Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Alpine SXE-1750S

Ø 165 mm, 45/280 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 46 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Alpine SXE-1750S
Lepší produkt je na dosah
Gladen Alpha 165 G2 za 2 490 Kč
Katalogové číslo:SXE-1750S
ZnačkaAlpine
Odkazy:CZ oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 280 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 46 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Dlouhovláknová přírodní celulóza
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Mylar-Titan
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníNeodymový magnet, feritový magnet, závěs z vysokopolymerní pěny

Komentáře k produktu

21|Lukáš , 03.07.2019, 09:49
Dobrý denProsím vás kde je značení plusů a mínusu. Po případě jaký kabel je plus a jaký mínus. Mockrát děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.07.2019 10:09
Dobrý den Vážený zákazníku, Vše bude popsáno v přiloženém manuálu. Ale většinou bývá čený kabel a úzký kontakt na reproduktoru mínus.
20|josef rejman , 06.03.2019, 06:55
dobrý den. mam vw t4 multivan. je tam problém s hloubkou. ktere repro by jse doporucil kdyz tyto konkretne nemaji takovy zvuk. klidne neco priplatim. pomjze mi vytlumeni kdyz kdyz je vse v tapetu ne i tam magnet nekouka do dveri. moc děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.03.2019 16:18
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory GLADEN M 165 SLIM, velmi dobrá volba.
19|Pavel , 14.04.2018, 23:47
Po ca 3 letech po instalaci v autě taktéž jako pisateli viz níže upadl u zadních dveří magnet z repraku. Za darmo drahý...:o( Doporučuji nekupovat/neprodávat nebo radikálně zlevnit :o)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.04.2018 11:55
Dobrý den Vážený zákazníku, předáme informaci dodavateli, třeba s tím něco provede. Předpokládám, že nebylo zakoupeno na naše doporučení, osobně bych zrovna tyto reproduktory spíše nevolil.
18|David , 21.07.2017, 16:15
Po dvou lete ch používání v supu upadl u řidiče magnet z repraku...bida
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.07.2017 16:57
Dobrý den Vážený zákazníku, SXE-1750S nepatří zrovna k tomu nej, v dané cenové relaci. Podobný problém ale samozřejmě může nastat také u jiné značky.
17|luko_typek , 12.06.2017, 19:30
Zdravim chcel by som si vymeniť Repro v aute škoda superb I ktoré budú lepšie hrať na rádiu bez zosilovaca HERTZ DSK 165.3 ,JBL CS760C , Alpine SXE-1750S prípadne po poraďte lepšie v tejto cene diky moc
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 19.06.2017 11:04
Dobrý den, osobně bych vybral Hertz, nicméně doporučil bych lehce doplatit na Gladen Alpha 165, které jsou zvukově mnohem lepší.
16|luko_typek , 08.06.2017, 17:47
Zdravim chcel by som si vymeniť Repro v aute škoda superb I ktoré budú lepšie hrať na rádiu bez zosilovaca HERTZ DSK 165.3 ,JBL CS760C , Alpine SXE-1750S prípadne po poraďte lepšie v tejto cene diky moc
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.06.2017 15:54
Dobrý den Vážený zakázníku, nejlepší volbou, v této cenové relaci a s ohledem na zapojení, na samotné autorádio, jsou reproduktory GLADEN ALPHA 165.
15|Charlie , 07.04.2017, 08:54
Dobry den, lze tyto reproduktory instalovat do skody octavia I? Dekuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 07.04.2017 13:27
Dobrý den, ano lze. Potřebovat budete následující redukci
14|Michal Najdr , 28.01.2017, 08:39
Dobrý den, je možné tyto reproduktory vyměnit za originální reproduktory, bez jakékoliv úpravy? Nechci zatím kupovat ani MDF podložku, jen čiště demontovat staré a nahradit těmito novými, půjde to? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.01.2017 15:07
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud neznám model vozu, do kterého se bude instalovat, neumím poradit, je mi líto.
13|Tomas , 22.09.2016, 11:15
Dobry den,jednoduchy dotaz: tyhle repra vs. Mac Audio APM Fire 2.16? Pripadne MacA Perf. X 2.16? Cena do 2000Kc. Jde mi hlavne o cistotu/kvalitu zvuku i pri tichem poslechu (absolutni vykon nerozhoduje, spis citlivost). Pripadne jina alternativa? Napajen jen z autoradia + subwoofer.Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.09.2016 16:01
Dobrý den Vážený zákazníku, moje doporučení by směřovalo na repro GLADEN APLHA 165, které je nyní za akční cenu a po zvukové stránce bude nejlepší volbou.
12|Lada , 08.07.2015, 18:48
Dobry den. Chtel jsem se zeptat. Mam radio alpine ve fiatu stilo. hraje to docela pekne ale chci jid znovu do hudby a rad bych nejakou radu.Nechci utratit hodne penez s tim ze to stejne nepohraje tak jak bych si pral. chci aby to melo jak vysky,basy tak stredy. krasnej cistej zvuk. dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.07.2015 08:53
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci doporučuji reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16. Dobré by také bylo dveře vytlumit.
11|MARTIN , 23.03.2015, 22:37
Dobry den,mam Octavii I 2004 a dal jsem radio Alpine CDE 185 BT a mam tam repro ALPINE SXE-1750S a zvuk neni moc basovej jake tam muzu dat spickove repro tak do 5000 kc s tim ze se to vejde do prednich dveri.dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.03.2015 09:25
Dobrý den Vážený zákazníku, zvuk nebude basový ani u reproduktorů za 5000,- , pokud dveře nevytlumíte. Octavia první generace má z hlediska akustiky snad nejhorší dveře. Doporučuji nahlédnout do sekce montáže autohifi , kde najdete jak postup, tak seznam potřebného materiálu. Reproduktory ALPINE SXE-1750S také nejsou zrovna ideální volbou. Pokud hledáte opravdu slušné repro do 5000,- doporučil bych GLADEN RS 165 V2 .
10|rami , 07.12.2014, 15:28
Zdravim,budou tyto repra pasovat na hondu civic 1993 1.5i 16v 66kw?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.12.2014 20:35
Dobrý den Vážený zákazníku, ano pasovat budou, použijte ale MDF redukce: http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-honda-civic-ej9.html
9|Pavol , 22.03.2014, 07:44
Dobry den. Prosim Vás budu pasovat tieto reproduktory aj do škoda Roomster? Dakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.03.2014 08:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano budou, jen použijte MDF podložky pro Škoda Roomster.
8|Petr , 13.03.2014, 21:26
Dobry den,chtel jsem se zeptat jake jsou nejlepsi reproduktory na SKoda felicia? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.03.2014 22:42
Dobrý den Vážený zákazníka, Škoda Felicia má 130 mm středobas. V nižší cenové relaci bych doporučil např. JBL CS-5C.
7|Marek , 08.07.2013, 21:51
Dobrý den koupil jsem si tito reproduktory ale nejdou mi namontovat do Kia Sportage 2007 musí tam být nějaké redukce nebo něco a nevím kde to jde koupit. Mohl bych vás tímto poprosit o radu. Děkuji s pozdravem. Marek
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.07.2013 23:32
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že dle tabulek má Váš vůz mít 100 mm středobas, nikoliv 165 mm. Problém bude nejspíše ve špatně zvoleném rozměru. :o(
6|jirka , 15.04.2013, 20:34
dobrý den chtěl jsem si koupit od alpine repro do mi octavky 1 ale jak tadi čtu tak nevim jestli si to mam koupit poraditl biste jaky repro zakoupit dekuju za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.04.2013 22:07
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte nějaké levné reproduktory tak bych se řadě SXE vyhnul velkým obloukem, osvědčená levná varianta je např. JBL CS-6C.
5|Anonym , 23.01.2013, 16:27
Dobrý den, myslíte že tyhle reproduktory budou hrát kvalitne s radiem ALPINE CDE-9880R Nebo by jste mi doporučil ještě nějaký kvalitnější děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.01.2013 17:25
Dobrý den Vážený zákazníku, řada SXE na svoji cenu hraje podprůměrně.
4|Honza , 23.11.2011, 19:22
Dobrý den, jak se tyto reproduktory zapojují když k nim není výhybka?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.11.2011 21:19
Dobrý den Vážený zákazníku, výhybka je na kabelu čili se zapojují jednoduše, součástí balení je schéma jak zapojit.
3|Michal , 15.11.2011, 10:00
Zdravim.. Koupil jsem si do sve Oct1 tyhle repro plus mdf podlozky a vytlumil si dvere vibraflexem.. Radio mam kenwood KDC-4751SD a stejne ty basy proste neduni.. A pri jizde jsou sotva slyset. Kdyz jedu v O2 rs nebo ve sluzebnim multivanu tak je to desne velkej rozdil. Existujou vubec nejake repraky s kteryma je mozne dosahnout stejnych vysledku jako u vyse zminenych aut ? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.11.2011 11:23
Dobrý den Vážený zákazníku, poslal jsem Vám email, kde jsem Vám problém popsal. Problém je hlavně v nekvalitním tlumení značky Vibraflex a také v levných a ne moc dobrých reproduktorech Alpine SXE.
2|Anonym , 21.09.2009, 09:58
Zlepšění zvuku očekávám určitě, jelikož se jedná o fabii bez jakýchkoliv repro a radia :-) Ale dám na Vaši radu a nejspíše zakoupím reproduktory od JBL, čekám až mi známá potvrdí cenu, potom to ihned objednám spolu s rádiem Pioneer, zadnímy 10cm repro od FLI a 10 aktivním subwooferem od FLI. Mockrát Vám děkuji za Vaše rady, je to pro mě radost zde nakupovat.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.09.2009 11:15
Dobrý den, nemáte zač, pokud by Vás cokoliv napadlo tak se neváhejte zeptat, repro Fli je velmi dobré s také chybu neuděláte.
1|Jiří Žák , 21.09.2009, 08:49
Dobrý den, v komentářích jsem se dozvěděl že tyto repro do fabie místo původních dostanu v pohodě, ale co výškový reproduktor, dostanu ho do původního domečku? Budu potřebovat na středobas nějakou plastovou redukci? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.09.2009 10:29
Dobrý den, ano vejdou se do Fabie zcela bezproblémů, ale prosím nečekejte zlepšení zvuku jelikož originální repro hraje o něco lépe jak tyto lowendové alpine z řady SXE. Spíše bych doporučil jiné značky jako například JBL GT5-650C či Hertz DSK 165. Výškové repro se bezproblémů vejde do originálních otvorů a pokud zboží zakoupíte u nás tak Vám poskytneme plastové redukce pod repro zcela GRATIS.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.