Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Gladen M-Line 10

200 W RMS, 92,1 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 10"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen M-Line 10
Lepší produkt je na dosah
Gladen RS 10 za 3 290 Kč
Slušný výkon, vysoká citlivost, příkladné zpracovaní a příjemný zvuk, to vše jsou přednosti 10" subwooferu Gladen z řady M-Line. Subwoofer disponuje papírovou membránou a vrchlíkem z uhlíkových vláken. Pro 100% vybuzení zvolte 2-kanálový zesilovač Mac Audio MPE 2.0 XL.
Katalogové číslo:M-LINE 10
ZnačkaGladen
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 200 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
92,1 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 112 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
20 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
29 l
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
31,3 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
63,6
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Český návod - Gladen M-Line 10
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

8|Honza, 16.01.2017, 20:57
Dobrý den, mám Octavii I (liftback/sedan) a 5.kanálový zesilovax Axton A470-170. Rozhoduji se mezi subwoofery: GLADEN M-LINE 10 a GLADEN M-LINE 12. Moje otázka zní. Mohu očekávat velké rozdíly mezi 10\" a 12\" verzí? Citlivost mají papírově téměř totožnou, ale reálně mohou hrát jinak. Jde mi to jestli se větší ozvučnice s větším měničem v mém případě vyplatí nebo mezi výsledným projevem 10\" a 12\" moc velký rozdíl není. Případně si nechám doporučit i jiný Subwoofer jiné značky v podobné cenové relaci. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.01.2017 16:44
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci je to velmi dobrá volba, doporučuji. Rozdíl bude především v akustickém tlaku, kterého desetipalcový subwoofer vyprodukuju méně, ale zase bude přesnější. Záleží tedy, jaké jsou požadavky. 10palců přesnější a kvalitnější bas, ale méně tlaku.
7|Venca, 12.09.2016, 01:29
Dobrý den,bude tento subwoofer též v akci?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.09.2016 17:06
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, na subwoofer je aktuálně též sleva 31%.
6|Michal, 30.12.2015, 23:13
Dobrý den,bude tento subwoofer stačit do této ozvučnice?http://www.ahifi.cz/prazdna-ozvucnice-4carmedia-seat-leon.html#popis-produktuJak si tento subwoofer vede zvukově? Chtěl bych jenom dokreslit basy, nepotřebuji, aby se třásla okna, a zároveň co zachovat co nejvíc místa v kufru, proto ta ozvučnice.A jaký zesilovač byste k tomu doporučili? Zesilovač bude jenom na subwoofer, takže cenově co nejnižší, ale ne úkor kvality a aby sub uživil.Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.01.2016 15:06
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer lze použít. V této cenové relaci je to velmi dobrá volba. Zesilovač bych doporučil MAC AUDIO MPE 2.0xl.
5|Kuba, 28.10.2013, 19:30
Dobrý den. Jaký zesilovač kolem 2tis kč by jste doporučili k tomuto SW ? Mám v autě nefunkční aktivní tubu SENCOR SCS WA1001 a chtěl bych ji osadit tímto. Díky :-)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.10.2013 20:02
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji například Carpower HPB-602.
4|Jirka, 27.08.2013, 21:56
Děkuji za trpělivé odpovědi. Spíš než vyšší cena je pro mne u Pioneeru TS-W260S4 menší překážkou jeho 10", což bude znamenat trochu složitější vestavbu, větší překážkou je však jeho velká montážní hloubka, která by dost limitovala využití malého kufru. Ale jelikož bych rád statný bas, tak mne napadá, zda by nebylo možné zamontovat dva Gladeny M-LINE 08 FREE AIR vedle sebe? Zesilovač s 2x60 RMS by s nimi snad neměl mít problém? Myslíte, že by to bylo smysluplné řešení a bas by byl znatelně výraznější než při montáži jednoho Gladenu? Že by se příp. blížil zmíněnému Pioneeru? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.08.2013 23:15
Dobrý den Vážený zákazníku, na běžný poslech montáž 2 subwooferů by mě osobně stačila, na doktreslení to bude velmi velmi slušné. Pokud Vás to cenově vyjde stejně a budete mít snažší montáž, zvolil bych variantu 2x Gladen, ano.
3|Jirka, 24.08.2013, 02:34
Dobrý den. Tak tedy jaký byste upřednostnil z těchto dvou Vámi uvedených subwooferů za mnou vytčených podmínek. Nebyl by zesilovač na Pioneer trochu slabý? Také prosím s přihlédnutím k ceně. Přeci jen je Pioneer dvakrát dražší než Gladen. Myslíte, že by bušil podstatně více? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.08.2013 03:28
Dobrý den Vážený zákazníku, Pioneer je rozhodně lepší, ale také bez mále 3x dražší čili je na Vás kolik budete chtít investovat. Pioneer bude hrát slyšitelně více, ano. JBL mají nízké hodnoty u zesilovačů, ale sílu mají celkem hodně, toho bych se nebál.
2|Jirka, 22.08.2013, 21:10
Dobrý den. Rád bych ještě dotaz rozšířil.Mám kufr velikosti 350 l (Nissan Almera) a zesilovač použiji JBL GT5-A604E, který bude subwoofer napájet spolu s předními komponentními reproduktory. FreAir subwoofery nemají zde samostatnou kategorii a nějak se mi nedaří je vyhledat.1)Jaký FreAir subwoofer byste mi pro mé podmínky mohl doporučit ve velikosti 200 mm2)a jaký o velikosti 250 mm. (300 mm průměr se mi nevejde, 250 mm jen taktak)V cenové relaci do 1500, max 2000,- Kč.3)Je markantní rozdíl v síle basu mezi 200mm a 250mm nebo spíš nikoliv.Rád bych měl samozřejmě bass, za daných podmínek, co nejjadrnější, avšak montáž 250mm už bude znamenat trochu víc bastlit.Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.08.2013 23:04
Dobrý den Vážený zákazníku, jediný free air v 8" je Gladen M-Line 08 Free AIR, free air subwoofery dnes téměř nikdo nekupuje tudíž nemáme ani oddělení. V 10" bych se nebál zvolit Pioneer TS-W260S4, který se dá použít i jako free air. Rozdíl mezi 8" a 10" je pokud se jedná o stejnopu řadu, pokud porovnáváte různé modely, rozdíl být nemusí.
1|Jirka, 13.08.2013, 03:25
Dobrý den. Z prostorových důvodů nechci použít k subwooferu ozvučnici, ale chci ho zabudovat do plata pod zadním oknem. Je nutné vybrat subwoofer u kterého je uvedeno FreeAir nebo je to víceméně jedno a i tento Gladen by byl vhodný? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.08.2013 04:35
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě by jste měl správně zvolit subwoofer FreeAir pokud chcete subwoofer umístit do volného prostoru, FreeAir subwoofery jsou koncipované jinak enž ty, které se dávají do ozvučnic. Pokud chcete mít dobrý bas, vybíral bych mezi FreeAir subwoofery.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
6 zákazníků hodnotilo
Venca
15. 1. 2017

Spolu se zesilovačem Mac Audio MPExclusive 2.0 XL skvělá volba,vysoká citlivost.

Miroslav Foltyn
5. 9. 2016

Vypadá to,že výrobek odpovídá popisu a slíbené parametry splňuje,bez měření není možno objektivně zhodnotit,subjektivně bez výrobních vad,zvukově,přesný a čistý zvuk.Ano za mně OK.Čtyři hvězdy jen proto,že je vždy co zlepšovat.

Pavel Dolejší
14. 8. 2016

kvalitní a cenově dostupný, v předních dveřích mám gladeny -repro, tak v kufru musí být taky.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.