Můj účet

Subwoofer Sinus Live bassPUMP III 8 Ω

basová pumpa
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Sinus Live bassPUMP III 8 Ω

Subwoofer "basová pumpa" Sinus Live bassPUMP III 8 Ω

"Bass-Pump III" nemusí být použit jenom v automobilu. Skutečné obohacení získají i domáci kina. Připojení je velmi snadné jako u běžného reproduktoru nebo subwooferu. 8ohmové provedení.

Hlavní vlastnosti

  • Dostatečný výkon 50 W RMS.
  • Snadné připojení.
  • Všestranné použití i pro domácí kina.
  • Impedance 8 Ω.

O značce

Sinus Live je německá značka, která byla založena již v roce 1977 ve městě Kaltenkirchen. Tato značka se prodává ve více jak 40 zemích po celém světě a v kategorii montážního materiálu nabízí jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon! Produkty značky Sinus Live prodáváme od roku 2005, můžeme tedy na základně vlastních zkušeností doporučit hlavně montážní materiál nebo kabely, které vynikají svou bytelností, kvalitou provedení a dlouhou životností. Sinus Live ale nabízí také reproduktory, zesilovače a subwoofery. Za těch 18 let jsme si kompletní sortiment důkladně otestovali a nebojíme se vám tuto značku doporučit.
Katalogové číslo11380
ZnačkaSinus Live
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 70 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
8 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 200 Hz
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 130 x 41 mm

Komentáře k produktu

5|Knedlik , 27.04.2021, 15:52
Dobrý den, chtěl bych ještě trochu vibrací při hašování v autě, je možné tuto pumpu připojit na stejný zesilovač na kterém je 600w bassový reproduktor ? Je to 1000w 4 kanál . Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.04.2021 09:16
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte volný kanál na zesilovači, pak ano, lze připojit.
4|Zdenek , 29.10.2020, 09:26
Dobry den ma smysl tuhle pumpu montovat do sedanu do plata nebo radeji velit jine reproduktory?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.10.2020 12:47
Dobrý den Vážený zákazníku. Jedná se pouze o bassovou pumpu , která vytváří pouze vibrace. Instaluje se pod sedačku a zapojena na zesilovač. Doporučuji jít cestou výměny reproduktorů.
3|Gregy , 25.10.2020, 11:00
Zdravim, podle foto se jedná o hotový reproduktor, nebo se pletu a potřebuje ještě ozvučnici?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 26.10.2020 16:34
Dobrý den Vážený zákazníku, musím upozornit, že se jedná o basovou pumpu, která nenabízí zvuk jako subwoofery, ale pouze vibrace. Pokud tedy hledáte malý subwoofer tak bych tento typ zboží nedoporučil . 
2|Jiří Dohnal , 27.02.2018, 21:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na připojení basové pumpy, na vstupy označené +/- se připojí jen výstup z repro a to je vše ? Nebo se musí použít zesilovač ? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.02.2018 09:43
Dobrý den Vážený zákazníku, basová pumpa je sama o sobě v podstatě reproduktor a je tedy třeba ji vybudit. Pro vybuzení tak bude potřebný zesilovač.
1|Martin , 18.11.2015, 10:17
dobrý den jaký je rozdíl v tomto modelu a v modelu s nižší impedancí ohmů? přesněji co má počet ohmů za následek?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.11.2015 11:31
Dobrý den Vážený zákazníku, zjednodušeně řečeno čím více Ohmů, tím víc potřebujete výkonu pro tento subwoofer. 8Ohm impedance se dělá z toho důvodu, aby při použití dvou subwooferu, zůstala běžná impedance 4 Ohm.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Ověřený uživatel
29. 9. 2016

Funguje jak , ma, potrebuje adekvatni zesilovac a pripojeni. Pro aplikaci zejmena pro zavodni simulatory, perfektni. I pro filmy je super, to uz chce ale mit dva a zapojit je jako stereo reproduktory na stranu sedacky kazdy kanal.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.