Můj účet

Zesilovač s DSP procesorem Helix P Six DSP Ultimate

6kanálový zesilovač s DSP procesorem, 6 x 75 / 4 x 230 W RMS (4 / 2 Ω)
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
6kanálové
Zesilovač s DSP procesorem Helix P Six DSP Ultimate
Prodej skončil

Zesilovač s DSP procesorem Helix P Six DSP Ultimate

6kanálový zesilovač Helix P Six DSP Ultimate poskytuje obrovský výkon a sofistikovanou technologii DSP v dokonalé harmonii. Až 285 wattů RMS na kanál do 2 ohmů a integrovaný 12kanálový signálový procesor s dvojnásobným výkonem zpracování zaručují nesrovnatelný zvukový zážitek ve vysoké kvalitě. Naše filozofie „ULTRA HD třídy D“ se zaměřuje na kombinaci vynikajících zvukových charakteristik technologie třídy AB s účinností digitálního zesilovače. Navíc integrace mnoha nových funkcí a vlastností, jako je platforma ACO, optický digitální výstup a mnoho dalšího, objasňuje jednu věc: P SIX DSP ULTIMATE je v lize sama o sobě.

Nejmodernější technologie a výkon TwinDSP pro dokonalý zážitek ze zvuku ve vysokém rozlišení

P Six DSP Ultimate je vybaven dvěma nejvýkonnějšími 64bitovými procesory audio signálu od Analog Devices. Neuvěřitelný výpočetní výkon 2,4 miliardy operací MAC za sekundu v kombinaci s vysokou vzorkovací frekvencí 96 kHz a výslednou šířkou pásma zvuku přes 40 kHz, stejně jako převodníky signálu BurrBrown A/D a D/A, zajišťují vynikající zvuk v Kvalita s vysokým rozlišením. Kromě toho byla do posledního detailu optimalizována kompletní cesta zvukového signálu, včetně nového výkonnějšího napájecího zdroje.

ACO – Advanced 32 Bit CoProcessor Platform

P Six DSP Ultimate je vybaven naší vlastní 32bitovou platformou ACO, která nejen ultrarychle přebírá všechny kontrolní úkoly, ale také zvládá spoustu zvukových funkcí: Nyní fantastické zvukové efekty, jako je Augmented Bass Processing nebo Real Střed jsou implementovány stejně jako kanálově oddělený Input EQ včetně Input Signal Analyzer (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů OE rádií, které již z výroby obsahují zvukové nastavení.

Optimální konektivita a flexibilita

Díky široké škále vstupů a výstupů (6x vysoká úroveň, 6x RCA, 1x optický SPDIF, 1x koaxiální SPDIF, 1x HEC slot, 4x linkový výstup a 1x optický výstup) nabízí P Six DSP Ultimate vše pro snadné přizpůsobení. do stávajících továrních rádií nebo vícekanálových OE zvukových systémů. Navíc rozšířený rozsah napětí až do 32 V RMS umožňuje kombinaci s téměř jakýmkoli představitelným zdrojem analogového signálu, dokonce i s vysoce výkonnými zesilovači OE. Kromě toho integrace optického digitálního výstupu umožňuje zcela digitální signálový řetězec s downstream zesilovači, například P ONE MK2 nebo P TWO MK2. V neposlední řadě je nyní zahrnut VCP (Virtual Channel Processing) pro flexibilní a snadnou konfiguraci i vysoce komplexních zvukových systémů.

DSP PC-Tool 5 feat. TuneEQ – Výkonné funkce pro dokonalý zvukový zážitek

P Six DSP Ultimate lze samozřejmě snadno konfigurovat pomocí našeho nového, profesionálního a výjimečně intuitivního DSP PC-Tool 5. Známé, četné možnosti nastavení s rozsáhlými funkcemi zpracování zvuku nesplní žádná přání a zaručují extrémně přesné nastavení zvuku i v těch nejtěžších podmínkách. A díky naší nové, snadno použitelné funkci TuneEQ pro automatickou korekci frekvenční odezvy také ušetříte spoustu času při optimalizaci zvuku.

Hlavní vlastnosti zesilovače P Six DSP Ultimate

 • Výstupní výkon až 285 W RMS na kanál do 2 Ω.
 • Koncept Ultra HD třídy D – kombinuje špičkovou kvalitu zvuku technologie třídy AB s výhodami zesilovačů třídy D.
 • TwinDSP Power – dva extrémně výkonné audio DSP s „pevným bodem“ s rozlišením 64Bit a 2,4 miliardami operací MAC za sekundu.
 • A/D a D/A převodníky signálu od BurrBrown.
 • VCP (Virtual Channel Processing) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
 • ACO – Advanced CoProcessor pro rozšířenou sadu funkcí.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • Proprietární funkce TuneEQ pro automatické nastavení výstupních ekvalizérů.
 • SFX (DSP Sound Effects) – rozšířené zpracování basů, RealCenter & Co.
 • Vysoce výkonný 6kanálový vysokoúrovňový vstup se vstupní citlivostí až 32 V RMS a obvodem ADEP.3.
 • Optický (max. 96 kHz) a koaxiální (max. 192 kHz) digitální vstup ve formátu SPDIF.
 • Čtyři RCA / Cinch výstupy s max. Výstupní napětí 3V.
 • Optický digitální výstup ve formátu SPDIF (96 kHz).
 • Kompaktní, perspektivní Smart Control Port (SCP) pro připojení dálkových ovladačů a příslušenství.
 • Slot HEC pro rozšíření systému, jako je Bluetooth® HD Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming přes USB atd.
 • Automatický dálkový spínač.
 • Možnost Start-Stop až do 6V napájecího napětí.
 • Velmi kompaktní design s nízkým odvodem tepla díky mimořádné účinnosti.

Technologie zesilovače Ultra HD třídy D

Ve srovnání s konvenčními zesilovači třídy D dosahuje tato koncepce rozšířené frekvenční odezvy na více než 40 kHz v kombinaci se sníženým zkreslením díky pokročilé konstrukci integrované zpětné vazby. Ultra HD třídy D dosahuje vynikající kvality zvuku „jako třída AB“ v kombinaci s účinností zesilovače třídy D.

ACO - pokročilý 32bitový CoProcessor

HELIX V EIGHT DSP MK2 obsahuje mimořádně výkonný 32bitový CoProcessor nejnovější generace pro všechny monitorovací a komunikační úkoly, interně i externě. Na rozdíl od generace 8bitových předchůdců dosahuje tento MCU mnohem vyšší rychlosti s ohledem na přepínání nastavení a datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool. Další významnou výhodou je integrovaný nativní spouštěcí zavaděč CoProcessor. Umožňuje softwarové aktualizace všech součástí integrovaného DSP za účelem přizpůsobení obvodu ADEP.3 řízeného mikrokontroléry například budoucím požadavkům diagnostického systému výrobních rádií nebo pokud bude zařízení rozšířeno o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO 10 běžných paměťových nastavení místo běžných dvou.

Inteligentní vstup vysoké úrovně ADEP.3

Moderní autorádia instalovaná ve výrobě obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií je vybavena dalšími monitorovacími funkcemi, takže chybové zprávy a ztráta specifických funkcí (např. Funkce faderů) se často objevují, pokud bude zesilovač zapojen - ale ne s V EIGHT DSP MK2. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3. generace) se těmto problémům vyhýbá bez zbytečného načítání výstupů z reproduktorů rádia OE při vysokých objemech.

Možnost Start-Stop

Spínané napájení zdroje HELIX V EIGHT DSP MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí, i když napětí baterie klesne na 6 V během startování motoru.

Režim úspory energie

Režim úspory energie je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX V EIGHT DSP MK2, jakmile není po dobu delší než 60 sekund přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních automobilech s „CAN“ nebo jinou vnitřní strukturou sběrnice se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 minut. i po zamknutí a opuštění vozidla! Jakmile je aktivní „Režim úspory energie“, bude vzdálený výstup a připojené zesilovače vypnuty. Pokud je aplikován hudební signál, V8 EST DSP MK2 aktivuje dálkový výstup během jedné sekundy. Je možné změnit čas vypnutí 60 sekund. nebo zcela deaktivujte „Režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.

Katalogové číslo:P SIX DSP ULTIMATE
ZnačkaHelix
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
6
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. Ultra HD Class D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 120 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. Kanál C-F: 4 x 230 W
Vstupy6 x RCA, 6 x Hi-level, 1 x optický SPDIF, 1 x koax SPDIF
Výstupy4 x RCA, 1 x optický, 6 x reproduktorový
Integrovaný DSP procesorAno
Počet kanálů DSP procesoru12
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 44000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,004 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 108 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 3 x 20 A
Rozměry zesilovače50 x 260 x 190 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.