Můj účet

Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P1S4-10

10", 250 W RMS, 85 dB, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P1S4-10

Subwoofery Rockford Fosgate P1 10" jsou vůbec prvními subwoofery ze světově známé řady „The Punch“. Během jejich nástupu v 80. letech se staly nejoblíbenějšími woofery a této pověsti se těší dodnes. Basy generované papírovou membránou posílenou o kevlarové vlákno zaručují, že je můžete doslova cítit. Těsnění subwooferu je založeno na VAST technologii, díky které je plocha membrány o 25 % větší. Subwoofer dosahuje nejlepších výsledků v uzavřených a bassreflexových skříních. Jemný a krásně lesklý ABS kroužek je součástí balení.

Klíčové vlastnosti subwooferu Rockford Fosgate PUNCH P1S4-10

 • Lineární středička s vloženými 16 AWG vodiči.
 • Vysokoteplotní kmitací cívka s vyztuženým Nomex límcem.
 • Vyztužená membrána pomocí kevlarového vlákna.
 • StampCast koš s integrovanou odvětrávanou středičkou.
 • Jemný ABS kroužek s možností instalování grilu.
 • Vlastní 10 AWG poniklované připojovací svorky.
 • Rozšířený pól s větraným zadním dílem.
 • Ochranná PVC textura magnetu.
Katalogové čísloP1S4-10
ZnačkaRockford Fosgate
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
85 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 135,40 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
30 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
40 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 9 mm
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,51
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 51,60 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 4,94 kg

Komentáře k produktu

3|Petr , 15.11.2020, 20:45
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký objem litrú by měla mít uzavřená ozvučnice pro tento sub.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.11.2020 16:41
Dobrý den Vážený zákazníku. Ideální objem uzavřené ozvučnice je cca 20 litrů.
2|Martin , 03.02.2018, 10:07
Dobrý den, mohu tento sub použít k zesilovači Mac Audio MPExclusive 2.0 XL ?
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 04.02.2018 12:00
Dobrý den, použít jej můžete, ale obávám se, že ze subwooferu nevymáčknete maximum. Doporučil bych spíše silnější zesilovač. 
1|Lukas , 29.01.2018, 08:19
Zdravim je tento sub vhodny k zesilovaci Gladen RC 600c1?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.01.2018 13:01
Dobrý den Vážený zákazníku, parametry jsou tyto dva produkty k sobě vhodné, ano.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Vojtěch Příhoda
3. 3. 2018

Vyborny subwoofer. V 15 l uzavrene ozvucnici uplna bomba a super vzhled

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.