Můj účet

Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX70DA

aktivní subwoofer, 2 x 6" (160 mm), 100 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX70DA
-23 %
Aktualizováno

Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX70DA

Pioneer uvádí na trh novou generaci aktivních subwooferů do auta se zesilovači třídy D a s funkcí DIGITAL BASS CONTROL. Tato jedinečná vlastnost umožňuje zvolit požadovaný režim DEEP nebo DYNAMIC. Aktivní subwoofer do auta Pioneer TS-WX70DA dokáže produkovat až 200 wattů mocných, bohatých a hlubokých basů, které můžete nejen slyšet, ale i cítit, aniž by subwoofer v zavazadlovém prostoru překážel. Subwoofer TS-WX70DA lze snadno ovládat a zvolit basový režim přiloženým kabelovým dálkovým ovládáním. Díky integraci technologie zesilovačů třídy D nabízí subwoofer Pioneer TS-WX70DA ještě bezproblémovější instalaci, protože je schopný přijímat signály i s vysokou vstupní úrovní High (linkový reproduktorový vstup) nebo Low (RCA linkový vstup).

Hlavní vlastnosti

  • Prostorově úsporný aktivní subwoofer.
  • Technologie zesilovačů třídy D.
  • Volitelné režimy basů: DEEP a DYNAMIC.
  • Pevné tělo a konstrukce pro flexibilní instalaci.
  • Kabelové dálkové ovládání součástí balení.

O značce

Pioneer je velmi populární japonský výrobce elektroniky s dlouholetou tradicí. Produkuje kvalitní autorádia a autohifi komponenty, jako jsou reproduktory do auta, subwoofery nebo zesilovače. Autorádia Pioneer jsou v posledních letech více a více populární a patří k tomu nejlepšímu, co se dá dnes pořídit. Veškeré zboží této značky, které nabízíme v našem obchodu, pochází z oficiální distribuce, čímž získáte plnou záruku a bezproblémové vyřešení případné reklamace.
Katalogové čísloTS-WX70DA
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. (50 W x 2) 100 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 200 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 160 mm (6")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 250 Hz
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
Ne
Možnosti nastavení výhybkyObvykle se jedná o ladění LPF filtru na aktivním subwooferu. Ano
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Rozměry aktivního subwooferu850 x 97 x 323 mm
OstatníAktivní plochý se zadním zvukovodem

Komentáře k produktu

5|Honza , 15.07.2018, 14:00
A subwoofer od JBL kompromisem neni? Je, a jeste vetsim s ohledem na velikost. Jde mi o to, ze je zavadejici tvrdit nezkusenemu zakaznikovi to, ze \"asi\" byl produkt vracen kvuli tomu, ze nehral dobre. Dale rikate, ze jste produkt nemontovali, tedy z toho usuzuji, ze jste ho ani neslysel, tim padem nemuzete ani doporucit, ale ani vyvratit koupi. Nejsem zadny zastupce znacky a nic netlacim :), ale prijde mi nefer takto radit. Pro pana Šimona - doporucuji si subwoofer poslechnout - a potom se rozhodnout.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.07.2018 18:26
Subwoofer JBL je za 1/2 cenu a věřte, za tu cenu hraje JBL Basspro SL velmi velmi dobře. Subwoofer Pioneer jsem slyšel v jiném autě a mě osobně nijak neoslovil, ale každý máme jiné nároky, já se na to dívám z pozice zákazníka a poměru cena/výkon, který je prostě podprůměrný, pokud bych měl být objektivní. Máme naposlouchané desítky subwooferů a setů a troufám si říct, že víme jak hrají jiné subwoofery v dané ceně a na základě toho jsem panu Šimonovy takto poradil. Pokud chcete, zastavte se k nám a můžeme Vám pustit jakýkoliv subwoofer a posoudíte sám. :o) Trošku statistiky nakonec při nedělním podvečeru: za celou dobu se na eshopu prodali 2 kusy Pioneeru, z toho 1 se nám vrátil zpět. Na prodejně prodej 0 ks. Basspro SL se na eshopu prodalo za poslední dva roky více jak 60 ks a obdobný počet bude i na prodejně. Dále v této konverzaci na tohle téma pokračovat ale nebudu, děkuji za pochopení a přeji Vám hezký zbytek letního dne.
4|Honza , 14.07.2018, 20:37
Reakce na vyjádření pana Šudáka - subwoofer mám v aute a hraje výborně. Udavanych 100w RMS má rezervu a není se čeho bát. Woofer má dva módy, které se přepínání na dálkovém ovladači, jeden hraje už od 20hz a je spíše pro jazz, blues a instrumental, druhy mód je dynamicky a hraje dobre na elektronické hudbě. Bedna v kufru nepřekazi a jak je napsáno, je možné na ni cokoli hodit. Také je důležité říct, ze tento basový box je oceněny EISA, což v popisu bohuzel chybí. Zmiňovaný zbytečný kompromis s usporou místa a nevýhodou pro zvuk je lichý, většina boxu slouží jako ozvucnice a prave toto uspořádání boxu - plochy, dlouhý je ideálním kompromisem zabráním malého místa v kufru s zdržením zvukovodu pro reproduktory a tím dosazení lepšího zvuku. Také použitím tohoto typu ozvucnice je možné dostat se už na 20hz, což je super.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.07.2018 13:26
Dobrý den, Váš názor samozřejmě plně respektuji, ale můj názor opravdu těžko změním, za danou cenu se jedná o produkt, který je stále kompromisem, jelikož za cenu nad 10.000,- pořídíte špičkově hrající set, který se nebude dát vůbec srovnávat a ocenění EISA já osobně beru hodně s rezervou, jak už to u některých testů dnes bývá. Krásný den.
3|šimon , 07.01.2018, 12:36
Jaky by jste mi tedy doporučili aktivní subwoofer ? díky ..
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 14:02
Dobrý den Vážený zákazníku, moje doporučení směřuje na JBL Basspro SL.
2|Šimon , 07.01.2018, 09:25
No , to je skoda potrebuju takový nějaký kompromis a na internetu jsem se snažil načíst nějaké info a nekdo to chválil , ale těžko rict dekuju za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 10:13
Není zač, rádo se stalo.
1|Simon , 06.01.2018, 23:01
Mate stim nějaké zkušenosti ? Jak to hraje ? Je to dostačující ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.01.2018 23:58
Dobrý den Vážený zákazníku, zatím jsme nemontovali. Co vím, tak nám 1 kus zákazník vrátil, asi nebyl spokojený. Za tu cenu se dá pořídit určitě lepší subwoofer, ale ne takto plochý, což je dost nevýhoda na zvuk a jen kompromis na úsporu místa.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.