Můj účet

Set tlumicích materiálů na dveře Premium

set obsahuje 4x Comfortmat Cobra + 1x Comfortmat Tsunami
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Set tlumicích materiálů na dveře Premium
-7 %

Set tlumicích materiálu na dveře Premium

Použití antivibračního materiálu na dveře vozidla je důležité nejen pro zlepšení akustiky reproduktorů, ale i k zamezení vibrací a rezonancí. Antivibrační materiály jsou také nezbytným základem pro odhlučnění vozidla. Vytlumené dveře poskytnou reproduktorům ideální podmínky pro reprodukci zvuku, výrazně se zlepší basová složka i zvuk středobasového reproduktoru. Náš set tlumicích materiálů na dveře Premium je vhodný na jeden pár dveří a obsahuje:

Jak aplikovat set tlumicích materiálů na dveře Premium

  1. Nejprve demontujte ze dveří plastové dveřní výplně.
  2. Následně dveře důkladně vyčistěte a odmaštěte.
  3. Pro snadnou aplikaci doporučujeme používat přitlačovací váleček Comfortmat Roller.
  4. Aplikujte 1 kus antivibračního materiálu Comfortmat Cobra na vnitřní plech dveří.
  5. Za reproduktor aplikujte 1/2 akustického materiálu Comfortmat Tsunami.
  6. Na vnější plech použijte opět 1 kus materiálu Comfortmat Cobra.
  7. Nasaďte zpět plastové dveřní výplně.

Antivibrační materiál Comfortmat Cobra

Prémiový antivibrační materiál od společnosti Comfortmat, který vyniká v současnosti nepřekonatelným poměrem účinnosti a nízké hmotnosti. Materiál představený v roce 2022 nahrazuje svého úspěšného předchůdce Comfortmat Dark D2 a přináší hned několik vylepšení, nových technologií výroby i upravený design. Nejdůležitější novinkou tohoto exkluzivního antivibračního materiálu je zvýšená účinnost s akustickým ztrátovým činitelem (MLF) o hodnotě 0,40 jednotek, kterým nedisponuje žádný jiný antivibrační materiál na dnešním trhu o tloušťce do 2,3 mm. Povedlo se tedy dosáhnout stejné účinnosti jako u původního materiálu Dark D3 s tloušťkou 3 mm, hmotnost Cobry je však o 20% nižší. Takové parametry byly umožněny zejména díky nově vyvinutému tmelu, který kromě výše uvedeného disponuje i výrazně vyšší stabilitou a přilnavostí. Inženýři Comfortmatu se pustili i do vývoje zcela nové hliníkové folie, která byla vůbec poprvé použita v automobilovém průmyslu a podílí se na razantím navýšení účinnosti. Na první pohled zaujme i nový matný design se vzorem hadí kůže, který navíc umožní i vyšší přilnavost druhé vrstvy odhlučnění. Tak jako všechny antivibrační materiály Comfortmat disponuje i Cobra odolností vůči vodě, vlhkosti a olejům, má antikorozní vlastnosti a díky odolnosti proti extrémním teplotám si ponechává stejné vlastnosti v létě i zimě. 

Akustická pěna Comfortmat Tsunami

Comfortmat Tsunami je špičkový akustický materiál z nejvyšší řady Expert, který je určený prioritně do dveří automobilu. Tsunami využijete zejména k absorpci stojatého vlnění za reproduktorem, což má za následek výrazné zlepšení akustiky reproduktorů ve dveřích. Tsunami lze použít i díky vysoké schopnosti absorpce hluku pro celkové odhlučnění dveří a dalších ploch, nicméně k tomuto účelu se používají mnohem účinnější materiály, a proto doporučujeme Tsunami aplikovat pouze přímo za reproduktor. Tsunami disponuje nejnovější generací moderního montážního lepicího tmelu vyvinutého pro sezónu 2018/2019, který zaručuje stejný lepící účinek při teplotách od -50 do +150 stupňů. Je tedy vyloučeno samovolné odlepení při extrémních teplotách a dokonce i pod vodou. Materiál je vyrobený speciálně pro svislé povrchy dveří, je 100% voděodolný, nenasává vodu ani vlhkost, nehnije a nerozkládá se.  

Náš tip pro aplikaci odhlučnění dveří

Tento set je vhodný pro zajištění ideálních akustických podmínek pro reproduktory ve dveřích vozidla. V případě, že byste chtěli dveře i odhlučnit, doporučujeme následující postup. Na vnitřní plech dveří použijte jako druhou vrstvu na antivibrační materiál Comfortmat Standard S2 třívrstvý protihlukový materiál Comfortmat Integra. Na dvoje dveře jsou potřeba dva kusy tohoto materiálu. Dále postupujte podle výše uvedeného návodu. Doporučujeme také odhlučnění plastových výplní dveří pomocí prémiové paměťové pěny Comfortmat Soft Wave. Ta plasty nejen dodatečně odhluční, ale zamezí také nežádoucím rezonancím. Na jednu plastovou výplň spotřebujete 1 kus tohoto flexibilního pěnového materiálu. 

O tlumicích materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již přes 10 let a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a tlumících materiálů. Zejména v Rusku, tedy v zemi, ve které má samotné odhlučnění vozidel původ, jsou tlumicí materiály Comfortmat™ momentálně nejvíce využívané pro profesionální odhlučnění vozidel, a to především z důvodu jejich excelentní účinnosti. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. To vše bylo možné dosáhnout pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat™ splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 

Katalogové čísloSET TLUMENI DVERI 2

Komentáře k produktu

5|Martin Ondruch , 11.04.2023, 15:53
Dobrý den, jestli chápu dobře, tak první vrstva se vkládá dovnitř dveří až za stahovačku ok a, poté se nalepí druhá vrstva přímo jen za reproduktor a následně se vezme zase ten první plát a nalepí se místo původního igelitu co je mezi dveřmi a tapecírunkem. Popřípadě nemáte video kde je možné shlédnout jak správně nalepit?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 12.04.2023 14:39
Dobrý den vážený zákazníku. Popisujete aplikaci správně. Video nemáme, ale naleznete vše potřebné v našem článku.
4|Tomáš Jech , 29.01.2023, 12:07
Dobrý den,chci vytlumit oboje přední dveře na Golf VII. Jsem trochu zmaten, vzhledem k tomu, že na vašem blogu uvádíte, že je k vytlumení předních dveří běžného auta potřeba 8 plátů antivibračního materiálu 500x700. viz. https://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-vytlumit-dvere-auta.htmV tomto setu jsou 4 pláty a píšete, že to stačí. Jak to tedy prosím je?Předem díky za objasnění.
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 30.01.2023 11:46
Dobrý deň Vážený zákazník, v danom článku je rozmer jedného plátu antivibračného materiálu 500 x 350 mm. Náš set obsahuje 4x Comfortmat Cobra ktorý má rozmer 500 x 700 mm.
3|Viktor , 23.11.2020, 21:07
Dobrý den.Jak se provádí aplikace v případě, když na vnitřní straně dveří není pod čalouněním namontovaný plech, ale je vlepena pěnová vytvarovaná mezivrstva, nebo jen obyčejný igelit?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.11.2020 09:11
Dobrý den Vážený zákazníku, pěnovou mezivrstvu nebo igelit nahrazuje právě tlumící materiál, v tomto případě dva pláty Comfortmat Dark D2.
2|Erik Mušuka , 26.05.2020, 09:56
Dobrý den , chtěl bych se zeptat je ti na passat b5 ? A je to na všechny 4 dveře?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.05.2020 12:40
Dobrý den Vážený zákazníku, SET je použitelný pro jakékoli dveře, bez ohledu na značku vozu. Set tlumících materiálů na dveře Premium je vhodný na jeden pár dveří. Pokud tedy potřebujete na všechny 4 dveře, bude třeba objednat 2x.
1|Pepa , 19.05.2020, 07:46
Dobrý den, kolik balení je potřeba na 1 celé dveře 90tky? ( odhad )Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.05.2020 08:18
Dobrý den Vážený zákazníku, dotazovaný SET je určen pro oboje přední (nebo zadní) dveře běžně velkého vozu, čili lze vycházet z toho, že pro jedny dveře to bude polovinu uvedeného počtu materiálu, tedy 4ks Comfortmat Dark D2 a polovina plátu Comfortmat Tsunami.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
51 zákazníků hodnotilo
49×
Pavel Florián
30. 9. 2023

Vynikající startovací set pro Tlumeni. Je to sada ne přední dveře. Doporučuji ještě dokoupit Viper které date na venkovní plech tyto platy použijete na vnitřní plech.

Viktor Kovalchuk
6. 4. 2023

Skvěla kvalita, doporučují.

Pavel Florián
28. 7. 2022

Skvělý set pro pocatecmi tlumeni. Pokud ale uvažujete i o odhlucneni budou zapotřebí vyšší investice.

Vladislav Joska
24. 6. 2021

Perfektní funkčnost a považuji to za téměr nutnost, protože bez vytlumení mají nové repro poloviční zvukové vlastnosti, než s ním.Skvělý produkt.

Pavel Franc
2. 5. 2020

Výborný produkt s jednoduchou aplikaci

Pavel Dospěl
16. 4. 2020

Dobře sestavený set a velmi kvalitní materiály, dobře se s nimi pracuje.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.