozidlo bych doporučil použít spíše : Hertz K 170 , tedy pro výměnu reproduktorů ve dveřích i v palbuní desce .
9|Adéla M. , 13.12.2021, 09:49
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tyto reproduktory budou pasovat do vw polo IV?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.12.2021 15:39
Dobrý den Vážená zákaznice, ano lze použít, nicméně bych Vám doporučil něco málo připlatit a zakoupit tak mnohem lepší reproduktory Hertz K 165  , v každém případě tak budete pro instalaci potřebovat podložky
8|Radovan Žáček , 20.10.2021, 15:11
Dobry den, jake byste mi doporucil reproduktory pro renault megan scenic II 2004 ? Dekuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 20.10.2021 16:46
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučit Vám mohu např. : K 130 + X 130 , tedy základní reproduktory. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na mail, případně telefonicky. 
7|Jakub , 11.08.2021, 10:46
Zdravím, budou sedět do Superbu 1 2001? Díky za odpověď ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.08.2021 11:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, s použitím podložek lze osadit, osobně bych však doporučil spíše HERTZ SET, který bude hrát podstatně lépe.
6|Miroslav Mokrý , 06.05.2021, 20:41
Dobrý den, bude pasovat do Seatu Altea? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.05.2021 11:19
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, pro montáž doporučuji použít podložky Seat.
5|Nazar Proniv , 25.04.2021, 19:04
Dobrý den, budou pasovat na Octavia 1 1999 r.v? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.04.2021 11:42
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.
4|Michael Červeňák , 12.12.2020, 00:41
Zdravím pasují na golf 4 ?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.12.2020 13:18
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít tento rozměr reprodukroů nicméně bych Vám co se týče kvality doporučil v této cenové ralci reproduktory K 165 , kde máme přímo pro tento typ vozidla i sestavený set reproduktorů a podložek potřebných k instalaci .
3|Yuriy Keshkentiy , 30.03.2020, 11:52
Dobrý den!!Jake reproduktory mi doporučite do passat b5.5 děkuji. Průměr je 165mm
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.03.2020 12:23
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych například REPROSET120, který je přímo určen pro Váš vůz.
2|Michal Ondo , 26.05.2019, 20:29
Dobrý den jaky repro by jste mi doporučil do Kia sportage 2012?Mám origo radio.Jedna se o přední dveře bez výšek.Dekuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.05.2019 13:41
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory Hertz CK 165 a výškové repro osadit například na palubní desku. Rozdíl ve zvuku bude propastný.
1|Jaroslav Kasl , 12.12.2018, 19:56
Dobrý den, doporučili by jste je do fabie1 s mechanickými skly?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.12.2018 17:17
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, potřebné budou MDF podložky Škoda.

Hodnocení

Celkové hodnocení
84 %
17 zákazníků hodnotilo
Lukáš Sehnal
14. 1. 2021

Za tu cenu jsem měl trošku větší očekávání.

Miroslav Stejskal
21. 11. 2020

Super rychlost dodání,kvalita i cena.Doporučuji!

Pašák
14. 10. 2019

dobrá cena, bez basů

Ověřený uživatel
26. 4. 2019

Velmi dobrý poměr ceny, kvality a výkonu. Výhodou jsou i krycí mřížky jako součást balení.

Jaroslav Kohýl
17. 5. 2018

Hraji pekne pokud mate radio 4x50w uplne stacej mam v octavii I a ani netreba vytlumovat a ohybat plech.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.