Můj účet

Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2

subwoofer v boxu, 13", 600 W RMS, 2 Ω, uzavřená ozvučnice
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2
Tip

Subwoofer JL Audio CS113TG-TW5v2

Uzavřená ozvučnice s jedním 13TW5v2-2 subwooferem o výkonu 600 W RMS. Nízkoprofilový subwoofer 13TW5v2 získal ocenění z celého světa za své průlomové výkonové schopnosti v neuvěřitelně stísněných prostorách. V tomto uzavřeném systému subwooferu Truck PowerWedge™ jsou využívány kvality tohoto patentovaného subwooferu k poskytování úžasného výkonu subbasů z ozvučnice, která je u základny hluboká pouze 184 mm a 114 mm v horní části. Tato konstrukce ozvučnice byla pečlivě navržena tak, aby maximálně vyhovovala subwooferu 13TW5v2. Ozvučnice je opatřena vysoce kvalitním automobilovým kobercem v černé barvě se stříbrnou výšivkou JL Audio na čelní straně. Součástí je i ocelová mřížka, která chrání subwoofer. 

Hlavní vlastnosti subwooferu JL Audio CS113TG-TW5v2

 • 13,5" subwoofer s výkonem 600 W RMS v kompaktní uzavřené ozvučnici.
 • Nejvyšší řada plochých subwooferů JL Audio zaměřený na vysoký výkon a excelentní přesnost zvuku.
 • Ozvučnice s technologií V-Groove z vysoce kvalitní MDF řezané na CNC.
 • Potaženo vysoce kvalitním automobilovým kobercem v černé barvě.
 • Součástí je ocelová mřížka, která chrání subwoofer.
 • Stříbrná JL Audio výšivka na přední straně subwooferu.
 • Patentovaná technologie Concentric Tube Suspension pro extra malou montážní hloubku.
 • Vynikající schopnost lineárního výchylky a mechanické stability.
 • Technologie FCAM™ pro lepší kontrolu výchylek a dynamické vyrovnání kmitací cívky.
 • Motor subwooferu optimalizovaný podle patentovaného systému DMA.
 • Vyrobeno nejmodernějšími technologiemi v továrně JL Audio na Floridě v USA.

O značce JL Audio

JL Audio je americký výrobce spotřební audio techniky, který se specializuje na ozvučení domácností, vozidel a také lodí. Patří mezi hlavní průkopníky ozvučení vozidel a nejznámější je bezesporu díky svým high-endovým subwooferům. Společnost byla založena již v roce 1975 a patří tedy mezi nejstarší výrobce v tomto oboru. Původní zaměření bylo na ozvučení domácností, ale již na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se začali zabývat i car audio segmentem, jehož popularita v tehdejší době prudce rostla. Během své bohaté historie vyrobili v JL Audio spoustu zcela unikátních a patentovaných subwooferů, které neměly v dané době téměř žádnou konkurenci. A podobné je to i v současnosti. Subwoofery tohoto výrobce ohromují svým výkonem a zároveň naprosto špičkovou kvalitou zvuku, unikátními patenty a excelentním zpracováním. Zejména nejvyšší řady W6 a W7 patří dlouhodobě k těm nejzajímavějším produktům na dnešním trhu. Zaujmou však i revoluční ploché subwoofery série TW1 a TW3, i dokonale vyladěné subwooferové ozvučnice. Stejnou kvalitu můžete očekávat i u zesilovačů a za zmínku stojí i špičkové produkty určené pro integraci na tovární audio systémy. S produkty JL Audio zkrátka neuděláte chybu a můžete se vždy spolehnout na jejich vysokou kvalitou a unikátnost.

Katalogové čísloCS113TG-TW5V2
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 600 W
Průměr subwooferu v boxu330 mm (13")
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Uzavřená
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 540 x 400 x 184 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu15,42 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.