Můj účet

Subwoofer Audison APS 8 D

8", 250 W RMS, 83,5 dB (SPL 2,83V/1m), 4 + 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Audison APS 8 D

Primárním cílem 8" subwooferu Audison APS 8 R je zajistit vysoký výkon v úzkých uzavřených prostorech. APS 8 R je navržen pro použití v 7,5 litrovém bassreflexovém boxu a je speciálně vyvinut pro kombinaci se zesilovačem AP 8.9 bit nebo AP 4.9 bit / AP4 D. Subwoofery Audison Prima využívají speciální geometrii koše, která zaručuje velký výkonový potenciál při zachování minimální montážní hloubky.

Hlavní vlastnosti subwooferu Audison APS 8 D

  • Velmi nízký profil (3,11" / 79 mm) pro maximální flexibilitu instalace.
  • Dvojitá kmitací cívka.
  • Navržen tak, aby poskytoval maximální výkon v bassreflexovém boxu od 7,5 l objemu.
  • Membrána z lisovaného papíru o průměru 8" s vodoodpudivou vrstvou.
  • Důmyslné chlazení kmitací cívky.
  • Dodávaný včetně ocelové mřížky a plastového těsnění.
Katalogové čísloAPS 8 D
ZnačkaAudison
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
83,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 + 4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 79 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
30 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
25,5 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 8,8 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,46
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 5,1
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 40 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 3,1 kg

Komentáře k produktu

4|Roman , 17.01.2024, 10:53
Pro tento subwooref mi byl vámi doporučený zesilovač Hertz DPower 1. Chtěl bych se zeptat, který ze subwooferu pro dany zesilovač bude lepší, vhodnější - Audison APS 8 D nebo Audison APS 8 R ?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.01.2024 13:08
Dobrý den Vážený zákazníku, námi sestavená varianta Audison APS 8 DS + Hertz DPower 1 je idální kombinací a to srze odpovídající parametry výkonu a impedance. 
3|Roman , 15.01.2024, 13:27
Mohu se zeptat jaký rozdíl je mezi tímto subwooferem a subwooferem Audison APS 8 R
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 15.01.2024 13:44

Dobrý deň Vážený zákazník,  Audison APS 8 D má impedanciu 4 + 4 Ω, a Audison APS 8 R má impedanciu 4 Ω.

2|Roman , 14.01.2024, 20:11
Není ten doporučený zesilovač Hertz DPower 1, který má 180 W RMS 4Ω, slabý pro tento Subwoofer - 250W RMS 4Ω ?
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 15.01.2024 07:50
Dobrý deň Vážený zákazník, subwoofer má byť zapojený na 2Ω, v tom prípade má zosilňovač výkon 300W RMS.
1|Roman , 08.01.2024, 21:02
Dobrý den, můžete mi prosím poradit vhodný zesilovač co nejmenších rozměru pro tento subwoofer?
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 09.01.2024 09:31
Dobrý deň Vážený zákazník, vhodný zosilňovač je napríkľad Hertz DPower 1.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Radek
28. 5. 2021

Subwoofer nainstalován v cca 9l ozvučnici umístěné přímo v rezervě a poháněný monoblokem od Rockfordu s 250W RMS. Po prvním spuštění zklamání. Basy byly v autě rozhodně lepší, ale čekal jsem víc. Nyní po 2 měsících rozehrání musím říct, že se nemůžu nabažit, jak krásně hraje. Jde i opravdu hluboko na to, v jak malém objemu je. Krásné zpracování a krycí mřížka v ceně. Doporučuji na 100%, jen mu dejte chvilku čas na rozehrání.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.