Můj účet

Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P2D4-8

8", 250 W RMS, 83 dB, 2 x 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P2D4-8

Značka Rockford Fosgate je dobře známá pro své subwoofery „The Punch“ a řada P2 se svými 8" subwoofery v této pověstné řadě pokračuje. Díky papírové membráně posílené kevlarovým vláknem basy doslova ucítíte. Plocha membrány je navíc díky těsnící technologii VAST rozšířena o celých 25 %! Řada subwooferů P2 dosahuje nejlepších výsledků v uzavřených a bassreflexových skříních. Součástí balení je také hliníkový, diamantem leštěný ozdobný kroužek. Možnost montáže grilu je samozřejmostí.

Klíčové vlastnosti Rockford Fosgate PUNCH P2D4-8

 • Diamantově leštěný, hliníkový ozdobný kroužek s možností instalování originální krycí mřížky.
 • StampCast koš s integrovanou větranou středičkou.
 • Vyztužená membrána pomocí kevlarového vlákna.
 • Ochranná PVC textura magnetu.
 • Vysokoteplotní kmitací cívka s vyztuženým Nomex límcem.
 • Rozšířený pól s větraným zadním dílem.
 • Vlastní 10 AWG poniklované připojovací svorky.
 • Dvojitá lineární středička s vloženými 16 AWG vodiči.
Katalogové čísloP2D4-8
ZnačkaRockford Fosgate
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
83 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 + 4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 120,80 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
43 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
9,9 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 7,70 mm
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,52
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 57,15 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 4,88 kg

Komentáře k produktu

7|Jarda , 28.04.2021, 22:24
Dobrý den, jak zapojit u tohoto subwooferu kabely na 4 ohm. Má celkem 4 vývody. Zesilovač bude od Vás Sony XM-N502. Děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 29.04.2021 09:58
Dobrý den Vážený zákazníku, jaký způsob zapojení zvolit s títmo zesilovačem naleznete pod odkazem zde
6|Jarda , 24.02.2021, 22:09
Dobrý den, ještě se zeptám, jakou dvojlinku použít na propojení tohoto subwooferu se zesilovačem? Požití délky cca 2m. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.02.2021 14:46
Dobrý den Vážený zákazniku, použít lze například Gladen LL 2,5.
5|Jarda , 22.02.2021, 11:34
Děkuji za odpověď. Zkusím, jak to bude na ten zesilovač hrát. Přeci jen to mám do Golfa 4, tak nechci dávat hromadu peněz do muziky, ještě mě čekají do plata oválné repro koaxiální 6x9. Tak už by to bylo cenově dost oproti hodnotě auta.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.02.2021 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku, volba je samozřejmě na Vás :)
4|Jarda , 21.02.2021, 14:39
Ještě se zeptám, k předešlým otázkám, jaký by jste doporučili sadu kabelů? Bude stačit 8? Montáž bude do Golfa 4. Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.02.2021 11:24
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji použít 10qmm kabel, ideálně tedy rovnou kompletní kabelovou sadu, například RENEGADE REN10KIT-ECO.
3|Jarda , 19.02.2021, 18:54
Děkuji za odpověď, ale když se přeci jen zapojí k tomuto subwooferu, tak se nic nestane, jen nebude hrát na plno.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.02.2021 11:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ono nejde pouze o výkon, ale také o kvalitu. Použít k tomuto subwooferu ten nejlevnější zesilovač z nabídky mi příjde opravdu škoda. Ale jinak ano, technicky lze takto provést.
2|Jarda , 19.02.2021, 11:43
Dobrý den, mohu připojit na tento subwoofer tento zesilovač Sony XM-N502, když bych nechtěl hrát subwoofer na max? Děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 19.02.2021 12:24
Dobrý den Vážený zákazníku, tuto volbu bych nedoporučoval, zesilovač má pro tento subwoofer opravdu málo výkonu . Doporučit mohu např. zesilovač Gladen RC 90c2 .
1|Jaroslav Těšínský , 03.01.2021, 13:32
Dobrý den, vejde se tento subwoofer do OEM ozvučnice na VW Golf IV?Děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.01.2021 09:15
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel , tento SW má větší montážní hlouku, nelze jej osadit do ozvučnice.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.