Můj účet

Reproduktory Gladen Alpha 165 G2

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 75 W RMS, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 60,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen Alpha 165 G2
Lepší produkt je na dosah
Gladen M 165 G2 za 3 490 Kč

Reproduktory do auta Gladen Alpha 165 G2

Alpha představuje základní modelovou řadu reproduktorů Gladen, která sdílí hned několik technologií z vyšší řady M-Line. Vynikající technické provedení reproduktorů Gladen Alpha zaručuje výrazné zlepšení zvuku ve srovnání s fádním továrním reproduktorovým systémem. Druhá generace této řady navazuje na předchozí úspěch a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou, inovovaná membrána nebo twistovaná měděná kabeláž k výškovým reproduktorům. Nadstandardní citlivost, spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy, umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Ve své cenové kategorii reproduktory vynikají díky svému zvuku, k čemuž přispívá membrána středobasů ze skelných vláken i hedvábné výškové reproduktory komponentního i koaxiálního systému. Poctivé zpracování a jednoduchá instalace díky kompaktním frekvenčním výhybkám jen umocňuje zážitek z těchto reproduktorů.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen Alpha 165 G2

 • 2pásmové komponentní reproduktory řady Alpha.
 • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy.
 • Membrána modré barvy ze skelného vlákna.
 • Výškový reproduktor o průměru 25 mm s hedvábnou kalotou.
 • Frekvenční výhybka na kabelu s možností útlumu - 3 dB na výškovém reproduktoru.
 • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
 • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloALPHA 165 G2
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 110 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 60,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Hedvábí
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Montážní hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 22 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (na kabelu)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 2 možnosti
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen Alpha 165
Stáhnout

Komentáře k produktu

71|Matouš hamhalter , 11.04.2024, 18:48
Dobrý den mám tyto reproduktory s druhé ruky a potřebuju vědět jestli k nim potřebují ještě nějaký zesilovač nebo jestli to rádio utáhne mám nove dobré rádio a nevím přesny název ale je dobré díky za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 12.04.2024 12:24
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze zapojit na rádio. Zesilovač není nutný.
70|David Jiran , 21.03.2023, 09:53
Dobrý den,mám tyto repro cca 3 měsíce,zakoupené u Vás a jeden z repro v chladném pocasi na začátku,než se patrně zahřeje chrčí. Co navrhujete? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 22.03.2023 16:54
Dobrý den Vážený zákazníku. Nejspíše bude nutné poslat reproduktor na reklamaci. Zde naleznete postup, jak reklamovat zboží.
69|Luboš Kalina , 11.03.2023, 17:18
Dobrý den,budou tyto Reproduktory Gladen Alpha 165 G2 pasovat do Mondeo mk4? A ty výškové také?Díky za info
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 13.03.2023 10:53
Dobrý deň Vážený zákazník, uričite áno na montáž potrebujete podložky pod reproduktory, na výškové reproduktory odporúčam tavnú pištoľ, skrz uchytenia.
68|Lukáš Metelka , 03.03.2023, 16:10
Dobrý den, poradili by jste mi nějaké autoradio k těmto reproduktorům, díky kterému bych si pořádně vychutnal hlasitý a kvalitní poslech hudby. Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.03.2023 16:48
Dobrý den Vážený zákazníku, k těmto reproduktorům lze zvolit jakékoli autorádio z naší nabídky a to nejlépe od značky Kenwood či Pioneer. V příapdě, že budete chtít doporučit přesný typ neváhejte se na nás obrátit přes náš email dotazy@ahifi.cz, kam stačí uvést více Vašich požadavků na rádio a my Vám rádi s výběrem pomůžeme. 
67|Standa , 05.08.2022, 12:03
Dobrý den, chtěl bych koupit tyhle repra ale rozhoduji se jestli vzít Alpha nebo M 165. Rádio bude nějaké s androidem pro Opel astra h 2 din což bude cca 4x45 - 4x50w. Zesilovač neplánuji max vytlumím dveře. Poznám nějaký rozdíl když připlatím ze lepší M 165. Děkuji za odpověd
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.08.2022 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, rozdíl je opravdu znatelný, volil bych rozhodně řadu M. Největší rozdíl bude v basové složce.
66|Roman , 05.07.2021, 22:29
Dobrý den, budou tyto repro hrat lepe nez puvodni reproduktory ve skoda Rapid 2014? Moc diky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 14.07.2021 09:41
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory budou hrát mnohonásobně lépe než originální reproduktory. Doporučuji nezapomenout na tlumení dveří.
65|Tomáš , 19.08.2020, 18:41
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tyto reproduktory Gladen Alpha 165. které mají impedanci 3 ohmy, je možné je napojit na radio které má 4 ohmy? nebo by jste mi mohli doporučit nějaké podobné kvality do cenové kategorie 3000? Děkuji za odpověď Tomáš
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.08.2020 09:48
Dobrý den Vážený zákazníku, ohledně impedance jsem již odepisoval na totožný dotaz v emailu :-) V cenové relaci do 3000,- jsou reproduktory velice dobrou volbou a rozhodně lze doporučit. Pokud by bylo v plánu osadit ještě lepší repro, pak bych doporučil Hertz CK 165.
64|Bohumil Klečka , 02.07.2020, 07:48
Dobrý den chtěl bych se zeptat montoval jsem tyto Reproduktory Gladen Alpha 165(36 do předních dveří na 1fabia combi tet jsem se rozhodl udělat ozvučení i v zadu jenže jsem nenašel od tohoto výrobce žádný taky bych se chtěl zeptat jaký by jste mi doporučil aby to dobře hrálo děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 02.07.2020 10:45
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel Gladen v tomto rozměru žádné reproduktory v nabídce nemá. Dobrou volbou budou Hertz DCX 460.3.
63|Radim , 22.01.2020, 14:58
Dobrý den, měl bych dotaz na tyto reproduktory. Měl jsem je předtím ve volvu s80 2007 a hrály velmi dobře. Teď jsem si je přemontoval do ford mondeo 2002 s radiem 6000cd eon. A hrají o hodně hůře než originály. Polaritu jsem zkoušel měnit hodněkrat a případá mi že ať to zapojím jakkoliv. Hraje to pořád stejně špatně. Myslíte si že může být problém s impedanci? Reproduktory jsou 3 ohm a radio 4-8ohmu a 4x23w vykon tuším. Pomohlo by rádio Kenwood KMM-BT305?? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.01.2020 15:14
Dobrý den Vážený zákazníku, impedance určitě problém není, naopak, ta je výhodou. Osobně bych doporučil v první řadě vytlumení dveří, které upraví mizernou akustiku a zvuk reproduktorů se pak výrazně zlepší. Nové autorádio je samozřejmě také velmi dobrou volbou, oproti originálu bude zvuk mnohem lepší a to díky vyššímu výkonu a lepším možnostem nastavení.
62|Pítrs , 14.11.2019, 16:49
Dobrý den. Chci se zeptat zda je potřeba něco více k montáži než samotné repro. Bmw E46 318i 2000Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.11.2019 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, potřebné budou podložky BMW.
61|Lukáš , 27.08.2019, 12:35
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jestli bude fungovat s origo rádiem Audi Concert II. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.08.2019 13:28
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano , reproduktory lze zapojit na samotné autorádio. 
60|pavel , 18.07.2019, 16:42
a jaky je mezi nimi rozdil mezi gladen alpha 165 a hertz ck 165?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.07.2019 10:07
Dobrý den Vážený zákazníku. Alpha je základní model. Zatím co CK 165 již vylepšený model - střední třída. Rozdíl ve kvalitě zvuku je značný. Osobně bych se vždy rozhodl pro CK 165.
59|pavel , 18.07.2019, 15:54
dobry den staci tyto repro za originaly nebo mam vzit drazsi ?? mam passata 3b3 r.v.2003 diky za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.07.2019 16:21
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci jsou reproduktory velmi dobrou volbou, mohu doporučit. Pokud by se volilo dražší repro, doporučil bych HERTZ CK 165.
58|Kryštof , 03.07.2019, 16:44
Dobrý den ,Je normální že mi reproduktory chráptí a nestíhají při vyšší hlasitosti zapojené jen na samotné rádioKenwood DPX-5100BT ?Dekuji za odpověď popřípadě jestli by jste mi doporučili lepší reproduktory které by zvládly větší výkon dekuji .
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 04.07.2019 08:44
Dobrý den Vážený zákazníku, hodně záleží na nastavení autorádia. Tyto reproduktory patří mezi nejlepší ve své cenové kategorii. Na 80% hlasitosti autorádia, by měli hrát krásně čistě. Pokud přece jen chcete zlepšení, doporučuji Hertz CK 165.
57|Jakub Schilling , 04.06.2019, 13:30
Dobrý den. Chtěl bych tyto reproduktory Gladem alpha165 použit do předních dveřích vozu Renault Trafic 2005. Prosím o radu zda budou ideální volbou v této cenove relaci a jestli nebude problém při montáži. Mám totiž originál změřený a jeho průměr je 155mm ale dočetl jsem se ze se daji nahradit bez úprav atd.. děkuji za radu
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.06.2019 16:14
Dobrý den Vážený zákazníku, pro osazení reproduktorů lze použít podložky, pak není problém. Totožná instalace ZDE.
56|Radim , 13.05.2019, 12:03
Dobrý den, jedná se o volvo s80 ll 2007. Měla by to být zakladní výbava kinetic, (performance audio) takže si myslím že tam je originál zesilovač jen 4x20w. Dveře již vytlumene mám. Nečekám od reproduktoru zázraky, ale hrajou podstatně hůř než ty originalní Bez basů a nekvalitně. Myslíte že by to mohlo být špatnou polarizací? to by přece nehrálo vůbec.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.05.2019 13:32
Dobrý den Vážený zákazníku, problém s polarizací není vyjímkou, opravdu to může být zdroj problému. Jak psal již pan Šudák, Gladen Alpha patří v této cenové relaci k velmi povedeným a je tedy spíše nepravděpoodbné, že by repro ve vytlumených dveřích a při správném zapojení hrálo výrazně hůře, než originální papírové. Doporučuji překontrolovat.
55|Radim , 10.05.2019, 14:13
Dobrý den, zakoupil jsem u vás tyto reproduktory a jsem docela zklamaný. Po veškeré te práci s tím mě překvapilo, že reproduktory hrají daleko hůř než originální papírové. Všichni si to tady vychvalovali, ale já mám opačnou zkušenost. Nevím čím to je napadá mě snad jen počkat jestli se reproduktory nerozehrajou lepe časem. Nevím :( pro mě zklamání.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.05.2019 17:33
Dobrý den, doporučuji kontrolu polarizace, pak vytlumit dveře a zkuste nám prozradit, jaké auto máte a jaký stupeň hudby jste měl? Reproduktory Gladen Alpha 165 jsou právem velmi populární, ale je třeba mít na mysli, že se jedná o repro vstupní třídy a nelze od nich čekat zázraky. Pokud jste náročný posluchač, pak je třeba se dívat prostě po lepších reproduktorech, které ale nestojí +- 2500,-.
54|Libor , 07.04.2019, 20:55
Dobrý den, rád bych tyto reproduktory do Passat B7, nevíte jestli se výškové repro vejdou do krytek? A nebude problém originální autorádio, které má výkon jen 4x45W? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 08.04.2019 08:22
Dobrý den, výškové reproduktory se vejdou do původního umístění. Jinak zapojení na tovární autorádio je u těchto reproduktorů možné, mají dobrou citlivost. Spíše bych však doporučil reproduktory Hertz DSK 165.3, které mají mírně lepší zvuk a ještě vyšší citlivost, takže jsou vhodnější volbou pro zapojení na tovární autorádio. 
53|Marián , 17.03.2019, 19:05
Dobrý deň. Mal by som otázku ohľadom použitia týchto reproduktorov do predných dverí Golf VI Variant. Ja som si do zadných dverí inštaloval reproduktory Audio sytsem M165 + tlmenie, bol to prebytok z iného auta tak som ho využil. Vedel som že sú dobré, ale s tlmením je to až tak dobré, že teraz je ozvučenie v predných dverách len ako keby som mal osadené 100 mm reproduktory s prehnanými výškami. Teraz potrebujem vyrovnať zvuk v aute s novým ozvučením predných dverí. Tento produkt som si vyhliadol s tým, že by sa mohlo jednať o dosť podobný produkt s podobným podaním zvuku (za malo peňazí hodne muziky). Je tomu tak? Alebo mám priplatiť za drahší produkt a to Gladen M 165 V2. Mám rád basy no subwoofer zatiaľ neplánujem, kedže do toho nechcem vela investovať.Ďakujem za odpoveď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 18.03.2019 10:48
Dobrý den, zmíněné reproduktory Audio System budou velmi podobné reproduktorům Gladen řady Alpha, takže jejich nákup doporučuji. Gladen M 165 V2 mají právě o něco výraznější podání basové složky a mírně lepší zvuk, takže stojí samozřejmě za zvážení. To již nechám na Vás, spokojen budete určitě s oběma.
52|Čestmír , 09.01.2019, 23:47
Dobrý den, plánuji koupit tyto komponentní reproduktory do předních dveří. Používám rádio JVC KD-BT11, s impedancí 4 ohmy a 50W na kanál. Ovšem jsem narazil na reproduktory Hertz DSK 165.3, které se chlubí větší citlivostí, skoro o 3 dB což znamená, že potřebují o polovinu menší výkon rádia pro stejnou úroveň hlasitosti jako repro od firmy Gladen. Takže by se reproduktory Hertz DSK 165.3 při napojení k rádiu využili lépe než tyto Gladen Alpha 165? Nebo tento náskok Hertzů v citlivosti doženou menší impedancí (3ohm)? Rozdíly mezi citlivostí a impedancí vůči ceně, která je u Hertzů skoro o třetinu menší, vrtají hlavou. Které, reproduktory se tedy hodí víc pro zmíněné rádio? děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.01.2019 10:35
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnější budou reproduktory Gladen Alpha, které díky nižší impedanci lépe využijí limitovaný výkon autorádia. Rozdíl v citlivosti je 2,26dB, což je sice hodně, ale Gladen to zase dohání právě impedancí. DSK 165.3 také není špatnou volbou a za aktuální cenu s nimi neuděláte chybu, osobně bych však volil Gladen.
51|Tomáš Slunečko , 08.12.2018, 16:51
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na názor. Jde o to, že si chci do své imprezy dát nové repro. Už mám měněné rádio, které má výkon 4x45W. Chtěl bych si tam dát tyhle repráky dopředu + nějaké bez výšek (ve dveřích je není kam dát, musel bych dělat novou díru, a to nechci), nebo koaxialní dozadu s celkovou cenou za vše do 4,000 kč. Zajímá mě, jestli tyto repro jsou správná volba, nebo jestli je k dispozici něco lepšího v mém cenovém rozsahu, a jaké reproduktory by jste mi doporučili dozadu.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.12.2018 09:30
Dobrý den, doporučil bych Vám naši cenově zvýhodněnou sadu Gladen, ve které jsou komponentní reproduktory z vyšší řady "M" a koaxiální reproduktory.
50|Petr , 19.09.2018, 12:28
Zdravim, chtel bych se zeptat jestli je nutne zapojovat i vyskove reproduktory na Octavii I .? mohu nechat original?a potrebuji jeste nejake specialni adaptery nebo me staci jen repro a podlozky?Dikyy , přeji pekny den.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.09.2018 13:05
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji vyměnit včetně výškových reproduktorů, kombinace nebude hrát tak, jak má. Pro zapojení lze použít adaptér repro konektoru Škoda. V případě Octavie I je však nejdůležitější vytlumení dveří, bez něj repro nikdy nebude hrát dobře.
49|Tomáš , 04.09.2018, 15:20
Dobrý den, mám Hondu Accord 8g s originálním autorádiem, chci se zeptat, jak je to s použitím těchto reproduktorů který mají 75W. Standartně má auto většinou výstup pouze pro 40W, bude to zvládat, neodpálí to rádio, pokud to budu chtít vyměnit pouze za originální a bude to bez zesilovače?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.09.2018 15:01
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory mají velmi slušnou citlivost a nižší impedanci, což je ideální, pro zapojení, na samotné autorádio. Autorádio je sice nevybudí na plný výkon, použít však lze. K poškození autorádia rozhodně nedojde.
48|Tomáš , 26.08.2018, 06:51
Dobrý den,potřeboval bych poradit,jestli mi tyto reproduktory budou pasovat do předních i zadních dveří Fiatu Croma 2.A jestli nebudou problémy s montáží výškových reproduktorů.Moc děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.08.2018 14:03
Dobrý den Vážený zákazníku, pro osazení budou potřebné MDF podložky Fiat. Osazení výškových reproduktorů bude třeba malinko doupravit, ale nebude to žádný velký problém, pouze je třeba poupravit uchycení. Pro lepší výsledek doporučuji dveře také vytlumit.
47|Milan J. , 18.07.2018, 18:00
Dobrý den, prosím Vás o doporučení nejideálnějšího 4ch zesilovače, pro dva páry těchto reproduktorů. Pokud možno v cenové hladině 3-4 tis. Předem děkuji (rádio prozatím dědeček DEH-8400)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.07.2018 14:00
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci bych doporučil zesilovač RENEGADE REN1100S MK3.
46|Honza Grňa , 12.07.2018, 08:53
Dobrý den, uvažuji o pořízení těchto repro do Renaultu Clio II s origo rádiem Update list. Bude možné použít stávající kabeláž? Jak s výhybkou? Nikde jsem zatím nenašel originální zapojení a tak netuším, je-li tam někde vůbec anebo jen kondenzátor na výškáči. Nemáte zkušenosti s tímto vozem? A jak je řešena výhybka na těchto repro? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.07.2018 11:38
Dobrý den, jaký je rok výroby Vašeho auta?
45|Michal Řezníček , 01.07.2018, 00:13
Dobrý den, jsou repro vhodné k montáži do Golfa 5 se základním originálním repro? Půjdou výškovky do krytek? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.07.2018 09:14
Dobrý den, ano jsou vhodné, máme je i v setu přímo do tohoto auta, viz reproduktory do VW Golf V č.2. Výškové reproduktory se vejdou do krytek, jen je třeba je přichytit, například tavnou pistolí.
44|pavel , 27.06.2018, 18:05
dobrý den,jaké repro a radio by ste mi doporučil na passata 3b3 r. v. 2003 , a na kolik by vyšla montaž komplet i se zadníma dveřma i s vytlumením dveří,a aby šlo radio ovládat i s volantu.díky za odpověd.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.06.2018 13:43
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych například SET reproduktorů, přímo pro Váš vůz, a to REPROSET126. Potřebný tlumící materiál by byl zhruba 2000,-, cena instalace předních a zadních reproduktorů a vytlumení všech dveří, je cca 3900,-. Pro ovládání neoriginálního autorádia multifunkcí na volantu je třeba adaptér VW + propojovací kabel, dle značky autorádia.
43|Michal Dlab , 04.06.2018, 18:55
Dobrý den, chtěl bych se vás opat. Mám vůz Škoda Superb r.v. 2003 a chci vyměnit stávající reproduktory, ovšem mám dilema mezi těmito Gladen Alpha 165, nebo MTX Audio TR65S, nemůžu pořád vybrat. Preferuji žánry zaměřený na Bass, tj. Hip Hop apod.. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.06.2018 15:54
Dobrý den Vážený zákazníku, nemohu jinak, než jednoznačně doporučit GLADEN ALPHA 165 :)
42|Zelda , 04.06.2018, 13:33
Dobrý den,rád bych se zeptal jestli jsou tyto repráky dobrou volbou k rádiu pioneer CDE-123R. a popřípadě jaká jiné by jste mi mohli doporučit v podobné cenové kategorii.Předem děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.06.2018 15:56
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci jsou reproduktory Gladen ALPHA 165 ideální volbou, doporučuji.
41|Štefan , 29.05.2018, 18:17
Dobrý deň. Chcel by som vymeniť predné reproduktory a na základe parametrov ma zaujali repro od Gladen-u. Chcel som sa spýtať, či je nejaký rozdiel vo zvukovom podaní medzi Gladen Alpha 130 a Gladen Alpha 165, alebo je rozdiel len vo výkone a rozmeroch. Reproduktory budú napájane priamo z rádia Pioneer MVH-280FD. Ďakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.05.2018 12:47
Dobrý den Vážený zákazníku, rozdíl mezi 130mm a 165mm repro je zásadní. Díky větší ploše je o poznání lepší basová složka a tím i celkové vyvážení zvuku reproduktorů. Pokud máte možnost, doporučuji rozhodně osadit 165mm variantu.
40|Honza , 02.05.2018, 16:53
Dobrý den, objednávám si tyto reproduktory a chci si určitě i zatlumit dveře. Mohli byste mi prosim doporučit co a kolik čeho? Jedná se Peugeot 206 rok 2002 a budu kupovat jen dva do předních dveří. Případně jestli by někdo i nevěděl o nějakém návodu, jak tam pak naplácat tu aktustiku. Nikdy jsem to nedělal a servisák mi řekl, že to neumí. takže podle něčeho to budu muset dát dohromady:) Děkuju za odpověď, Honza
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.05.2018 17:24
Dobrý den Vážený zákazníku, pro vytlumení dveří bych doporučil set tlumení na dvoje dveře + 2x ALUBUTYL 18 V2 navíc. Inspiraci a částečný návod pak lze najít v sekci MONTÁŽE, kde jsme již podobnou instalaci řešili.
39|Petr Kneissl , 17.02.2018, 12:07
Dobrý den,koupil sem si tyto repro do golf IV a ty malé repro(výškové)se mi nevejdou pod originální mřížku,dají se nějak rozebrat nebo sundat ta mřížka ? popřípadě nějakej typ,jak je tam dostat ? děkuju.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 18.02.2018 12:17
Dobrý den, ano, výškové reproduktory musíte vyjmout z toho domečku, ve kterém jsou. Poté je můžete bez problému instalovat do vozu. 
38|Libor , 05.02.2018, 22:04
Dobrý den, chci si koupit tyto reproduktory do Mazdy 6 gg 2003. Můžete mi k nim doporučit nějaké repro do zadních dveří? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.02.2018 17:28
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych stejnou řadu reproduktorů, ale v koaxiálním provedení, kde lze zakoupit jako GLADEN SET 2, se zajímavou slevou.
37|Michaela , 10.01.2018, 21:04
Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli tyto repraky hraji lépe jako repráky od hertz DV 120watt, 4ohmy, 93db/spl.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.01.2018 14:45
Dobrý den Vážřený zákazníku, bohužel modelovou řadu DV neznám, nemohu hodnotit.
36|Petr Krejcar , 31.12.2017, 15:47
Dobrý den, rád bych se zeptal na tip. Reproduktory Gladen Alpha jsem si objednal do své fabie 2, k tomu podložky a vytlumení dveří a po namontování jsem zjistil, že při zesílení poměrně dost chrastí reproduktory o tapec dveří. Neměl by někdo tip jak toto vibrování odstranit ?Děkuji za reakci.Petr Krejcar
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 00:32
Dobrý den Vážený zákazníku, je třeba ověřit zdali repro nenaráží na tapec a pokud ano, tapec poupravit tak, aby k tomu nedocházelo.
35|Jakub , 24.11.2017, 21:49
Dobrý den, plánuji si pořídit do svého Ford Focus mk1 tyto reproduktory, případně Gladen M 165 V2. Půjdou bez problémů použít? A co všechno ještě bude potřeba k zapojení?Bude mezi nimi velký rozdíl při zapojení na rádio Kenwood KMM-303BT? Zesilovač ani subwoofer neplánuji.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.11.2017 12:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory půjdou použít. Pro instalaci budou potřebné MDF podložky Ford. Řada M 165 V2 hraje znatelně lépe a to i při zapojení, na samotné autorádio, osobně bych tedy doporučil právě tyto.
34|Jarda , 22.11.2017, 22:35
Dobrý den, potřebuji nové repro do předních dveří VW Polo 6n2. Nikdy dříve jsem to neřešil a podle toho co jsem tu za večer nastudoval předpokládám, že v základu jsou podle vzhledu odděleny výšky od středobasu. Originál repro jsem vymontoval, už jen chrčí, potrhané membrány atd. Dejme tomu za 17 let :) Koukal jsem na koaxiální repro, že bych nahradil ty středobasy a nechal k tomu ty origo výšky. Po prozkoumání místních diskuzí jsem však začal spíše uvažovat nad tím, jestli by nebyla lepší komponentní sada, přece jen mám rád hudbu, dost jezdím, tak to asi nebude od věci. Zatím to budu mít zapojené pouze na rádio Škoda Symphony :), ale určitě plánuji nějakého Pioneera, tudíž si myslím, že např. tato sada Gladen Alpha 165 bude více než dostačující. Nejsem si však jist, zda půjdou výškové reproduktory zabudovat místo originálů? Po prohlédnutí je tam poměrně málo místa. Středobasy s vhodnými podložkami, které tu nabízíte, určitě půjdou. Případně jsem se chtěl ještě zeptat, jestli byste mi doporučili v této cenové relaci podobnou sadu, která by určitě pasovala. Nebo třeba sadu, která je adekvátní k nějakému trochu lepšímu rádiu (vůči té škodě) např. o výkonu 4 x 50Watt, abych tam zase zbytečně nemontoval něco co ani nevyužiji. Zesilovač zatím určitě neplánuji. Už nemám sílu dál zkoumat, tak prosím o radu. Předem moc díky.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 15:39
Dobrý den, výškové reproduktory tam určitě půjdou instalovat, po vyndání z domečku není reproduktor velký. Jen se musí přichytit například tavnou pistolí. Jinak v dané ceně nedoporučím žádnou alternativu, dá se říct, že jsou zvukově bezkonkurenční. Zahrají velmi dobře i na aftermarket rádiu bez externího zesilovače, tak i na originálním autorádiu.
33|Michal , 22.11.2017, 01:28
Dobry den, jaky zesilovač by jistému doporučil pro tyto reproduktory? Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 15:15
Dobrý den, zesilovač není vyloženě nutný, tyto reproduktory si dobře rozumí i se samotným autorádiem. Každopádně dooručím Gladen RC 90C2, který je momentálně v akci.
32|Petr , 27.09.2017, 15:00
Dobře děkuji. Ještě bych se chtěl zeptat jestli se po vytlumení dveří vrací zpět ten igelit co je mezi vnitřní a vnější stranou dveří a má asi zamezit zatékání pod bočními okny do reproduktoru.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.09.2017 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, tlumící materiál nahrazuje zmíněný ,,igelit,,, ten se tedy již nevrací.
31|Petr , 23.09.2017, 21:02
Dobrý den, lze nějak jednoduše sundat mřížku z výškového reproduktoru, aby se mi vešel na místo originálního?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.09.2017 16:35
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, mřížka je jen ,,vlepena,,. S opatrností lze snadno sundat.
30|Lukáš , 11.09.2017, 19:27
Dobrý den, před pár měsíci jsem u Vás tyto reproduktory zakoupil a jsou za tu cenu suprové. Ale mám dotaz zda se dá samostatně koupit výhybka pro tyto reproduktory? Na levé straně mi začal výškový reproduktor \"chrčet\" při nízkých tónech (zkoušel jsem s frekvenčním generátorem, při 50-70 Hz). Nechce se mi celé audio z vozu vymontovat a řešit to reklamací. Děkuji za případnou reakci :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.09.2017 12:50
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je problém ve frekvenční vyhýbce, lze použí GLADEN HG-CR-M.
29|Jakub , 06.08.2017, 18:42
Dobrý den,chci se zeptat jestli budou reproduktory hrát dobře i pokud je napojím na originál radio z Peugeot Partner Tepee?
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 11.08.2017 17:29
Dobrý den, tyto reproduktory nejčastěji zapojujeme na originál autorádia, hrají velmi dobře.
28|Martin08 , 26.07.2017, 21:17
Dobrý den hledam repra v cenové relaci do 3500kč se zaměřením na výšky a středy,o basy mi vůbec nejde jelikož mám opravdu silný subwoofer, mám rád opravdu velké volume a potřebuji něco co ho umí zahrát a zároveň to bude v dobré kvalitě,@autoradio mám pioneer deh4000ub ale mohu take zapojit na zesilovac pokud to bude efektivnejsi mam zde navic 4kanalovy zesilovac ktery neni pro woofery ma spoustu ovladani spise pro horni pasma,nebo jestly bude stacit to radio,mam tedy hledat repra z vysi citlivosti db? Nebo pokud mozno co by jste mi doporucil,bylo by to do vozu passat b5 dekuji za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.07.2017 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory GLADEN M165 V2 a ideálně zapojení na zesilovač, což bude rozhodně lepší volbou.
27|Vašej , 21.05.2017, 13:03
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li jdou bez problémů použít Reproduktory Gladen Alpha 165 do VW Passat B6 Variant? Obsahuje sada i dva výškové reproduktory do horní části dveří? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.05.2017 17:05
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít a sada obsahuje 2x středobasové repro, 2x výškové repro a 2x frekvenční vyhýbku. Podobná instalace k nahlédnutí v sekci montáže.
26|Josef , 14.05.2017, 23:38
Zdravím.Chtěl jsem se zeptat ohledně komponentních reproduktorů Gladen ALPHA 165,které jsem u Vás zakoupil.Mám Citroen Xsara break 2.0hdi.Mohu zapojit výškové reproduktory s výhybkou přímo na originalní kabeláž v palubní desce?Díky moc za info.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.05.2017 17:11
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, neměl by to být problém. Originální výškové repro bude pravděpodobně opatřeno pouze kondezátorem, čili přívodní signál bude plné pásmo. Napojit tedy přímo a s vyhýbkou.
25|Honza , 14.05.2017, 19:26
Dobrý den, chtěl bych tyto reproduktory dát do předních dveří u O1 po fl tudíž bych se chtěl se zeptat co všechno bude potřeba dokoupit pro montáž? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.05.2017 17:09
Dobrý den Vážený zákazníku, vše potřebné najdete v sekci PORADNA.
24|Luke , 02.05.2017, 21:58
Dobrý den, chtěl bych tyhle repráky namontovat do Opla Astry G, tímto bych se chtěl zeptat co všechno bude potřeba dokoupit pro montáž?? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.05.2017 17:05
Dobrý den Vážený zákazníku, pro montáž budou potřebné MDF podložky, zakoupit lze v setu - REPROSET206, přímo s redukcemi. 
23|Olda , 30.04.2017, 13:25
Dobry den, co by jste mi doporucili v cenove relaci do 2500kc do dacie logan. Mensi nez 165 nechci. Diky
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 01.05.2017 23:15
Dobrý den, v ceně do 2500 Kč bych doporučil zmíněné Gladen Alpha 165. Obávám se ale, že v Dacii Logan půjdou nainstalovat pouze reproduktory o rozměru 130 mm. 
22|Lukáš Pavlíček , 27.03.2017, 01:36
Dobrý den chtěl bych se zeptat mohu použít to reproduktory GLADEN ALPHA 165 do vozidla Peugeot 306 cabrio když mám v auté i jiné reproduktory děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 28.03.2017 11:38
Dobrý den, použít půjdou, nicméně pokud se nepletu tak ve Vašem voze není originální prostor pro výškové reproduktory. Bude potřeba je umístit například na palubní desku, nebo zakoupit reproduktory koaxiální, které budou ve dveřích.
21|Martin , 23.02.2017, 21:44
Dobry den,chcel by som osadit tieto repro do Opel Vectra C nakolko su tam len origo repraky. Je potrebne prikupit MDF podlozku? Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.03.2017 12:23
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento model vozu se mi nepodařilo dohledat přímo určené podložky.  Pro instalaci tak bude pravděpodobně nutné použít univerzální, dle rozměrů původního plastového držáku. Bylo by dobré oměřit stávající repro ve dveřích, včetně držáku. Případně mi zašlete foto do mailu dotazy@ahifi.cz a pokusíme se dohledat nejvhodnější podložky.
20|Martin , 15.02.2017, 11:03
Dobrý den, jaký zesilovač byste doporučil pro tyto reproduktory Alpha 165 a Gladen Alpha 130 (bývalé MC130)?Hledám něco levnějšího, s menšími rozměry ale dostačujícím výkonem pro přední (165) a zadní (130) reproduktory.Mám rádio Kenwood 4051UG a plánuji výměnu stávajících reproduktorů JVC CS-JS600 za Alpha 165.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.02.2017 16:10
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zmíněné reproduktory lze použít například zeslovač MAC AUDIO EDITION S FOUR.
19|Aleš Vágner , 14.02.2017, 14:53
Dobrý den. Je možné tyto repráky namontovat do VW T4 multivana?Jde mi o montážní hloubkou.Děkuji za odpověď.Aleš.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.02.2017 15:59
Dobrý den Vážený zákazníku, standardně jsou u tohoto modelu osazeny reproduktory v palubní desce a rozměr je 100mm. Pokud máte osazeno ve dveřích, doporučuji oměřit, s jistotou říci neumím, omlouvám se.
18|Martin , 10.01.2017, 21:21
Dobry den, viete mi odporucit reproduktory do VW Passat B5.5 rv.2004, pod ktore by som nepotreboval MDF podlozky?Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.01.2017 13:42
Dobrý den Vážený zákazníku, zmíněné reproduktory GLADEN ALPHA 165 jsou velmi dobrou vobou, doporučuji. Potřebné podložky jsou MDF podložky VW.
17|Luděk , 31.10.2016, 17:05
Dobrý den, mám doma 2,5ku kabel a chtěl bych se zeptat zda li jsou vhodné či by jste mi doporučil spíše kabel menšího průřezu pro tyto reproduktory do předních dveří a pro koaxiální reproduktory do plata kufru (https://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-mac-mobil-street-915-2.html) popřípadě kdyby vás napadla lepší volba budu rád za doporučení.Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.10.2016 17:53
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je k dispozici 2x2,5mm kabel, pak lze bez problému použít, rozhodně nic nepokazíte.
16|Petr , 15.09.2016, 23:05
Zdravím , chtěl bych si objednat toto repro do Fabia 1 praktik r.v. 2006 co všechno k tomu budu potřebovat aby proběhla montáž bez problémů. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.09.2016 12:47
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že bude problém s osazením. Jedničková Fábie má omezenou montážní hloubku reproduktorů a to 59mm. Hlubší repro nelze standardně osadit. Vše potřebné najdete v sekci PORADNA.
15|konyvka , 13.09.2016, 20:35
Neveril bych ze gladen nezahraje stred uz jsem montil m-line i tyto a nezdá se mi ze by jej postrádaly řekl bych ze jsou to celkem uni repro s čistým prednesem přijde mi ze spise zalezi na nastaveni a radiu to radio dela ranec nikdy jsem tomu nevěřil kdysi mi byla doporucena značka alpine nechtělo jde mi odcházet od kenwoodu ale uz nikdy nic jiného nez alpine nechci
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.09.2016 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi a názor :-)
14|Martin , 13.09.2016, 09:43
Dobry den, chcem sa opytat, ci basove pasmo je lepsie pri tychto Gladenoch Alpha, alebp pri Mac Audio Performance X 2.16? Popripade celkove vyvazenie zvuku pri ktorych je lepsi (vysky, stredy, basy). Chcem reproduktory napojit na zosilnovac Glanden M-line 95.4, radio 2din JVC a v aute nebude umiestneny subwofer z dovodu maleho priestoru. Za odpoved vopred dakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.09.2016 18:02
Dobrý den Vážený zákazníku, zvukově lépe vyvážené jsou reproduktory GLADEN ALPHA 165 a také basová složka bude o něco lepší.
13|Pavel 807 , 07.09.2016, 13:08
Dobrý den. Ano, reproduktory Hertz provozuji s originální výškou. Hraji přes originální autorádio, obykle zasílené tak na třetinu výkonu. Znovu bych připomněl, že repro Hertz hrají i poměrně vysoké frekvence, proto možná Gladeny působí tolik kontrastně. Navíc, každému se může líbit jiné zvukové podání. Zkoušel jsem různá nastavení výšek i basů. U Gladenů jsem basy poněkud stáhl, aby měly středy větší šanci se prosadit, ale i tak mně osobně chyběly. Že v tomto případě výhybka řeší jen výškový reproduktor jsem zjistil až při montáži. U předchozího příspěvku nebylo úmyslem reproduktory Gladen kritizovat, ale podělit se o zkušenost a vyzdvihnout jejich přednosti ve velmi slušném podání basů a výrazných výšek. Už jsem je zkusil i do druhého vozu, který kriticky potřebuje vytlumit dveře a má méně výkonné autorádio. Podání basů je o poznání méně výrazné, ale stále slušné. A ano věřím, že reproduktory Gladen dokáží dosti intenzivně uspokojit nejen řadu svých zákazníků, ale i široké okolí, kterým automobil právě projíždí ;)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2016 14:43
Dobrý den Vážený zákazníku, opět děkujeme za názor a reakci. Ani já to nemyslel nikterak zle, pouze jsem regoval na Váš příspěvek. Je pravdou, že každý máme trochu jiné uši a také požadavky. Reproduktory ALPHA 165 jsou, v tomto případě, základní řadou od GLADENu a v dané cenové relaci mají velice dobré ohlasy. Snad budou splňovat Vaše požadavky ve druhém voze.
12|Pavel 807 , 06.09.2016, 20:49
Rád bych se podělil o zkušenost s těmito zakoupenými reproduktory, která mi zde chyběla. Prosím o případnou korekci mnou uvedeného. Chtěl jsem vyzkoušet komponentní reproduktory, neboť současné středobasy Hertz EV, ze ktrých jsem jinak naprosto nadšený, hrají velmi široké frekvenční spektrum, což považuji za névýhodu pro velmi nízké frekvence. Od repro s výhybkou jsem si mnoho sliboval a tak jsem zkusil Gladeny. Dnes jsem dokončil montáž a poznatky jsou následující (je potřeba brát v úvahu i akustické vlastnosti dveří automobilu): Středobas bych označil spíše za basový reproduktor, protože vyniká opravdu výrazným podáním hlubokých tónů, naopak středy téměř úplně chybí. V případě výškového reproduktoru jsem rychle pochopil, proč je u výhybky možnost potlačení výkonu přestřižením smyčky. Tyto reproduktory bych viděl vhodné pro toho, kdo má rád opravdu silné basy a výšky s potlačením středů = diskotékové podání zvuku. V druhých dveřích jsem měl namontovány reproduktory Hertz a zkoušel jsem měnit balanc mezi levým a pravým kanálem. Středy opravdu nepříjemně, chybí. Když například hrály v rockové skladbě housle, nebyly u reproduktoru Gladen v podstatě slyšet (musel jsem se výrazně soustředit, abych našel jejich náznak), kdežto Hertz podávají v širokém spektru nádherný barvitý zvuk. Jelikož mi poslech omezený na basy a cinkání výšek není příjemný, vrátil jsem se k středobasu Hertz s krásným zvukovým podáním, ač s jistým omezením ve velmi nízkých frekvencí. Škoda, že bylo potřeba repro do dveří nýtovat, neboť v montážních otvorech zůstalo pár oděrků laku od následného odvrtávání. Díky tomu se nebudu pokoušet je vrátit a měnit za jiné. Půjdou do jiného vozu, kde bych mohl najít prostor pro doplnění o středové reproduktory.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.09.2016 12:26
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za obsáhlou recenzi. Nicméně dovolím si lehce nesouhlasit :-) V první řadě bych upozornil na fakt, že u reproduktorů GLADEN ALPHA 165 je frekvenční vyhýbka použita pouze pro výškový reproduktor. Ten bývá v některých případech opravdu dosti výrazný, záleží na pozici a směrování, v konkrétním voze. Z toho důvodu je také možnost útlumu na vyhýbce. Co se týče zvukového projevu, máme tyto reproduktory osazeny v demopanelu a jejich zvukový přednes je velmi vyrovnaný, a to v celém frekvenčním spektru. V druhých dveřích máte osazeno repro HERTZ, z řady EV, dle popisu. K němu je připojena originální výška? Otázkou je také zdroj pro reproduktory. Z čeho se, prosím, hraje? Na základě poslechu a referencí, od koncových zákazníků, nemůžu souhlasit s názorem, že reproduktory postrádají střední pásmo.
11|Martin , 24.04.2016, 10:36
Dobry den, chci se zeptat jestli mi vejdou tyto repro, přední i zadni dveře, do Alfy Romeo 159sw? Diky za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.04.2016 17:08
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, neměl by být problém osadit.
10|Patrik , 20.03.2016, 15:35
Dobrý den AHIFI teamu.Před lety jsem u vás kupoval do třídvéřového auta po domluvě s Panem Šudákem tuto sestavu: HERTZ dcx 690+ dsk 165. A do kufru BULL AUDIO set (amp-2,100 + esw-12) se zesákem celkem 5000kč,ještě v době,kdy ste o značce hovořil jako o nejlepším výběru setu wooferu v té cenové kategori. Repro mám napojené přímo na rádio PIONEER řady tuším 7000BT r.v. cca 2011.Auto vytlumené a repra v MDF podložkách.Mám rád výrazné středy s intenzivním středobasovým až plechovým bubnem/basem.Poslouchám převážně metal (jinak všechny žánry).A tyhle středobasy (plechové extra středy až basy) mi tam chyběli,jinak sem MOC spokojen se sestavou,nicméně sem si pořídil equalizer- pouze s linkovými výstupy.Tudíž sem teď nucen pořídit zesík,abych přes něj zapojil kabely do repra. (Je to čína,takže teoreticky nějaká degradace signálu nastane).Tak pro zlepšení kvality zvažuji dát dopředu Tyto ALPHY + zesák Mac Audio MPExclusive 4.0 XL / ZXS 4000 nebo variantu dražší GLADEN RS 165 V2 a zesák k tomu levnější SINUSTEC ST-A4150 v akci. Protože investovat hodlám max 6.000,-Jaký zesák,nebo set byste zvolil.Do té ceny?Poraďte mi prosím vhodnou variantu. Vím,že equalizerem vybudím i moje HERTZ DSK 165 ve středech na můj vkus,tak ,že nejsem si úplně jistý,zda budou tyto repra lepší řady poznat za tu investici navíc,tedy že by mohl stačit i pouhý zesilovač (kdyby ano jaký z nich?) a repra nechat ty,co mám.Protože jinak sem s reprákama spokojen a těch pár tisíc navíc....No nejsem si jistý,zda investovat.Záleží,jak moc to bude rozdíl v mém autě a jak to bude s tou kvalitou výstupu EQ-made in china.Jak by ste to řešil vy....? Děkuji moc za snahu a pochopení!
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.03.2016 13:55
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji osadit 4-kanálový zesilovač a zapojit repro přes něj. Pokud by poté zvukově nevyhovovalo, lze řešit výměnu reproduktorů, ale určitě bych to vyzkoušel touto cestou. Vhodným zesilovačem může být například MAC AUDIO ZXS 4000.
9|Miroslav Lupták , 15.03.2016, 19:10
Dobrý den, d doporučením jsem viděl na vašem FB, a také tady, že jste montovali repro do Alfy 159, chtěl bych vyměnit zadní repro, praskla membrána na originálu - prostě chrastí. napojení na orig rádio, žádné úpravy. doporučil byste mi tyto repro? nebo by bylo lepší třeba připlatit za 165 speed?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.03.2016 11:18
Dobrý den Vážený zákazníku, připlatit si za reproduktory GLADEN RS 165 SPEED se rozhodně vyplatí, doporučuji.
8|Jan , 01.03.2016, 14:57
Chci se zeptat, zda-li stačí frekvenční rozsah od 55Hz na kvalitnou reprodukci? Konkurence má taky od 30Hz a dle mého názoru je mezi těmito čísly značný rozdíl. Jak je to ve skutečnosti? Nikde jsem se nedočetl, s jakými kriteriemi jsou udávány tyto frekvenční rozsahy. Předem díky.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.03.2016 18:22
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji brát s rezervou údaje výrobců. Kdo se chce jakoby zalíbit, uvádí zavádějící údaje, je to tak dnes se vším. Čísla vládnou světu, ale realita je pak někde jinde a pak se často stane, že je zákazník zklamaný. Sám denně nakupuji různé produkty a škola života už mě lecčemu naučila. Gladen uvádí reálné naměřené hodnoty a 55 Hz je velmi slušná spodní hranice frekvenčního pásma. 30 Hz už je hodně hluboký bas, který Vám běžné repro nikdy na rádio nezahraje.
7|Petr , 24.02.2016, 12:54
Děkuji za radu. Ještě mám dotaz. :-) Kdybyste srovnal U-DIMENSION EL COMP 6 V2 s GLADEN ALPHA 165 ... Je v nich nějaký větší rozdíl? Gladeny jsem slyšel a celkem se mi líbily. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.02.2016 14:02
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje repro hraje na svou cenu velmi dobře, U-DIMENSION mají o něco lepší basový základ.
6|Petr , 24.02.2016, 11:42
Dobrý den,uvažuji o koupi reproduktorů do předních dvěří do VW Polo 6n2. Budou zapojené na rádio Kenwood KMM-122Y.Které repro byste mi v cenové relaci kolem 2500Kč (max. 3000Kč) doporučil? Byly by potřeba nějaké podložky pod reproduktory? Dveře budou vytlumené tímto http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-isilver-antirust.html ... Má smysl za reproduktor dát ještě jiný tlumící materiál? Bude rozdíl poznat? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.02.2016 12:28
Dobrý den Vážený zákazníku, pro instalaci použijte MDF podložky VW. Vhodné reproduktory jsou například U-DIMENSION EL-COMP 6. Doporučuji zakoupit jeden plát materiálu GLADEN AERO WAVE a umístit za reproduktor, význam to má.
5|Lukáš , 28.01.2016, 18:45
Dobrý den, jaký zesilovač by jste doporučili? Nedávko jsem u vás tyto zakoupil + zadní Mac Audio Performance X 13.2 děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.01.2016 15:14
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem by mohl být například MAC AUDIO ZXS 4000.
4|Michal janik , 31.12.2015, 06:57
Dobrý den,chtěl jsem zeptat zda by šli osadit tyto reproduktory do škoda Octavia 2 ,předem děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.01.2016 15:10
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.
3|Pavel , 18.12.2015, 17:21
Chtěl jsem se jen zeptat zda by se tyto repro daly i s nějakým kompromisem namontovat do předních dveří Fabie l řady s el.stahovaním.Vím,že mont.hlobka je max.60 mm.Předem dìky za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.12.2015 10:32
Dobrý den Vážený zákazníku, bude to hodně upravování, ale pokud jste zručný, mohlo by se Vám to podařit.
2|Radek , 01.12.2015, 19:52
Dobrý večer,Prosím budou tyhle repro pasovat do předních dveří bmw E46 rv99?díky Radek
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.12.2015 08:50
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.
1|Zufan , 30.08.2015, 10:36
Dobrý den, koupil jsem si tyto reproduktory u Vás na prodejně. Hrají velice čistě, ale při větším zesílením signál dost degraduje. Mám autorádio kenwood kmm-264. Je to nekvalitním rádiem. Popř. by se vyplatilo použít nějaký zesilovač?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.08.2015 10:41
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon autorádia je cca 18Watt RMS na kanál, reproduktory mají 75Watt RMS. Zkreslení je pochopitelné, pokud chcete reproduktory vybudit na plno, doporučuji zapojit přes zesilovač.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
46 zákazníků hodnotilo
35×
11×
Radek Matusinec
4. 3. 2024

Kdyz jsem je nechal odborné zamontovat do auta tak se kupodivu rozebrali ty malý vzadu u plata což mě překvapilo asi p Dobiáš dela zázraky heaji super ....

Lukáš Metelka
16. 3. 2023

Za tu cenu jsem to nečekal ani z daleka tak dobré. Hrají bezvadně i při vyšší hlasitosti krásně čistě. Pokud chcete kvalitní repro za dobrou cenu, rozhodně doporučuji.

Vratislav Míšek
23. 10. 2022

Doporučuji za málo peněz hodně muziky

Ada Kor
18. 4. 2020

Repro za super cenu, zvuk oproti továrním reproduktorům je úplně jinde, určitě doporučuji .. jediné co by mohl set obsahovat navíc, jsou montážní šrouby

Ověřený uživatel
23. 1. 2020

Není co dodat. Jsem nad míru spokojen! Jak málo stačí k dobrému poslechu.

Pavel Procházka
21. 11. 2019

Dobrá kvalita za rozumnou cenu, ale čekal jsem lepší zvukový projev. Nicméně oproti originálnímu ozvučení znatelný posun, takže spokojenost.

Přemysl Helešic
25. 2. 2019

Balení bez chyby, kabeláž a spojky, manuál k zapojení taky, výhybka jako jeden kus v průhledné bužírce - asi výborný nápad (nevím, jestli to nemělo být chlazené???), distanční kroužky do VW taky musím pochválit.Zvuk: musíte přežít týden - dva, kdy to prostě \"nehraje\", ale pak se basáky rozchodí a výsledek je příjemný, neagresivní, ale zároveň dynamický zvuk. Za ty peníze bez výhrad.Doporučuji!

Ověřený uživatel
22. 12. 2018

Maximalni spokojenost

Miroslav Kolenský
27. 11. 2018

Reproduktory hrají bezvadně basy super ale trošku mne zamrzlé výškový reproduktor při větší hlasitosti jeden začne úplně chrcet tak jsem zjistil že je u něj porušena kabeláž přímo u tepracku teď to letuji tak doufám že to bude v pořádku ať mohu koupit další set na předek auta. Jinak při menší hlasitosti úplně super i s odhlučněním dveří.

Jiří Stohr s.r.o.
2. 11. 2018

Ten zvuk je perfektní, i při vysoké hlasitosti čistý...

Ondřej Kašpar
1. 11. 2018

Zvuk vyborny. Kupoval jsem repro jako nahradu za original v Peugeot 206 GT a narazil jsem na problem pri montazi. Repro jsou daleko hlubsi nez original a je nutne upravit puvodni drzak. Trochu plastu odrezat a pouzit podlozky nebo rezat vic a bez podlozek. Jinak velikostne sedi a po vytlumeni dveri je to radost poslouchat

Aleš Zetek
6. 10. 2018

Hrají bezvadně, mám je v předních dveřích a platě napojené pouze na Pioneer MHV-S300BT a zvuk parádní, basy zvládají opravdu skvěle bez toho aniž by byly na radiu nastaveny na max. a výšky dávají čistý zvuk.Ahifi rychlé a kvalitní vyřízení objednávky Velká spokojenost ze vším !

Ověřený uživatel
21. 7. 2018

Za tu cenu jim není co vytknout. Hraji s nimi na starším OEM rádiu, takže jejich možnosti nevyužiji naplno. Chválím 3Ohm, na výkonu je to znát. Výrobce se snažil šetřit na vyhybce, kabeláži,štítkách výškového repra ale za tu cenu mi to nevadí. Produkt doporučuji.

Vláďa
20. 3. 2018

Na prostá spokojenost, namontoval jsem celý set do své Octavie 1 Combi, r.v. 2004, pořádně vytlumil dveře a připojil na radio Sony MEX-XT100BT. Původně jsem se obával, že rádio bude na tyhle reproduktory příliš výkonné, ale vůbec ne, 80% výkonu a vytřáslo by to z vás duši jak parádními a čistými výškami, tak pěkným podáním basů.Za tu cenu jednoznačně doporučuji a přesto, že si potrpím na kvalitní hudbu, tohle je příkladem, že není potřeba utrácet zbytečné desetiticíce za kvalitní ozvučení auta.

Dominik
7. 12. 2017

Vyměnil jsem je za originální reproduktory v O II a rozhodně je patrný rozdíl. Kupováno ve slevě, takže i cena přijatelná.

Ondřej Zeman
26. 9. 2017

V poměru cena/výkon jsou naprosto skvělá náhrada za originální reproduktory od výrobce auta (Škoda Rapid)

Martin
10. 9. 2017

Luxusní zvuk včetně mohutných basů a čistých výšek.

Ověřený uživatel
18. 6. 2017

Repro splnily očekávání. Za přijatelnou cenu velmi slušná muzika

Aleš Kubín
10. 6. 2017

V dané cenové kategorii velmi dobré

Ověřený uživatel
29. 4. 2017

Tady platí doslova: \"za málo peněz, hodně muziky\" :D

Ověřený uživatel
19. 4. 2017

Kvalita velmi dobrý zvuk .Doporučuji jsem velice spokojen.

Peter Nagy
25. 2. 2017

za tu cenu uplne super...pouzite v Peugeot 5008.... zmena oproti origo znacna :)

Jan Doležal
24. 2. 2017

Trošku mě překvapilo, že byla nutná úprava plastů v krytu výškového reproduktoru v předních dveřích u octavie 1 a musel se přilepit což nebylo nikde řečeno. Všude bylo uvedeno, že to pasuje ale hrají krásně ;)

peter haulis
14. 6. 2016

jsem velice spokojen

Miroslav Hollan
29. 5. 2016

Hraji dobre

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.