Můj účet

Zesilovač s DSP procesorem Helix V Eight DSP MK2

8kanálový zesilovač s DSP procesorem, 8 x 75 / 8 x 120 W RMS (4 / 2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP procesorem Helix V Eight DSP MK2
Tip

Zesilovač s DSP procesorem Helix V Eight DSP MK2

Malý přídavek v názvu produktu je velkým rozdílem - V EIGHT DSP MK2 je logickým vývojem již více než působivého předchůdce. Stejný vzhled jako dříve, ale uvnitř Audiotec Fischer přinesl všechny své odborné znalosti a podstatně optimalizoval hardware. Výsledkem je 8kanálový zesilovač s deseti zpracovanými DSP kanály, který je v mnoha ohledech bezkonkurenční.

Extra rychlost - díky ACO

Rychlejší je lepší - zvláště výkonná 32bitová platforma ACO přebírá všechny kontrolní úkoly a zajišťuje rozhodující zvýšení rychlosti, zejména pro datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool, ale také pro bleskově rychlé přepínání mezi až deseti zvukovými sestavami. ACO však nabízí mnohem více - jsou implementovány fantastické zvukové efekty, jako jsou Augmented Bass Processing nebo RealCenter, a také kanálově oddělené vstupní EQ včetně analyzátoru vstupních signálů (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů z rádií OE.

Nové převodníky signálu pro optimalizovanou kvalitu zvuku

Místo kombinovaného kodeku používá nový V EIGHT DSP MK2 samostatné AD a DA převodníky nejnovější generace od Asahi Kasei s nativním rozlišením 32 bitů. Tím je zajištěno maximální rozlišení signálu v celé signálové dráze od vstupu po výstup - a tím je také zaručena optimální kvalita zvuku.

Virtual Channel Processing - tak dnes funguje směrování signálu

Přizpůsobení moderním zvukovým systémům OE prostřednictvím rostoucího počtu vstupů má významný dopad na složitost směrování signálu uvnitř zesilovače. Zejména pokud je několik vstupních signálů smícháno a znovu rozděleno na vícecestné systémy, konvenční koncepty směrování rychle dosáhnou svých limitů, a to jak z hlediska implementace, tak použitelnosti. Nový vícestupňový systém „Virtual Channel Processing“ společnosti Audiotec Fischer ve spojení s uznávaným uživatelsky příjemným softwarem DSP PC-Tool usnadňuje realizaci i velmi složitých konfigurací systému. Kromě toho umožňuje volně přiřadit naše vlastní zvukové funkce FX, například „RealCenter“ nebo „Rozšířené zpracování basů“.

Maximální konektivita

Stále více automobilů je vybaveno zvukovými systémy dodávanými z výroby. Většina z nich obsahuje vícekanálový zesilovač, který nelze nahradit jiným zesilovačem. Přizpůsobení takové konfiguraci vyžaduje nejen mnoho vstupních kanálů, ale také zvláště široký rozsah nastavení citlivosti vstupu. Proto V EIGHT DSP MK2 nabízí jak šest vstupů RCA / Cinch, tak osm vstupů vysoké úrovně s maximálním vstupním napětím od 4 V do 32 V. Kromě toho je V EIGHT DSP samozřejmě také vybaven obvodem ADEP.3 nejnovější generace.

Výkon v ušlechtilém designu

Navzdory své další rozšířené sadě funkcí a výstupnímu výkonu až 160 W RMS na kanál (@ 2 Ohmy) se V EIGHT DSP MK2 prezentuje v klasickém, čistém designu HELIX, který poskytuje ideální předpoklady pro rychlou a snadnou integraci. High-tech výkon jen stěží může být vznešenější a elegantnější!

Hlavní vlastnosti zesilovače Helix V Eight DSP MK2

 • Až 160 W RMS výstupní výkon na kanál do 2 Ω.
 • Koncept „Pure Class GD“ pro vynikající kvalitu zvuku v kombinaci s nejlepší možnou účinností.
 • Extrémně výkonný 64bitový audio DSP s pevným bodem.
 • ACO - Pokročilá 32bitová platforma CoProcessor pro systémové a DSP funkce.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • Zvukové efekty SFX - rozšířené zpracování basů, StageXpander, RealCenter & Co.
 • Vysoce výkonný 8kanálový vstup vysoké úrovně se vstupní citlivostí až 32 V RMS a obvodem ADEP.3.
 • Směrování vstupů a výstupů 1 až 1 (IOR) - stejný počet vstupů vysoké úrovně a výstupů zesilovače.
 • Virtuální zpracování kanálů (VCP) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce složité zvukové systémy.
 • Slot pro rozšiřující kartu HELIX (HEC) pro další vstupně / výstupní moduly, jako je Bluetooth® Audio Streaming, streamování zvuku s vysokým rozlišením přes USB atd.
 • Kompaktní konstrukce s nízkým odvodem tepla díky mimořádné účinnosti.

Technologie zesilovače čisté třídy GD

Proprietární koncept AudioD Fischers Pure Class GD posouvá účinnost konvenčních zesilovačů třídy D na další úroveň. Změnou interního napájecího napětí v závislosti na vstupních signálech zesilovače jsou ztráty při volnoběhu významně sníženy a celková účinnost je kdykoli blízko maximu. Rozptyl tepla je tedy téměř zanedbatelný, takže umožňuje nejmenší jímky tepla a nejkompaktnější tvarové faktory. Kromě toho zesilovač Pure Class GD překonává konvenční konstrukce třídy D, pokud jde o kvalitu zvuku, implementací plně diferenciální signální dráhy a vylepšenou konstrukcí výstupního filtru.

ACO - pokročilý 32bitový CoProcessor

HELIX V EIGHT DSP MK2 obsahuje mimořádně výkonný 32bitový CoProcessor nejnovější generace pro všechny monitorovací a komunikační úkoly, interně i externě. Na rozdíl od generace 8bitových předchůdců dosahuje tento MCU mnohem vyšší rychlosti s ohledem na přepínání nastavení a datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool. Další významnou výhodou je integrovaný nativní spouštěcí zavaděč CoProcessor. Umožňuje softwarové aktualizace všech součástí integrovaného DSP za účelem přizpůsobení obvodu ADEP.3 řízeného mikrokontroléry například budoucím požadavkům diagnostického systému výrobních rádií nebo pokud bude zařízení rozšířeno o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO 10 běžných paměťových nastavení místo běžných dvou.

Inteligentní vstup vysoké úrovně ADEP.3

Moderní autorádia instalovaná ve výrobě obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií je vybavena dalšími monitorovacími funkcemi, takže chybové zprávy a ztráta specifických funkcí (např. Funkce faderů) se často objevují, pokud bude zesilovač zapojen - ale ne s V EIGHT DSP MK2. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3. generace) se těmto problémům vyhýbá bez zbytečného načítání výstupů z reproduktorů rádia OE při vysokých objemech.

Možnost Start-Stop

Spínané napájení zdroje HELIX V EIGHT DSP MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí, i když napětí baterie klesne na 6 V během startování motoru.

Režim úspory energie

Režim úspory energie je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX V EIGHT DSP MK2, jakmile není po dobu delší než 60 sekund přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních automobilech s „CAN“ nebo jinou vnitřní strukturou sběrnice se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 minut. i po zamknutí a opuštění vozidla! Jakmile je aktivní „Režim úspory energie“, bude vzdálený výstup a připojené zesilovače vypnuty. Pokud je aplikován hudební signál, V8 EST DSP MK2 aktivuje dálkový výstup během jedné sekundy. Je možné změnit čas vypnutí 60 sekund. nebo zcela deaktivujte „Režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.

Katalogové čísloV EIGHT DSP MK2
ZnačkaHelix
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
8
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. GD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 75 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 120 W
Vstupy6 x RCA, 8 x Hi-level, 1 x optický SPDIF
Výstupy2 x RCA, 8 x reproduktorový
Integrovaný DSP procesorAno
Počet kanálů DSP procesoru10
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0.015 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 107 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 70
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 30 A
Rozměry zesilovače44 x 220 x 180 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.