Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Audison APK 165

Ø 165 mm, 100/300 W, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Katalogové číslo:APK 165
ZnačkaAudison
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 56 mm
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 26 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano (2 možnosti nastavení výškového reproduktoru)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

15|Jakub, 24.02.2018, 21:31
Dobrý den, mám několik dotazů.1) jaký je použitý materiál pro membránu výškového reproduktoru?2) Jaký je průměr výškového reproduktoru?3) Bude tato sestava rozměrově kompatibilní s autem fiat stilo?Děkuji za zodpovězení, hezký denJakub
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.02.2018 13:31
Dobrý den Vážený zákazníku, veškeré dostupné technické informace naleznete v odkaze na oficiální prezentaci. Pro vůz Fiat Stilo lze použít, bude ale třeba osadit MDF podložky Fiat
14|Jan Jílek, 02.06.2016, 19:24
Dobrý den, jaký zesilovač by jste mi doporučil k těmto reproduktorům ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.06.2016 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například zesilovač MAC AUDIO ZXS 2000.
13|Radek, 31.05.2015, 14:43
Dobrý den , četl jsme komentáře že se tyto repro vejdou do škody fabie I , co bych k tomu ještě potřeboval??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2015 15:52
Dobrý den Vážený zákazníku, k montáži jsou potřebné podložky pod reproduktory a adaptéry pro připojení repro. Veškeré info najdete v přehledném článku v naší poradně.
12|Venca, 13.05.2015, 16:37
Dobrý den,mám tyto reproduktory již koupené na vaše doporučení.Jsou montované do předních dveří bmw e46 tour a funguji skvěle.Moje otázka je potřeboval bych ještě do zádu .Mám koupit stejné nebo mi doporučite něco jiného?Připominám ze to hraje pouze s autorádia Alpine 4x50wattDěkuji za odpověd
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.05.2015 17:28
Dobrý den Vážený zákazníku, do zadu bych volil již pouze koaxiální systém. 
11|zákazník, 03.05.2015, 21:40
Dobrý den,stačí do fabia I tyto podložky http://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-audi-seat-skoda-vw.html ????
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2015 14:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tyto podložky lze použít.
10|Standa, 13.04.2015, 11:56
Dobrý den,chci zapojit tyto reproduktory na originální autorádio ve škodovce, rádio má 20W max RMS, má smysl zapojit reproduktory na tento zesilovač ?Nebude to spíše downgrade ?http://www.ahifi.cz/zesilovac-sinustec-st-a100-2.html
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.04.2015 16:03
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory mají opravdu vysokou citlivost, tudíž není problém je zapojit na samotné autorádio. Aftermarket autorádia mají taktéž RMS výkon okolo 20Watt.
9|Marek, 30.03.2015, 09:04
Dobrý den, lze bez problému připojit tyto reproduktory k autoradiu STREAM z Octavia II. Je třeba podložka,vzhledem k nížší hloubce repro? Pasují výškové repro do horní části dveří? Případně jiné Vaše postřehy. Věřím že Vaše odpověď pomůže i dalším. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.03.2015 13:30
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory bez problému pasují do vozu Škoda Octavia II, za použití MDF redukcí . Výškové repro lze osadit na místo původních. Díky opravdu velmi slušné citlivosti, jsou reproduktory vhodné pro zapojení na originální autorádio.
8|Jan, 22.03.2015, 11:51
Dobrý den , do jedničkové fabie se vejdou a jake podložky??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2015 19:05
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, vejdou. Podložky pro vůz Škoda Fabia I jsou tyto .
7|Navratil, 17.03.2015, 19:34
A ještě jeden dotaz budete mít v nabídce toto autorádio Sony XSP-N1BT?Děkuji za odpovědi předchozí dotaz byl můj.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.03.2015 11:31
Dobrý den Vážený zákazníku, nemáme informace od našeho dodavatele, že by tohle rádio zařadil do svého ceníku.
6|Anonym, 17.03.2015, 19:28
Dobrý den.Děkuji za za radu co se týče audisonů.Dorazili v pořádku a už se těším až je zapojim.Mohl byste mi poradit kolik materiálu na vytlumeni dveří a jakého by bylo potřeba na passata b5.5?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.03.2015 20:44
Dobrý den Vážený zákazníku, k vytlumení předních dveří u vozu VW Passat doporučuji zakoupit 4 x Anticor S  a jeden plát akustického materiálu Gladen Aero Wave .
5|Richard, 05.03.2015, 18:17
Dobrý deň. Chystám sa k Vám na odtlmenie dverí a batožinového priestoru na Š.Octavia combi. V aute je sound systém Canton, ale rád by som kvalitu zvuku posunul vyžšie. Uvažoval som pri tej príležitosti vymeniť aj stredobasy v predných a zadných dverách. Myslíte že práve tieto repro by bola vhodná volba, napríklad pri porovnaní s GLADEN M165 V2 ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.03.2015 18:30
Dobrý den Vážený zákazníku, Canton je trošku zklamáním a jak M 165 V2 tak těmito Audisony si pomůžete. Audisony hrají jinak, doporučuji poslech na místě a dle toho se pak rozhodnout.
4|Barry, 04.03.2015, 21:49
Zdravim jsou lespi nez audio system mx? A jsou k timto nejake domecky pro nasmerovani?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.03.2015 15:55
Dobrý den Vážený zákazníku, neřekl bych, že jsou lepší. Domečky v balení jsou a po zvukové stránce hrají prostě jinak, doporučuji poslech v naší prodejně, kde máme oba madely v našem demopanelu.
3|Honza, 27.02.2015, 23:01
Zdravim, vejdou se do jedničkové fabie ? Případně jaké by jste mi doporučil ? Autoradio mám vybrané KENWOOD KMM-101GY, dále bych potřeboval poradit jaký tlumící materiál použít na vytlumení dveří.. Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.03.2015 11:36
Dobrý den Vážený zákazníku, vejdou a ohledně tlumení bych použil kombinaci StP Anticor Light (4 x) a Gladen Aero Wave (1 x).
2|Navratil, 26.02.2015, 20:37
Tak jsem dal na vaše doporučení a objednal jsem si u vás 2 páry audisonu,ještě bych poprosil o radu.Vytlumim dveře, vymenim kabely.Mám originální rádio wv popř přemýšlím o radiu sony které má zesilovač 4x55.Bude to stačit na tyto repro nebo by byl lepší zesilovač? A popř který?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.02.2015 09:10
Dobrý den Vážený zákazníku, kabely jste měnit nemusel pokud jsou v pořádku. Autorádio SONY dokáže Audisony napájet na běžnou i lehce vyšší hlasitost zcela bez problémů. Tyto Audisony mají velmi vysokou citlivost čili použití na autorádio, ideální.
1|robo, 25.02.2015, 14:46
Dobrý deň, nedávno som u vás kúpil GLADEN M165 V2, no predsa by som bol zvedaví na porovnanie s audison apk 165 či by to nebola lepšia volba. Ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.02.2015 15:45
Dobrý den Vážený zákazníku, stavte se poslechnout. Těžko popisovat :o)

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.