Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Focal PS 165F

Ø 165 mm, 70/140 W, 4 Ω, 91,6 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 72,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Focal PS 165F
-31 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Focal PS 165F

Focal dokázal i do auta dostat svoji Flax membránu a výsledkem je příjemný, podmanivý a mírně suchý zvuk pro náročnější posluchače. Navíc dostanete luxusní design a ukázkové zpracování. Řada ještě s jednoduchou frekvenční výhybkou.
Katalogové číslo:PS 165F
ZnačkaFocal
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 140 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91,6 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 28000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 72,5 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. FLAX (přísada lněného vlákna o hustotě 320 gr/m²)
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

5|Daniel, 19.01.2020, 17:39
Dobrý den, přemýšlí nad těmito reproduktory. Stačil by k ním zesilovač Hertz H 604 ? Jde mi o nízkou cenu ale zároveň chci aby byl zvuk co nejhezčí. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.01.2020 08:46
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych použil zesilovač AUDISON SR 4, který bude pro repro Focal přeci jen lepší volbou.
4|Jirka, 27.09.2019, 20:54
Dobrý den, uvažuji o koupi těchto reproduktorů, chci zlepšit zvuk v obytném autě (fiat ducato). Nejsem žádný audiofil jen bych rád kvalitní poslech hudby, rádio máme sony 4x55W Je to málo nebo je opravdu potřeba zesilovač ??? Děkuji za odpověď. Jiří B.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.09.2019 17:02
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji reproduktory osadit do vytlumených dveří a zapojit na zesilovač. Jen tak využijete jejich plný potencionál.
3|Miro, 19.03.2016, 22:39
Po malej uprave vyhybky kde sme utlmili mierne ukricane stredove pasmo som docela spokojny ale stale je pocut mierny plastovy prizvuk niekde v oblasti medzi 200-400Hz.Dvere ma nevytlmene cize otazka znie - potlacil by sa spominany plastovy prizvuk vytlmenim?Ake by ste mi doporucili, len predne dvere. Diki moc
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.03.2016 13:43
Dobrý den Vážený zákazníku, tlumení dveří je naprostý základ. Nelze dostat z reproduktorů kvalitní zvuk, pokud se nevytvoří patřičná akustika. Pro vytlumení bych doporučil 4x STP ANTICOR S a 1 x GLADEN AERO WAVE.
2|Vít Kalaš, 19.03.2016, 14:29
Na doporučení Ahifi a přečtení mnoha recenzí jsem zvolil tyto reproduktory v kombinaci s rádiem Kenwood KDC-BT53U a vytlumenymi předními dveřmi Octavia Combi 1 (tlumeni provedli velmi profesionálně v M+H Plzeň). V případě kvalitního zdroje signálu je přednes nad očekávání kvalitní. Problém je že nekvalitní Mp3 raději mažu, protože tato kombinace odhalí veškeré nedostatky. Tímto bych chtěl poděkovat Ahifi a M+H Kalaš
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.03.2016 12:58
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi děkujeme, jsme rádi, že jste spokojen.
1|lukas, 23.11.2015, 09:48
problem ktory vnich vidim je ten, ze sa mi nechce vysupit aj ked som uz dorazil tam kde som cestoval, a najvecsi problem, ostatne auta ich nemaju... hraju uzasne, som maximalne spokojny (v O1, vytlmene dvere). rozmer troska vecsi - budu mierne vytrcak z tapecu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.11.2015 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi :-) Jsme rádi, že jste spokojen.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Michal Čejka
1. 9. 2017

Focal patří ke špičce v domácím hi-fi a high-end a stejně tak tomu je i v ozvučení atomobilů.Tato řada (Focal Expert PS165F) je výjimečná i tím, že byl použito lněné vlákno mezi dvěma pláty ze skleněných vláken, stejně jako u řady Focal Aria pro domácí hi-fi.https://www.whathifi.com/focal/aria-906/reviewI přestože repro nemá \"najeto\" ani dvacet hodin, které výrobce doporučuje jako minimum než si můžeme užít řádný poslech, zvuk mě hned při prvním zapnutí ohromil a vzal mi řeč.Jediný problém je, že nyní chodím poslouchat hudbu do auta, a to jsem investoval dost peněz do domácí hi-fi sestavy...

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.