Můj účet

Zesilovač s DSP procesorem Audison AF C8.14 bit

8kanálový zesilovač s DSP procesorem, 8 x 65 / 4 x 200 W RMS (4 Ω), 8 x 100 W RMS na 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP procesorem Audison AF C8.14 bit
Tip

Zesilovač s DSP procesorem Audison AF C8.14 bit

Audison AF C8.14 bit z nejnovější generace Forza zesilovačů z roku 2022 se může pochlubit osmi vysoce věrnými zesílenými kanály 65W x 8 @4Ω, 100W x 8 @2Ω s audiofilským zvukem díky nejnovější generaci technologie Audison D-Class. Vyšší spínací frekvence, strmější filtrování a komponenty s vyšší tolerancí poskytují zvuk nad rámec očekávání třídy D – v úžasně kompaktním balení! To je kombinováno s nativním DSP pracujícím na 24 bit/96 kHz, rozšiřujícím zvukové pásmo až na 40 kHz a získáváním kýžené certifikace High-Resolution. Zesilovač je možné i můstkovat, což umožní flexibilní a silný výkon. Podpora funkce Absolute Volume Audison B-CON zaručuje maximální bitovou hloubku a to i při bezdrátovém připojení.

Nový software pro ladění DSP

Zcela nový bit Drive PC software Audison dokáže analyzovat, směrovat a korigovat signál zcela novými způsoby – nyní můžete měřit, míchat a nakonec vyladit zvuk pomocí jednoho výkonného nástroje! Nové grafické uživatelské rozhraní zjednodušuje každé ovládání a funkci, integruje akustické měření a zajišťuje efektivní ladění a skvělý zvuk! Acoustic RTA je integrován do grafu ekvalizéru a je kompatibilní s vaším USB mikrofonem nebo zvukovou kartou. Funkce Final EQ umožňuje konečnou ekvalizaci bez poškození jemných vztahů mezi levou a pravou frekvencí. Šest zpracovaných výstupů předzesilovače je navíc k osmi zesíleným kanálům, což umožňuje sekci DSP společnosti Forza snadno spravovat větší systém.

Pokročilé schopnosti OEM integrace

Osm analogových vstupů Forza plus optický digitální vstup Toslink podporují úplnou konektivitu i s těmi nejsložitějšími OEM systémy. Pokud je potřeba více analogových vstupů, volitelná rozšiřující karta F4IN přidá další čtyři analogové vstupní kanály! Pokud je potřeba koaxiální SPDIF nebo druhý vstup Toslink SPDIF, lze použít volitelnou rozšiřující kartu F2O. Klasický proces de-EQ společnosti Audison je spojen s funkcemi de-Time a de-Phase, což umožňuje obnovení zvuku v téměř každém systému OEM. Analýza elektrického signálu zajišťuje správnou integraci a korekci pro každý vstupní a výstupní kanál. Vestavěná technologie univerzální simulace reproduktorů (USS) poskytuje maximální kompatibilitu s jakýmkoli OEM zdrojem bez ztlumení nebo nestability.

Bit AF C8.14 obsahuje sadu šesti vysoce kvalitních kabelů dodávaných s ochranným potištěným páskem umístěným před konektory Molex pro zvýšení odolnosti proti kroucení:

  • Pre-In s 8 stereo RCA propojením pro dodatečné zdroje s PRE-OUT výstupy
  • Speaker-In s 8 páry označených kabelů pro OEM zdroje s výstupy na vysoké úrovni
  • Speaker-Out s 8 označenými kabely pro připojení zesilovače k ​​reproduktorům
  • Dsp-Out se 6 označenými kabely pro připojení zesilovače k ​​jednomu nebo více doprovodným zesilovačům
  • Kabel Forza Control se 2 vodiči pro vzdálené zapnutí a vypnutí signálu, plus 2 vodiče pro funkce programovatelné v softwaru bitDrive.
Katalogové čísloAF C8.14 BIT
ZnačkaAudison
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
8
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 65 / 4 x 200 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 100 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 42000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,05 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,6 - 6 V
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 85
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Rozměry zesilovače200 x 47 x 134 mm
Hmotnost1,49 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.