Můj účet

Zesilovač Hertz DPower 1

1kanálový zesilovač, 1 x 180 / 300 W RMS (4 / 2 Ω), třída D
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Hertz DPower 1

Zesilovač Hertz DPower 1

Zesilovač Hertz DPower 1 je vynikající pro upgrade OEM systémů, je mimořádně kompaktní a umožňuje snadnou instalaci do úzkých prostor moderních vozidel. Efektivní obvod třídy D poskytuje 600 W maximálního výkonu v kompaktní velikosti, což je základní požadavek pro integraci do vozidla. Funkce zesílení basů zvyšuje 45 Hz až na 12 dB pro zvýšení úderu subwooferu. Dvojitý "Speaker & RCA Inputs" umožňuje DPower 1 připojit se k jakémukoli zdroji, ať už je to OEM autorádio nebo aftermarket. Pro integraci s OEM systémy je DPower 1 vybaven inteligentním automatickým zapínáním a vypínáním podle továrního autorádia.
    Katalogové čísloDPOWER 1
    ZnačkaHertz
    OdkazyOficiální webová prezentace
    Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
    - Monobloky
    - 2kanálové
    - 3kanálové
    - 4kanálové
    - 5kanálové
    - 6kanálové
    - více kanálové

    Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

    Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

    2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

    3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

    4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

    6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

    Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
    Monoblok
    Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
    RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 1 x 180 W
    RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 1 x 300 W
    Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

    Příklad:
    Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
    50 - 220 Hz @ 12 dB/Oct.
    Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

    Odborně:
    V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

    Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

    Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
    10 - 500 Hz
    Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

    Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
    0,1 %
    Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
    Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 100
    Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne (volitelné)
    Rozměry zesilovače222,2 x 160 x 50,5 mm
    Hmotnost1,61 kg

    Komentáře k produktu

    2|Roman , 10.01.2024, 16:35
    Dobrý den, je u vás možnost připojení zesilovače na stavajicí audio system u vozu Ford Mondeo MK5 r.v. 2017
    Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 10.01.2024 16:56
    Dobrý den Vážený zákazníku, ano je, pokud máte zájem o kompletní instalace obraťte se na nás přes mail dotazy@ahifi.cz, kam Vám případně zašleme i kompetní cenovou nabídku . 
    1|Jan , 01.04.2021, 21:31
    Zdravím koupil jsem Subwoofer které má tyto parametry:1000W RMS • 2000W PeakImpedance: dual 6 ohmsEfficiency: 97 dBJaký zesilovač by jste mi doporučili?Jinak jsem ho osadil do ozvučnice kterou, jsem tady nedávno kupoval přesněji se jedná o váš set Magnat destroyer jk 3000 a zesilovač Crunch zkusil jsem ho zapojit na tento zesilovač hraje to slušně. Ale nevím jak je to s impedancí, nikdy jsem nezapojoval SW s 6 ohmy. Děkuji.
    Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.04.2021 09:22
    Dobrý den Vážený zákazníku, poprosím o odkaz na konkrétní subwoofer, popravdě parametry jsou poměrně nestandardní.

    Hodnocení

    Celkové hodnocení
    100 %
    1 zákazník hodnotil
    Ohodnoťte produkt:
    Zeptejte se nás
    Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.