Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu Gladen RS 12 VB

400 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Gladen RS 12 VB
Zapojeno v demopanelu
Tip
  • Vented Enclosures
  • High-strength MDF
  • Airflow optimized port
  • Black carpet finish
Katalogové číslo:RS 12 VB
ZnačkaGladen
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 600 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 670 x 400 x 180/340 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu15,5 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 48 litrů
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

4|Marián, 09.12.2015, 22:27
Zdravím. Dá sa od Vás objednať aj tovar zo zahraničia?? Konkrétne 18\" Ascendant Audio SMD. A chcem sa spýtať aký zosilňovač použiť na tento 2 cievkový sub. A Ako 2 cievkoví sub zapojiť?? Stačí na to monoblok?? Či aké sa na to používajú zosíky?? Ďakujem :-)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.12.2015 09:16
Dobrý den Vážený zákazníku, objednat lze to, co máme v Eshopu.
3|Martin, 13.08.2015, 18:42
Dobrý den,jaký byste k tomuto subwooferu doporučili zesilovač, tak aby se dal jeho potenciál využít naplno?Stačí na něj GLADEN M-LINE 125.2 nebo spíše MOSCONI GLADEN ONE 240.2?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.08.2015 12:28
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnější bude rozhodně zesilovač MOSCONI GLADEN ONE 240.2.
2|Damian, 06.05.2015, 20:40
Dobrý den, mám dotaz myslíte že tento subwoofer utáhne zesilovač JBL GTO3501 ? Popřípadě jaká by byla nejlepší volba subwooferu pro tento zesilovač. Díky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.05.2015 08:27
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoli, zesilovač disponuje výkonem pouze 225Watt RMS na 4Ohm. Lze zvolit variantu pouze s 10ti palcovým subwooferem, tedy GLADEN RS 10 VB, ale i zde nebude výkon na 100%.
1|Jirka, 02.12.2013, 21:09
Dobry den prosím vás chtěl jsem se zeptat na váš názor na RS 12 VB a GLADEN SQX 08 VB, který zahraje lépe?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.12.2013 22:38
Dobrý den Vážený zákazníku, ono nejde srovnávat 12" subwoofer s 8" subwooferem, oba jsou dobré, ale hrají jinak. Doporučuji přijít poslechnout k nám na prodejnu, aby jste si udělal představu jak rozdílný zvuk je. :o) Co se basů týče tak to člověk to názor na zvuk.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás