Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Gladen RS 12

400 W RMS, 91,3 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen RS 12
TipAktualizováno
400 W RMS, to je poctivý výkon, který tento 12" subwoofer Gladen dokáže snést. Gladen RS 12 máme rádi, díky jeho univerzálnosti, dokáže jak kvalitu tak i slušně zatlačit, řada subwoferů RS od Gladenu se prostě povedla. Náš Tip na odpovídající zesilovač ke Gladen RS 12 je Gladen M-Line 125.2.
Katalogové číslo:RS 12
ZnačkaGladen
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 400 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 600 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
91,3 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 153 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
32 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
48 l
fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
26,3 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
105,5
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Český návod - Gladen RS 12
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

13|Michal Maršík, 14.09.2017, 13:48
Dobrý den chci se zeptat mám v plánu zakoupit tento reproduktor na vaše doporučení. Dám ho do uzavřené ozvucnice vytlumovat budu jakousi vatou co mate v nabídce. Mám zesilovač mc audio zxs 4500 a radio od pioneer chci se zeptat musím připojit pred zesilovač výhybku? A jaké kabely mezi zesilovačem a repro? Chtěl bych i nějakej panel na snadnější připojování. Dekuji za pomoc s výběrem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.09.2017 15:46
Dobrý den Vážený zákazníku, vyhýbka není třeba osazovat, nastavení se provede přímo na zesilovači. Vhodný reproduktorový kabel, na propojení subwooferu a zesilovače, je například GLADEN LL 4,0. Panelu, pro připojování, asi zcela nerozumím, ale pokud by to měl být rozpojovací konektor, pak lze použít SINUS LIVE BC-4
12|MsGazman, 20.07.2017, 16:27
Hrano na Hifonics Zeus ZS6000. Po naladeni s druhym zesilovacem na predni komp. repro sem s RSkem spokojeny. Diky namerenym hodnotam zesi pres 500w rms vykonu a celkove slibnym parametrum dosahuje zvuk Gladenu mnou neslychanych kvalit. Neco nahrano a naposlouchano mam a s jistotou musim rict ze tohle bylo presne co sem hledal. A to i pres univerzalni 48l reprobox vuci nemuz sem byl ze zacatku skepticky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.07.2017 14:51
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi. Jsme rádi, že jste spokojen.
11|MsGazman, 26.11.2016, 20:45
Zdravim. Nakonec sem se rozhodl díky černému pátku pro tento woofer.Chtěl bych pro něj odpovídající zesilovač. Co by ste mi doporučili? Pak mě ještě zajímá jestli je moudré použití uzavřené ozvučnice. Posloucham jen el. hudbu a hip hop. Díky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.11.2016 14:47
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem je například CRUNCH GTX 2600. Volba uzavřené ozvučnice není špatná, bas bude přesný a kvalitní.
10|Dejvid, 11.08.2016, 11:25
Dobrý den mám otázku,kdybych udělal z těchto 2 bassaků tzv dvojče ukrmím ho zesilovačem sinus live monoblok sl-a 1500 v2 ? na plný výkon? pokud dobře počítám tak při zapojení na 2 ohmy je to 800w a zesík 900w tak by to šlo ne? děkuji za odpověd. Dejf
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.08.2016 12:41
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, počítáte správně, lze použít a zapojit.
9|Jakub, 30.04.2016, 14:01
Dobrý den, chci se zeptat kdybych tento subwoofer osadil do bassreflexove ozvucnice s cca 55-60l obsahem. Jak myslite ze to bude znít?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.05.2016 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel netuším. Předepsaná litráž je 48l.
8|Adam Konečný, 01.03.2016, 12:40
Dobrý den, tak jsem dal na vaše rady a objednal si u vás subwoofer Gladen RS 12, už ho mám i v autě, ale zatím jsem ho měl puštěný cca jen 3 hodiny a na zlomkový výkon. Chtěl jsem se zeptat jak zhruba dlouho ho mám takto rozehrávat než ho budu moci pustit na plný výkon ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.03.2016 18:19
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji mu dát 10 - 15 hodin a nebát se ho sem tam na krátkou chvíli zesílit.
7|Ronky, 26.08.2015, 22:39
tieto káble budú stačiť na tento sub + zosilovač CARPOWER HPB-1502 ? http://www.saunika.sk/zosilnovace/instalacne-sady/instalacna-sada-lk10---723/ ďakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.08.2015 10:25
Dobrý den Vážený zákazníku, zkuste se optat u saunika.sk.
6|Ronky, 25.08.2015, 20:58
A chcem sa ešte spýtať aký je rozdiel medzi free air a týmto subwooferom.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.08.2015 10:28
Dobrý den Vážený zákazníku, verze Free Air je konstruována pro použití bez ozvučnice, umístění například na plato kufru. Klasická verze RS 12 je určená do ozvučnice s určitým počtem litrů, pro tento model je to 32-48l.
5|Ronky, 22.08.2015, 13:24
DObrý deň, chcem sa spýtať aký zosilovač treba na tento sub aby podal 100% výkon a treba k tomu aj kapacitor ? ďakujem za radu prajem pekný deň
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.08.2015 11:59
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych zesilovač CARPOWER HPB-1502. Kapacitorem rozhodně nic nepokazíte, celé sestavě určitě pomůže, zde bych volil například MAC AUDIO CAP 1200 F. Kapacitor však v tomto případě není zcela nutný.
4|Lukáš, 10.07.2015, 10:43
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak velká ozvučníce bassreflexová má být na tento subwoofer? mám ozvučnici o velikosti 58L, to je asi trochu moc co? Děkuji za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.07.2015 12:37
Dobrý den Vážený zákazníku, výrobce uvádí doporučenou litráž 48l pro bassreflexovou ozvučnici.
3|Lukas, 16.07.2014, 19:18
Dobry den, chtel bych Vas poprosit o Vasi radu a Vas nazor. Rozmyslim se nad temito woofery : GLADEN RS 12, KICKER CWR122, MTX AUDIO T612-22. Nevim ktery bude lepsi, byl by v basreflexove ozvucnici. Mate snimi nejake zkusenosti a ktery by ste doporucil? Mnohokrat dekuji a preji hezky den.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.07.2014 21:29
Dobrý den Vážený zákazníku, s Gladen RS 12 máme velmi dobré zkušenosti a na prodejně se i našim zákazníkům hodně líbí. Kicker CWR122 má tvrdší podání čili není vhodný na náročnější hudbu nebo hudbu vážnou. Subwoofer od MTX Audio jsem neslyšel, ale z recezní bych tipoval, že to nebude špatný subwoofer.
2|michal, 06.02.2014, 01:05
zdravim chtel bych se zeptat kterej z sw je lepši powerbass m124 nebo tenhle ?? popripade jakej zesik k tomu lepšimu děkuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.02.2014 01:47
Dobrý den V8žený zákazníku, oba subwoofery jsou ve své ceně výborná koupě. Ohledně zesilovače z levnějších můžete zvolit například Carpower HPB-1502.
1|Petr, 21.01.2014, 11:18
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na tento subwoofer potažmo značku gladen. Hodně se mi od nich líbí RS 165 speed do předních dveří a přemíšlel jsem i o dvojici basových reproduktorů do cca 110L bassreflex ozvučnice do kufru a k tomu ještě jeden pár RS 165 speed do lamina ozvučnice v kufru bez použití plata.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.01.2014 12:42
Dobrý den Vážený zákazníku, jak RS 165 SPEED tak subwoofer RS 12 patří k tomu nejlepšímu v dané cenové relaci, reálné zkušenosti s těmito položkami máme velmi pozitivní.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
MsGazman
20. 9. 2017

Pro lidi co chtějí 12ku woofer. Hraje skvele, precizně a nahlas. Neskrblete na zesilovači. Tento woofer si to zaslouží.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.