Můj účet

Zesilovač Zapco ST-6X DSP III

6kanálový zesilovač s DSP procesorem, 6 x 100 / 3 x 250 W RMS (4 Ω), 6 x 130 W RMS (2 Ω), třída AB
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Zapco ST-6X DSP III
-50 %
TipAkce

Zesilovač Zapco ST-6X DSP III

Řada zesilovačů Studio-X od společnosti Zapco byla navržena speciálně pro dnešní automobilový audio trh. Kompaktní šasi Studio-X umožňuje snadnou montáž do jakéhokoli auta a díky modernímu hranatému designu bude váš zvukový systém stejně skvěle vypadat jako znít. A když už jsme u zvuku... Jedná se o zesilovač Zapco, u kterých je kvalita zvuku vždy na prvním místě. Mezi hlavní přednosti však patří i odolnost a spolehlivost. Není vůbec neobvyklé vidět, jak se zesilovače Zapco přesouvají z auta do auta a z generace na generaci. Zesilovače Zapco vyrobené v 90. letech jsou stále obchodovány a nakupovány na internetu fanoušky kvality zvuku po celém světě. U zesilovačů řady Studio-X to nebude jiné, protože jsou navrženy tak, aby vydržely po desetiletí. 

Zesilovače Zapco Studio-X třídy AB

V roce 2022 Zapco přichází s šesti inovovanými zesilovači třídy AB ve své již třetí generaci. Zcela nové je šasi zesilovače, kdy černou barvu nahradil kartáčovaný hliník a bylo provedeno i několik úprav na vnitřních součástech, aby se kvalitu zvuku posunula o další stupeň výš. Novinkou jsou i vnitřní ventilátory s regulací teploty, které zajistí, že váš zesilovač bude hrát celý den bez problémů s přehříváním. Všechny zesilovače používají bipolární výstupní zařízení pro co nejhladší zvuk. Společnými vlastnostmi zesilovačů ST-X jsou variabilní elektronické výhybky HP/LP/Full Range, variabilní zesílení basů, variabilní zesílení podle kanálového páru, vstup úrovně reproduktorů, vysoce odolné svorkovnice s kladným uzamčením a výstupy předzesilovače pro řetězení k dalšímu zesilovači ve vašem systému, aniž byste museli přidávat další RCA kabely. A nejdůležitější vlastností sdílenou všemi zesilovači ST-X je legendární kvalita zvuku Zapco, vyvinutá s více než 40 lety zkušeností. Součástí zesilovače ST-6X DSP III je integrovaný DSP procesor s vylepšeným vysokorychlostním (96 kHz) digitálním zpracováním signálu pro 8 kanálů, aby bylo možné připojit a nastavit na DSP procesoru až dva další zesilovače. Zapco ST-6X DSP III disponuje analogovými vstupy s kontrolními světly pro co nejpřesnější nastavení vstupního signálu a optickým digitálním vstupem SPDIF. Konektivitu umožňuje i komunikační port, do kterého můžete připojit bluetooth modul Zapco HD-BT pro streamování hudby v hi-definition formátu.

Hlavní funkce zesilovače Zapco ST-6X DSP III

 • 6kanálový zesilovač třídy AB s 8kanálovým DSP procesorem.
 • Výkon 6 x 100 / 3 x 250 W RMS (4 Ω), 6 x 130 W RMS (2 Ω).
 • Šasi z kartáčovaného hliníku s ventilátorem řízeným dle teploty.
 • Stabilní do 2 Ω, v můstku do 4 Ω.
 • RCA a vysokoúrovňové vstupy. 
 • Optický digitální vstup.
 • Automatické spínání díky funkci Auto Turn On.
 • Stabilní RCA konektory Tiffany.
 • 15pásmový parametrický ekvalizér, HPF, LPF, fáze, časové korekce, atd.
 • Dutinkové vstupní terminály.
 • Volitelný bluetooth modul pro Hi-Res streamování hudby.

O zesilovačích Zapco

Zapco je nejstarší high-endovou značkou car audio na světě, která se specializuje na špičkové zesilovače a DSP procesory do auta. Společnost byla založena v USA již v roce 1974 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. A to jak od prestižních organizací, které hodnotí kvalitu produktů a inovací, tak i na celosvětových soutěžích zaměřených zejména na sound quality. Zesilovače Zapco představují audiofilní kvalitu bez kompromisů, definují standard kvality a stanovují kritéria, podle kterých jsou posuzované ostatní produkty v tomto odvětví. Ve společnosti Zapco již přes 45 let neustále hledají inovativní způsoby, jak přinést lepší zvuk do automobilového prostředí, a tato neúnavná snaha o absolutní kvalitu zvuku přináší stále nové technologie a high-end produkty. Ptáte se proč? Protože nic jiného nemůže chytit za duši a vehnat slzy do očí tak jako hudba. Díky hudbě můžete tančit pro radost....., ze všech druhů umění má právě hudba nejsilnější a okamžitý účinek na vaše tělo a mysl. Reprodukce hudby v celé její kráse a její jemnosti si nezaslouží nic menšího, než největší úsilí všech zaměstnanců společnosti Zapco. A také proto, že na hudbě záleží!

Katalogové čísloST-6X DSP III
ZnačkaZapco
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
6
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 100 / 3 x 250 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 130 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
15 - 30000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,2 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. > 90 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,25 - 5 V
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Rozměry zesilovače160 x 57 x 450 mm

Komentáře k produktu

2|Radek , 28.05.2024, 11:20
Dobrý denchtěl bych Vás poprosit jaká značka reproduktorů (komponentní 165mm) by byly z Vaší nabídky nejvhodnější pro tento zesilovač. Představa zapojení reproduktorů - přední reproduktory budou zapojeny do aktivní vyhýbky a zadní reproduktory přes pasivní vyhýbku dodanou k reproduktorům. Cena za všechna repro max 15tisDěkuji s pozdravemRV
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 29.05.2024 08:13
Dobrý den, skvěle se nám osvědčila kombinace s reproduktory ESB 3.6K2, které v dané ceně mohu jedině doporučit. Stejné reproduktory můžou jít i dozadu při zakoupení výhybky
1|Martin , 10.01.2023, 08:41
Dobrý den. Prosím o info, zda lze ovládat některé nastavení například zesílení subwooferu nějakým ovladačem nebo formou telefonu přes BT, a jak je na tom tento zesik v porovnání se zesilovačem s DSP procesorem Audison AF C8.14 bit. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.01.2023 13:24

Dobrý den,

dálkové ovládání zesilovač Zapco nemá, nicméně v případě zakoupení BT modulu je možné spoustu funkcí ovládat přes telefon, včetně nastavení DSP procesoru a samozřejmě i hlasitosti. Audison ovládání má, konkrétně Audison DRC AC.

Jinak porovnání s Audisonem je těžké, protože oba zesilovače mají odlišné zaměření i koncepci. Zapco je třídy AB, díky tomu disponuje (alespoň pro mé ucho) o něco líbivějším zvukem, ale také o moc větší rozměry. Má také výrazně vyšší výkon, takže záleží i na zvažovaných reproduktorech a jejich parametrech. Oproti tomu Audison je třídy D, má velmi malé rozměry, menší výkon, na druhou stranu mnohem propracovanější program DSP procesoru, což ale využije spíše zkušenější uživatel. U Zapca je naopak nastavení i díky méně funkcím možná snadnější. S žádným z těchto dvou zesilovačů však neuděláte chybu, rádi používáme oba dva a ten vhodnější vybíráme zejména podle zvolených reproduktorů a prostoru v autě. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.