Můj účet

Zesilovač Zapco ST-6X DSP

6kanálový zesilovač s DSP, 6 x 100 / 3 x 250 W RMS (4 Ω), 6 x 130 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
6kanálové
Zesilovač Zapco ST-6X DSP
Prodej skončil

Zesilovač Zapco ST-6X DSP

Řada zesilovačů Studio-X od společnosti Zapco byla navržena speciálně pro dnešní automobilový audio trh. Kompaktní šasi Studio-X umožňuje snadnou montáž do jakéhokoli auta a díky modernímu hranatému designu v černé barvě zesilovače vypadají skvělě v každé instalaci. Druhá generace šestikanálového zesilovače s DSP procesorem byla navržena tak, aby přinesla nenapodobitelnou kvalitu Zapco v kompaktním a elegantním šasi v černé barvě. Díky špičkovým vnitřním komponentům a inovativnímu designu patří zesilovačům Zapco ST-DSP poprávu světové prvenství v kvalitě zvuku dané cenové kategorie. Pro rok 2019 nabízí Zapco dva zesilovače s integrovaným DSP procesorem, na kterém nastavíte zvuk do posledního detailu. Samozřejmostí jsou filtry s horní a dolní propustí, nastavení fáze, časových korekcí a k dispozici je i 15kanálový parametricky ekvalizér na každém kanálu. Aby bylo ladění hračkou, v Zapco vyvynuli vysoce funkční a snadno použitelný program pro PC. Se zesilovači ST-4X DSP a ST-6X DSP získáte úchvatný zvuk třídy A/B v kompaktním šasi a s úžasnou schopností vyladění zvuku. 

Hlavní funkce zesilovače Zapco ST-6X DSP III

  • 6kanálový zesilovač třídy A/B
  • Integrovaný DSP procesor
  • Stabilní do 2 Ω, v můstku do 4 Ω
  • RCA a OEM vysokoúrovňové vstupy
  • Plynulé ovládání vstupního výkonu
  • Dutinkové vstupní terminály
  • Optický digitální vstup
  • Možnost streamování hudby přes Bluetooth

Důležité vlastnosti zesilovačů Zapco Studio-X

V sérii Studio-X najdete celkem čtrnáct zesilovačů, z toho hned deset třídy A/B a čtyři monobloky třídy D. Všechny tyto zesilovače používají stejné bipolární výstupní zařízení, operační zesilovače a špičkové kapacitory, které jsou součástí vyšších modelových řad Zapco. Mezi běžné vlastnosti zesilovačů Studio-X patří variabilní elektronické výhybky HP/ LP/ Full Range, variabilní zesílení basů, variabilní zesílení dle dvojice kanálů, vysokoúrovňový vstup pro reproduktory, výkonné svorkovnice a výstupy předzesilovače pro zapojení dalšího zesilovače, aniž byste museli přidávat další kabely RCA. Mezi přednosti patří i odolnost a spolehlivost. Není vůbec neobvyklé vidět, jak se zesilovače Zapco přesouvají z auta do auta a z generace na generaci. Zesilovače Zapco vyrobené v 90. letech jsou stále obchodovány a nakupovány na internetu fanoušky kvality zvuku po celém světě. U řady Studio-X to nebude jiné. A samozřejmě nejdůležitější funkcí sdílenou všemi zesilovači ST-X je legendární kvalita zvuku Zapco, vyvinutá s více než 40 lety zkušeností.

O zesilovačích Zapco

Zapco je nejstarší high-endovou značkou car audio na světě, která se specializuje na špičkové zesilovače a DSP procesory do auta. Společnost byla založena v USA již v roce 1974 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. A to jak od prestižních organizací, které hodnotí kvalitu produktů a inovací, tak i na celosvětových soutěžích zaměřených zejména na sound quality. Zesilovače Zapco představují audiofilní kvalitu bez kompromisů, definují standard kvality a stanovují kritéria, podle kterých jsou posuzované ostatní produkty v tomto odvětví. Ve společnosti Zapco již přes 45 let neustále hledají inovativní způsoby, jak přinést lepší zvuk do automobilového prostředí, a tato neúnavná snaha o absolutní kvalitu zvuku přináší stále nové technologie a high-end produkty. Ptáte se proč? Protože nic jiného nemůže chytit za duši a vehnat slzy do očí tak jako hudba. Díky hudbě můžete tančit pro radost....., ze všech druhů umění má právě hudba nejsilnější a okamžitý účinek na vaše tělo a mysl. Reprodukce hudby v celé její kráse a její jemnosti si nezaslouží nic menšího, než největší úsilí všech zaměstnanců společnosti Zapco. A také proto, že na hudbě záleží!

Katalogové číslo:ST-6X DSP
ZnačkaZapco
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
6
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 100 / 3 x 250 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 130 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
15 - 30000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,2 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. > 90 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,25 - 5 V
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Rozměry zesilovače160 x 52 x 452 mm

Komentáře k produktu

2|Jiří , 14.03.2022, 04:22
Dobrý den, potřeboval bych poradit ze zapojením, mám tento zesilovač a chtěl bych za nej připojit další zesilovač a subwoofer. Stačí vzít signál z prvního (kvůli spínání druhého) nebo kam zapojit remote. Chtěl bych druhy zapojit na externí vypínač, mezi co bych to měl zapojit a na druhy zesilovač musí být další pojistka na +? Díky.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 15.03.2022 11:39
Dobrý den Vážený zákazníku, ve Vašem případě bych tedy Remote z druhého zesilovače zapojil přes vypínač na spínané + např. od rádia čímž docílíme možnosti subwoofer během jízdy, kdykoli vypnout . V případě, že připojujete druhý zesilovač do sestavy pak doporučujeme použít distribuční blok s pojistkou, díky kterému je možné napájet a zároveň jistit oba zesilovače.
1|Vašek , 19.11.2021, 14:55
Dobrý den, rád bych se zeptal na porovnání s audison AP F8.9 bit na zapojení reproduktorů komplet audison do BMW F31. Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.11.2021 16:51
Dobrý den Vážený zákazníku. Osobně bych se aktuálně přiklonil k zesilovači s DSP procesorem od značky Zapco. Výhodou nebude jen vyšší výkon, lepší kvalita hudby, ale hlavně, mnohem rozsáhlejší a detailnější aplikace pro nastavení zvuku. Jedinou nevýhodou Zapca, je jeho velikost. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.