Můj účet

Subwoofer Sinus Live bassPUMP III 4 Ω

basová pumpa
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Sinus Live bassPUMP III 4 Ω

Subwoofer "basová pumpa" Sinus Live bassPUMP III 4 Ω

"Bass-Pump III" nemusí být použit jenom v automobilu. Skutečné obohacení získají i domáci kina. Připojení je velmi snadné jako u běžného reproduktoru nebo subwooferu díky 4ohmové provedení.

Hlavní vlastnosti

  • Dostatečný výkon 50 W RMS.
  • Snadné připojení.
  • Všestranné použití i pro domácí kina.
  • Impedance 4 Ω.

O značce

Sinus Live je německá značka, která byla založena již v roce 1977 ve městě Kaltenkirchen. Tato značka se prodává ve více jak 40 zemích po celém světě a v kategorii montážního materiálu nabízí jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon! Produkty značky Sinus Live prodáváme od roku 2005, můžeme tedy na základně vlastních zkušeností doporučit hlavně montážní materiál nebo kabely, které vynikají svou bytelností, kvalitou provedení a dlouhou životností. Sinus Live ale nabízí také reproduktory, zesilovače a subwoofery. Za těch 18 let jsme si kompletní sortiment důkladně otestovali a nebojíme se vám tuto značku doporučit.
Katalogové číslo11412
ZnačkaSinus Live
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 70 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 200 Hz
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 130 x 41 mm

Komentáře k produktu

6|Lukáš , 09.03.2022, 17:16
Dobrý den, můžu poprosit o radu :) mám v plánu na svůj závodní simulátor použít pod sedačku Bass pump, mohli by jste mi doporučit nějaký zesilovač? nejlépe abych na něj mohl napojit nějaké repro nebo subwoofer a poté zapojit do PS5,, děkuji strašně moc za pomoc s pozdravem Procházka.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 10.03.2022 08:47
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že Vám v tomto případě nepomohu v naší nabídce máme pouze zesilovače určené do vozidel tedy na +12V nikoli jako to mu je u homehifi 220/230V . 
5|Petr , 28.07.2021, 17:23
Dobrý den! mám autorádio Alpine s výstupem na subwoofer s ovládáním subwooferu přímo v autorádiu, když to připojim??bude to mít nějaký efekt???
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.07.2021 11:23
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nebude. Výstup z autorádia je pouze pro připojení zesilovače pro subwoofer, nikoliv přímo pro samotný subwoofer. Čili po zapojení samotného subwooferu na RCA výstup autorádia to fungovat nebude, navíc dotazovaný produkt je basová pumpa, která prakticky nevydává zvuk, ale pouze vibrace.
4|Josef Kostal , 31.10.2019, 19:15
Dobrý den, prosím vás chtěl bych do svého auta škoda rapid rok 2013 aktivní sobwoofer pod sedačku. V autě mam originál autorádio swink. Je nějaká možnost děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.11.2019 08:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, je to možné, nikoliv však BASSPUMP, to není vhodné řešení. Doporučil bych například JBL BASSPRO SL. Pokud by byl zájem, kontaktujte nás prosím na email montaze@ahifi.cz a domluvíme vše potřebné.
3|Zdeněk , 07.04.2017, 07:45
Dobrý den, chci se zeptat na tyto pumpy, co to umí, co to dokáže ? Mám vůz Renault Megane 2 sedan a jelikož nemohu nic dát do kufru z důvodu využití, hledám něco jen do zadního plata a tak jsem dost omezen místem. V předu ve dveřích mám repro: Reproduktory Mac Audio Performance X 2.13 a v zadních dveřích mám: Reproduktory Mac Audio Performance X 13.2. Nehraje to vůbec špatně, ale ještě nějaké ty basy by to chtělo...Jak moc pomůžou tyto pumpy navýšit basy ve voze ? Popřípadě jaký zesilovač by jste mi k tomu prosím doporučili ? Děkuji za odpověď, Zdeněk
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.04.2017 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, basová pumpa produkuje spíše vibrace a určitý ,,akustický tlak,, než zvuk, jako takový. Nejsou vhodné, k osazení do plata, ale ideálně pod sedadlo. Pokud chcete doplnit basovou složku, doporučuji použít spíše aktivní subwoofer JBL BASSPRO SL.
2|Jirka , 13.09.2016, 10:02
Dobry den, rad bych tuto basovou pumpu pripojil k sedace pro zavodni simulator, vystup by sel ze zesilovac integrovaneho 200W, ktery ma vystup i pro sub. Myslite, ze produkt bude fungovat v takovem setupu, tedy prenaset hluboke tony a vibrace do sedadla:]?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.09.2016 18:18
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, myslím že je to vhodná volba a přesně k tomuto použití je prakticky produkt určen, čili lze použít.
1|Petr Maršálek , 06.09.2015, 17:19
dobrej,mám radio sencor 9104 DVD GPS: jak zapojit bass pump k němu? díky za info
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2015 10:54
Dobrý den Vážený zákazníku, Bass Pump se připojuje přes externí zesilovač.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
4 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.